ATLI POLİSLER GÖZ KAMAŞTIRDI « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

23 Temmuz 2024 - 20:34

ATLI POLİSLER GÖZ KAMAŞTIRDI

ATLI POLİSLER GÖZ KAMAŞTIRDI
Son Güncelleme :

01 Ağustos 2022 - 21:14

66 views

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde Ankara Emniyet Müdürlüğüne ait Atlı Birlikler, Gaziantep’teki parklarda huzur ve güven için dolaştı. Bir hafta boyunca Gaziantep’ teki parklarda güvenliği sağlayacak olan Atlı Birlikler, dosta güven düşmana korku v erdi.

Gaziantep Çevik Kuvvet Şube Müdürü Mehmet Nacar “Ankara Emniyet Müdürlüğümüze bağlı olarak görev yapan birliklerimiz Gaziantep’te geçici olarak görev yapmaya geldiler. Yaklaşık bir hafta boyunca özellikle halkımızın yoğun olduğu yerler parklar bahçeler bu alanlarda algı oluşturmak ve vatandaşımıza bu birliğimizi tanıtmak amacıyla il emniyet müdürümüzün direktifleri doğrultusunda bir hafta burada görev yapacaklar.
Bu süre zarfında ilimizde bulunan parklar ve vatandaşlarımızın yoğun olduğu yerlerde atlarımız bakıcılarla birlikte dolaşacaklar ve bu alanlarda görev yapacaklar. Vatandaşlarımız böyle bir birimi ilk defa görüyorlar. Vatandaşlarımızdan ve özellikle çocuklardan atlarımıza karşı büyük ilgi var. Umarım bu ilgiye layık oluruz Atlı Birliğin Gaziantep’e kurulması da, bizim en büyük temennimizdir” dedi.
Ankara Emniyet Müdürlüğüne ait Atlı Birlikler daha sonra Gaziantep’in 100. Yıl Parkı civarında dolaşarak güvenliği sağlamaya çalıştılar. Vatandaşların büyük ilgisi ile karşı karşıya gelen Atlı Birlikler, vatandaşların sevgi gösterisi ile karşılaştılar.
Atlar devriye gezerken vatandaşlar fotoğraf çektirmek için adeta birbirleriyle yarıştılar. Özellikle parka devriye gezerken gelin ve damat adayı Atlı Birliklerle düğün öncesi hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.