1 LİRAYA ALDIĞIMIZ KABLO, ŞU ANDA 3,5 TL İLE 4 TL « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

3 Aralık 2022 - 22:16

1 LİRAYA ALDIĞIMIZ KABLO, ŞU ANDA 3,5 TL İLE 4 TL

1 LİRAYA ALDIĞIMIZ KABLO, ŞU ANDA 3,5 TL İLE 4 TL
Son Güncelleme :

16 Haziran 2022 - 21:33

Gaziantep Elektrikçiler Odası Başkanı Mehmet Özpolat:
‘’İŞ ALMAYA KORKUYORUZ’’
Gaziantep Elektrikçiler Odası Başkanı Mehmet Özpolat ve yönetim kurulu üyeleri,  Ay Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay’ı ziyaret etti. Sektörün sorunlarını dile getiren Özpolat, Son günlerde artan maliyetler yüzünden sıkıntılar yaşadıklarını belirterek ‘’Malzemelere her gün zam geliyor. Geçen yıl 1 TL olan kablo bugün 4 TL oldu. Önümüzü göremediğimiz için iş almaya korkuyoruz’’ dedi.
Gaziantep Elektrikçiler Odası Başkanı Mehmet Özpolat ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Mustafa Taş, Ali İhsan Harputluoğlu, Mustafa Alp, ve Ali Özbaş, Ay Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay’ı ziyaret ederek sektörün sıkıntılarını dile getirdiler.
KAYITSIZ ESNAF ÇOK FAZLA
Gaziantep Elektrikçiler Odası Başkanı Mehmet Özpolat, esnafın sorunlarını çözmek için çaba sarf ettiklerini belirterek ‘’Gaziantep Elektrikçiler Odası olarak kayıtlı kayıtsız tüm esnafa  ulaşmaya  ve sorunlarını çözmeye çalıştık. Bizde kayıtsız esnaf çok.  Bunları ne kadar kayıt altına alırsak, hem kontrol mekanizması daha iyi çalışır, hem de devlete katma değer sağlamış oluruz’’ Dedi.
ENERJİSA İLE GÖRÜŞMELER YAPTIK
‘Esnaf için yapılması gereken her şeyi yapmaya çalıştıklarını dile getiren Özpolat ‘’Enerjisa ile problemleri çözmek için çaba sarf ediyoruz.  Geçtiğimiz gün enerjisa yetkilileriyle Esnaf Odaları Birliğinde toplantı yaptık. Orada da gereken şikayetlerimizi söyledik. Onlar da sağ olsunlar, gereken yardımı yapacakları sözünü verdiler.  Esnafımızı bu konuda rahatlatmak istiyoruz. Bir takım şeylerin önüne geçip yani odamıza ivme kazandırmak istiyoruz.’’ dedi.
İŞİ TAMAMLAMAK İÇİN CEBİMİZDEN PARA KOYUYORUZ
‘’Şu anda aşırı maliyetlerden dolayı esnaf çok sıkıntı çekiyor. Bu aşırı maliyetlerin rayına girmesini istiyoruz ama göremiyoruz.’’ şeklinde konuşan Özpolat ‘’Bizde İnşaat sektörünün bir kademesi olduğumuz için, inşaat sektöründeki maliyetler çok aşırı yükseliyor , burada  işleri tamamlayamıyoruz. İşleri tamamlamamız için  cebimizden para koymak zorunda kalıyoruz.  İş almaya insanlar korkuyor. Çünkü önünü göremiyor . Bu konuda devletimiz  acil önlem alırsa, herkes yoluna bakacak, işine bakacak, daha çok istihdam sağlanacak. Ayrıca ara eleman bulamıyoruz. Bu ara elaman ve çıraklık konusu Milli Eğitim üzerinden  ailelere tanıtılması gerekiyor. Çıraklık okulları, çıraklık okuluna giden çocuklarına, devletten ücret aldığını belirtiniz diyoruz. Ailelere bu tanıtılırsa aileler daha çok çıraklık okullarına ve  bir esnafın yanına gitmesine daha çok taraftar olacak. Çünkü liseyi bitiriyor iş yok, üniversiteyi bitiriyor iş yok. Bunun için yani bu konuda devlet üzerine düşeni ve tanıtımı daha çok yapması gerekiyor.’’ dedi.
1 LİRAYA ALDIĞIMIZ KABLO, ŞU ANDA 3,5 TL İLE 4 TL

Özpolat sözlerini şöyle tamamladı: ‘’ Biz Mart ayında seçimi kazanıp Odamızı devraldık . Bir takım projelerimizi beraber sunarak geldik. Yönetim kurulu üyelerimizle  bunları da en kısa zamanda hayata geçirmeye çalışıyoruz. Şu anda biz odamızı yerini değiştirmek istiyoruz odamızın yerini değiştirmek için de birkaç girişimlerde bulunduk ve arsalara bakıyoruz. Şimdi arsayı alırsak odamızın yerine çok acil bir şekilde değiştirmemiz gerekiyor . Ona bakacağız bir de en önemli sorunumuzun Enerjisa ile olan problemlerimizi gidermeye çalışıyoruz ve büyük bir ihtimalle de orada çok yol kat ettik. Onları da değerlendirerek üyelerimize  daha çok hizmet vermeye çalışıyoruz. Malzemelerimiz çok aşırı pahalandı. Bizim esas temel ürünümüz plastik ve bakırdan oluşuyor. Son günlerde her şeye zam gelmesinden dolayı zamlar bizim sektörümüze de acımadı.  Malzemeler çok pahalandı. Çok pahalandığı için biz bu konuda çok sıkıntı çekiyoruz. Geçen yıl 1 liraya aldığımız en ucuz kablomuzun metresi şu anda 3. buçuk TL ile 4 TL arasında seyrederken  onun bir üst kademesi 2. 25 TL’ye aldığımız kablo 5 buçuk TL oldu.  İnşaatlara ve evlere yaptırdığımız panolarımız  saç malzemesinden yapıldığı için ham maddelerimizin hepsine çok aşırı zam geldi. Bu zamdan dolayı yani taahhüt ettiğimiz işlerden sıkıntı yaşıyoruz. Bu sıkıntılarımızın bir an evvel giderilmesi için gereken yerlere müracaat ediyoruz’’ dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.