Yeniden Refah’ın ilk sınavı! « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Haziran 2024 - 19:12

Yeniden Refah’ın ilk sınavı!

Yeniden Refah’ın ilk sınavı!
Son Güncelleme :

17 Nisan 2023 - 20:58

17 views

Yeniden Refah Partisi Milletvekili Adayı Nurettin Özkaya, hedeflerinin tüm dünyaya adil düzen getirmek olduğunu belirterek, “Biz muhafazakar ama herkesi kucaklayan, ötekileştirmeyen ve adil düzenden yana bir partiyiz” dedi. 

Milletvekili Adayı Sedat Yıldız ise, “Siyasette oyunun kuralını biz koyarsak CHP ile de ittifak yapabiliriz” diye konuştu.  

Yeniden Refah Partisi’nin Gaziantep milletvekili adayları ve parti yöneticileri, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Gündemi  ve seçim atmosferini değerlendiren  Yeniden Refah Partililer, projelerini, hedeflerini ve vaatlerini anlatırken çarpıcı açıklamalarda bulundular. Yeniden Refah Partili adaylar, 6284 sayılı yasa ve İstanbul Sözleşmesi konusunda yanlış anlatılmaktan ve yanlış anlaşılmaktan şikayetçi oldular. 

 KIRMIZTAŞ: TÜM ADAYLARA BAŞARILAR DİLİYORUZ 

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti, CHP adaylarının ardından bu kez de Yeniden Refah Partisi’nin adaylarını ve parti yöneticilerini ağırladı. GGC Başkan Vekili Hasan Kırmızıtaş, Yeniden Refah Partililerin ziyareti sırasında, cemiyetin faaliyetleri ile ilgili kısa bilgi verdikten sonra, tüm partilere eşit mesafede olduklarını ve cemiyetin kapısının herkese açık olduğunu söyledi. Kırmızıtaş, “Ülkemiz önemli bir seçime gidiyor. Tüm partilerimize başarılar diliyoruz. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti, 1969 yılından bu yana faaliyet gösteren, bölgemizin en etkin sivil toplum kuruluşlarından birisidir. Özellikle de son 10 yıldaki hizmetlerimizle Türkiye’ye örnek olmaktan dolayı gururluyuz, mutluyuz” dedi. 

YILMAZ: 14 MAYIS’TA İLK SINAVIMIZI VERECEĞİZ

GGC Başkan Vekili Kırmızıtaş’ın açılış konuşmasının ardından Yeniden Refah Partili adaylar söz alarak kendilerini tanıttılar. 1. sıra milletvekili adayı Şükrü Yılmaz,  “1976 Gaziantep doğumluyum.  Kamu Yönetimi bölümü mezunuyum. İşletme üzerine yüksek lisans yaptım. Mobil iletişim sektöründe faaliyet gösteren firmamızın yönetim kurulu başkanıyım. Refah Partisi’nin kurucular kurulu üyesiyim. Önceki dönem MKYK üyesiyim. Kuruluş sürecinde teşkilat başkan yardımcılığı yaptım. Bugün de partimizin 1. sıra Milletvekili Adayıyım. Bugün bizleri misafir eden, ancak aramızda olamayan Cemiyet Başkanımız İbrahim Ay ve üyelerine teşekkür ediyoruz, selamlarımızı iletiyoruz. 14 Mayıs seçiminde ilk sınavımızı vereceğiz,  ilk seçimimiz olacak. Seçimlerden zaferle çıkmak için ülkemizin her yerini karış karış dolaşıyoruz. Milletimizden de destek bekliyoruz. Teveccühleri beklentimizin üzerinde açıkçası. İnsanımız gerçekten Milli Görüş hareketini Erbakan hocamızın günündeki o güzel günleri özlemiş. Bize düşen şey de bu etapta milletimizin teveccühüne karşılık verebilmek. İnşallah seçimde de en güzel sonuçları alıp, alnımızın akıyla zafer elde etmek istiyoruz.” Diye konuştu. 

