ASTIM TEDAVİSİNDE KİŞİYE ÖZGÜ TEDAVİ YÖNTEMİ « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

14 Nisan 2024 - 11:50

ASTIM TEDAVİSİNDE KİŞİYE ÖZGÜ TEDAVİ YÖNTEMİ

ASTIM TEDAVİSİNDE KİŞİYE ÖZGÜ TEDAVİ YÖNTEMİ
Son Güncelleme :

22 Ağustos 2022 - 14:43

38 views

Medical Point Gaziantep Hastanesi değer katan sağlık hizmeti ve yan dal branşları ile hastalara şifa dağıtmaya devam ediyor.

Medical Point Gaziantep Hastanesi Alerji ve İmmunoloji Doç. Dr. Tuğba Songül Tat,  Astım rahatsızlığı hakkında bilgilendirdi.

Doç. Dr. Tuğba Songül Tat  gerçekleştirdiği açıklamada: ‘’Astım rahatsızlığı genellikle nefes darlığı, hışıltılı solunum ve öksürük ile karakterize, en sık görülen kronik solunum yolu hastalıklarından birisidir. Her yaşta görülebilmektedir. Astım kontrolünün yetersiz olması durumunda hastanın üretkenliğinde azalma, günlük yaşam aktivitelerinde belirgin kısıtlanma ile yaşam kalitesi bozulmaktadır. Ağır vakalarda hastanede ve yoğun bakımda yatış da gerekebilmektedir. Günümüzde astım tedavisinde çok sayıda tedavi seçeneğimiz mevcuttur. Medical Point Gaziantep Hastanesi Alerji İmmünoloji Polikliniğinde astım hastaları değerlendirilip, hastaya özgü tedavi planı çıkarılmaktadır. Böylelikle hastalarımız normal yaşamlarına sorunsuz bir şekilde devam edebilmektedirler.’’ dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.