Araç sahipleri dikkat! Otoyollarda kaçak geçiş ödemelerinde süre değişikliği « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

4 Aralık 2022 - 02:25

Araç sahipleri dikkat! Otoyollarda kaçak geçiş ödemelerinde süre değişikliği

Araç sahipleri dikkat! Otoyollarda kaçak geçiş ödemelerinde süre değişikliği
Son Güncelleme :

24 Temmuz 2022 - 12:21

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün işlettiği otoyol ve karayollarındaki kaçak geçişlere ilişkin yeni düzenleme yapıldı. Resmi Gazete’de yayılmanan karara göre, kaçak geçişler için verilen ödeme süresinde değişikliğe gidildi.

Konuyla ilgili ayrıntıları aktaran CNN Türk Muhabiri Duygu Ayaz Bayram şu ifadeleri kullandı: “Kaçak geçiş ücretlerinde değişikliğe gidildi. Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı. Karayolları Genel Müdürlüğü işletiminde bulunan otoyollardan 5 Temmuz’da ödemesiz geçiş yapıldı.

Ödemesiz tarihi ödemesiz geçiş tarihini izleyen 15 gün içerisinde yapılacak ödemelerde sadece geçiş ücreti ödenecek. 15 gün içinde geçiş ücretinin ödenmemesi durumunda geçiş ücretinin 4 katı tutarında idari ceza verilecek.

30 GÜN İÇERİSİNDE ÖDENİRSE FİYAT DEĞİŞECEK

15 günlük süreyi izleyen 30 günlük süre ödenmemesi halinde geçiş ücretleri ile geçiş ücretinin 1 katı tutarında idari para cezası tahsil edilecek.

Yeni düzenlemede 15 gün içerisinde yapılan ödemede sadece geçiş ücretinin alınması uygulaması devam edecek. 15 günlük sürenin gecikmesi durumunda 45 güne kadar yapılacak ödemelerde geçiş ücretinin 2 katı tahsis edilecek.

Bir diğer düzenleme ise 45 günlük sürenin ardından ödenmesi gereken para cezası 4 kat olarak uygulanacak. Uygulama kanunun yürürlüğe girdiği 5 Temmuz’dan 45 gün öncesini kapsayan 21 Mayıs 2022 ve sonrasında yapılan ve ücreti ödenmeyen geçiş ücretleri için geçerli olacak. Geçiş ücretleriyle ilgili düzenleme Resmi Gazete’ye yayımlandı. Detaylar da bu şekildeydi.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRMilyonlarca emekliye güzel haber! Promosyonlara zam geldiHaberi Görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRYeni Zigana Tüneli’nin inşaatında sona geliniyorHaberi Görüntüle

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.