ÖZKAYA: TOPLUMUN TÜM KESİMLERİNİ KUCAKLAYAN PARTİYİZ

Yeniden Refah Partisi ikinci sıra adayı ve Gaziantep iş dünyasının tanınmış simalarından Nurettin Özkaya da yaptığı konuşmada, herkesi kucaklayan, ötekileştirmeyen ve ayrıştırmayan bir görüşe sahip olduklarını söyledi. Özkaya, kendisini tanıtırken,  “1967 Gaziantep doğumluyum. Evliyim, iki çocuğum var. Gaziantep Organize Sanayi’de iş insanıyım, sanayiciyim. Bu davaya 1990 yıllarında başlamıştım, devam ediyorum. Şu anda da bu çizgimi devam ettirmek istiyorum. Öncelikle İbrahim Ay kardeşimize geçmiş olsun, inşallah en yakın zamanda da aramızda görmek istiyoruz. Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti 1969 yılında kuruldu dediniz dikkatimi şu çekti bizim de hamdolsun milli görüş 1969 yılında Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca tarafından başlatılmıştır. İnşallah önce bölgemizi sonra ülkemizi sonra da dünyayı adil düzene getireceğiz” dedi. 

Nurettin Özkaya, Yeniden Refah Partisi’nin bazı çevrelerce kamuoyunda farklı yansıtılmasından şikayetçi olduklarını ifade etti. Özkaya, “6284 sayılı yasa ile ilgili bizi yanlış anlatıyorlar. Bizler tamamen aile birliğinin korunması ve kurulmasının taraftarıyız. Yine İslam tarafındayız, ülkemizin kalkınması tarafında çok fazla projelerimiz var. Şu anda 681 proje genel merkez tarafından hazır. Gerçekten meclise girdikten sonra ‘Hayra motor, Şerre fren’ olmaya adayız. Genç bir başkanımız var. Muhammet Âli Fatih Erbakan kardeşimiz, Genel Başkanımız gerçekten donanımlı ve şu anda inşallah mecliste en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyoruz” şeklinde açıklamada bulundu. 

İNCETAHTACI ALATİ: 6284 SAYILI YASADAKİ İFTİRAYA YOL AÇACAK DURUMLAR ORTADAN KALDIRILMALI 

Dördüncü sıra milletvekili adayı Esra İncetahtacı Alati de, gazetecileri ziyaret sırasında kendisini tanıttıktan sonra 6284 sayılı yasa ile ilgili görüşlerini açıkladı. İncetahtacı Alati, şunları söyledi:

“1978 Gaziantep doğumluyum. 2 çocuk annesiyim, lise mezunuyum. Şu an Eskişehir Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü 2.sınıf öğrencisiyim. Yeniden Refah Partisi 4. Sıra Milletvekili adayıyım. Milli görüş davası kurulduğu günden bu yana misyonu da vizyonu da belli olan bir partidir. Bizim misyonumuz Türkiye, vizyonumuz ise Türkiye’yi daha ileri seviyelere taşımaktır. Dolayısıyla bugün tekrar sahada olmamızın sebebi Türk milletinin bu vatan topraklarının buna yeniden ihtiyacı olduğunu hissetmemizdir. Milli görüş çizgisi hani sanılanın aksine sadece muhafazakar kesime yönelen bir parti değil Türklüğün ve Türkiye değerlerinin üste taşınmasını savunan bir partidir. 6284’el ilgili olarak da ben bir kadın olarak şunu söylemek istiyorum ki; Milli görüş davası 1969’dan beri mevcut ve 1969 yılından beri de ailemde süregelen bir davadır. Biz de hiçbir zaman kadının bir adım arkada olması erkeğin bir adım önünde olması gibi bir düşünce olmaz. Bunu savunmuyoruz. Biz adil bir düşünceyi savunuyoruz. 6284’te insan ile yapılmış bir kanun tasarısıdır. Elbetteki hatalar ve eksiklikler vardır, Türkiye’de yaşayan bu vatan topraklarına sahip çıkan herkesin de bu eksikleri gidermek için çalışması gerekmektedir. Amacımız da 6284’te bulunan eksikliklerin hataya, iftiraya yol açabilecek durumların ortadan kaldırılmasıdır bu konuyu da bir kadın olarak vurgulamak istedim,

