AV.ATAR, ADAY ADAYI « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

21 Mart 2023 - 00:47

AV.ATAR, ADAY ADAYI

AV.ATAR, ADAY ADAYI
Son Güncelleme :

17 Mart 2023 - 17:54

13 views

CHP’li Avukat Deniz Atar, CHP Gaziantep milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Atar, 33 yaşında CHP Gaziantep Milletvekili Aday Adayı olmaktan onur ve gurur duyduğunu belirterek” İktidara giden yolun taşlarını döşemek için ben de taşın altına sadece elimi değil gövdemi koyuyorum” dedi.

CHP’li Avukat Deniz Atar, CHP Gaziantep milletvekilliği aday adaylığını açıkladı, Aday Adaylığı ile ilgili olarak açıklamalarda bulanan Atar, adaylığı ile ilgili olarak şu görüşlere yer verdi:

“21 yıllık AKP iktidarında, Ülkemiz, siyasi, idari, ekonomik ve hukuki yönden tarumar edilmiş, ne idüğü belirsiz bir düzen kurulmuştur. Bu düzen, hiçbir zaman Halktan yana olmamış, daima seçkinlerden, beşli çetelerden yana olmuştur. Bu düzenin değişmesi için hepimize büyük görev düşmektedir. 

Türkiye’nin yitirdiği neşesini ve sevincini yeniden kazanması için esaslı bir iktidar değişikliğine ihtiyaç vardır.

 Bu anlamda, bu seçim tarihi öneme sahiptir. Devletin karşısında her bir vatandaşı eşit kılan cumhuriyetin değerleriyle bezenmiş köylü bir ailenin çocuğu olarak hayatımın tamamı CHP’nin içinde geçti. Mücadeleyi, hakkı, hukuku, adaleti, demokrasiyi CHP içerisinde öğrendim. 

Lise yıllarımdan itibaren CHP’de aktif olarak siyaset yaptım. Son yıllarda girdiğimiz seçimlerde o günü iktidar olamamanın üzüntüsüyle geçirsem de ertesi gün bir önceki günden daha büyük bir şevk ve heyecanla tekrardan partime ve değerlerine sarıldım. Bir gün bile CHP sevgisi içimden eksilmedi. Her daim CHP’nin iktidar olabilmesi için olanca gücümle mücadele ettim. Bu seçimin “o seçim” olduğuna yürekten inanıyor, İktidara giden yolun taşlarını döşemek için ben de taşın altına sadece elimi değil gövdemi koyuyorum.

 Bugün itibariyle çocukluğumu ve ilk gençlik yıllarımı verdiğim Partimden Gaziantep Milletvekilliği Aday Adaylığımı açıklıyorum. 21 yıllık AKP iktidarında gençlerin ifade özgürlükleri kısıtlanmış ve emekleri hiçe sayılmıştır. Gençler, işsizlik ve gelecek kaygısı gibi birçok sorunla karşı karşıya bırakılmıştır. Gençlere istihdam sağlamak yerine, beşli çetelerin ve yandaşların cepleri doldurulmuş, gençler unutulmuştur. 

Geleceğin teminatı gençlere umut olmak istiyorsak, siyaseti de gençleştirmemiz gerektiğini ifade etmek istiyorum.  İktidarımızda genç kardeşlerime gücümün yettiğince ses olabilmek adına aday adayı olduğumu belirtmek istiyorum. Halktan yana olmayan bu düzeni değiştirmek için yoğun çaba sarf etmemiz gerektiğinin bilincindeyim. Biz gençler de çok çalışarak Ülkemizi bu çürümüş düzenden kurtaracağız. 

Unutmayalım ki; • Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Kurtuluş Savaşı’nı başlattığında 38 yaşında, 

    Deniz Gezmiş, Mustafa Kemal Yürüyüşü’nü başlattığında 21 yaşında, 

    Che Guevara, Kübra Devrimi gerçekleştiğinde 31 yaşında

    Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiğinde 21 yaşındaydı.

 Ben de,  aydınlık günlerin bizi beklediği inancıyla, 33 yaşında CHP Gaziantep Milletvekili Aday Adayı olmaktan onur ve gurur duyuyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.