YILDIZ: MİLLİ GÖRÜŞ YENİDEN MECLİSE GİRECEK 

Yeniden Refah Partisi il başkanlığından istifa ederek milletvekili adayı olan Sedat Yıldız ise kendisini, “1974 yılı Birecik doğumluyum. Evli 2 çocuk babasıyım. Ticaretle uğraşıyorum. 15 yaşından beri de Milli Görüş davası içerisindeyim. İlk olarak sandık müşahitliği yaparak başladım ve Milli Görüş davasında her kademede yer aldım. Son olarak Gaziantep İl Başkanlığı görevi yaptım ve şu anda karşınızda bir Milletvekili Adayı olarak oturuyorum” sözleri ile tanıttı. Yıldız, 15 Mayıs’ta Milli Görüş’ün meclise gireceğini belirterek, “Bizler Fatih Erbakan Genel Başkanımızın liderliğinde, inanmış kadrolarla yola çıktık. 2019 yılında Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yapılmamış büyük bir kalabalıkla kongre yaptık ama maalesef hiçbir medya hiçbir ulusal basın bizi göstermedi. Neden, çünkü 1996 yılında biz Refahyol Hükümetini kurduğumuz zaman aynı zihniyet, aynı medya, aynı holdingler bizi göstermemiş de ondan. 2019 yılında yaptığımız ilk kongrede yaklaşık 45 bin kişi ile kongremizi gerçekleştirdik ikinci kongremize elhamdülillah yine bu teşkilat bu azimli kadro aşk ve heyecan 2022 yılı 6 Kasım’da yine 65 bin kişiyle kongre yaptık. Kurulduğumuz günden beri her pazar seçim olacakmış gibi çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Yapılacak seçimlerin ülkemize, vatanımıza, milletimize, hayırlar getirmesini temenni ediyorum ve her zaman dediğimiz gibi inşallah 15 Mayıs sabah Milli Görüş meclise girecek” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından partililer ve Milletvekili adayları basın mensuplarının sorularını cevapladı.

“AİLE BİRLİKTELİĞİNE ÇOK ÖNEM VERİYORUZ”

Yeniden Refah Partisi Gaziantep Milletvekili Adayı Nurettin Özkaya, Cumhur ittifakı ile ilgili soruya, “İttifak konusunda hiçbir zaman mahcup değiliz. Anlımız açık, yüreğimiz rahat” diye yanıt verdi. Özkaya, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili olarak da, “Aile birliği bizim için çok önemli. En küçük toplum Hayat Bilgisi dersinde öğreniriz ailedir. Aile birlikteliği varsa başarı vardır. Biz kanundaki bazı maddelerin ayıklanması taraftarıyız. Şu anda zaten 30 milyon kadın seçmen görülürken biz kadınların korunmaması diye bir şey düşünebilir miyiz? Bizimde annelerimiz var, kardeşlerimiz var.  Yani olaya bakış açımız tamamen aile kavramında da tabi ki kadını korumaktır. Fakat içerisinde bunu yaparken LGBT’lileri kabul etmemiz toplumsal olarak mümkün değil. Eş cinselliği kabul etmemiz şu anda mümkün değil” diye konuştu. 

“KURALI BİZ KOYARSAK CHP İLE DE İTTİFAK YAPARIZ”

Yeniden Refah Partili Sedat Yıldız, Gaziantep’te bir engelli vatandaşı aday yapan tek parti olduklarına da dikkat çekerek, şunları söyledi: “Biz aldığımız bütün kararları teşkilatımızın en üst noktasından en alt noktasına kadar istişare yaparız. Güzel bir istişare sonucu Süper Lig kadrosu gibi 14  tane milletvekili adayı çıkardık. Ayrıca hiçbir siyasi parti içerisinde engelli bir milletvekili adayı yok. Biz bu 14 adayımızın içerisinde engelli bir arkadaşımızı da aday gösterdik. 14 Mayıs’ta biz çok iddialıyız. Hedefimiz 15 Mayıs’ta 14 vekilin hepsini çıkarmak. Biz Milli Görüşcüyüz, biz Erbakan hocanın talebeleriyiz.  Siyasette oyunun kuralını biz koyarsak AK Parti ile de CHP ile de ittifak yaparız. Çünkü Erbakan hocamızın örnekleri var. Bülent Ecevit döneminde hükümet kuruldu. Biri sağ biri aşırı soldu. Ama birleştiler. Biz o dönem Ecevit bey ile koalisyon kurduk ama bu ülkenin yararına 70 tane fabrika hayata geçirdik. Önemli olan doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğiz. Doğruların yanında yanlışların da karşısında olacağız. Ve milli görüş 15 Mayıs’ta meclise girdiği zaman hayra motor şerre fren olacak. İttifak olduk diye susmayacağız doğrularına doğru yanlışlarına yanlış diyeceğiz.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.