BAĞIŞLAR KIZILAY VE AFAD’A YAPILDI « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

20 Haziran 2024 - 22:36

BAĞIŞLAR KIZILAY VE AFAD’A YAPILDI

BAĞIŞLAR KIZILAY VE AFAD’A YAPILDI
Son Güncelleme :

16 Şubat 2023 - 19:07

14 views

Ülkeyi yasa boğan deprem felaketinde yaraları sarmak için 15 Şubat akşamı saat 20.00’de başlatılan yardım kampanyasına dünyanın dört bir yanından bağışlar yağdı.

 Kahramanmaraş merkezli iki depremin vurduğu 10 ildeki yaraların sarılması için organize edilen “Türkiye Tek Yürek” kapmanyasında115 milyar 146 milyon 528 bin TL nakdi yardım toplanırken,  9 milyon 10 bin adet de SMS bağışı yapıldı. Kampanya, yurtiçi ve yurt dışında faaliyet gösteren 213 televizyon kanalı ile 562 radyoda canlı olarak yaynınlandı.

Kahramanmaraş merkezli iki depremin vurduğu 10 ilde depremzedelerin yaralarının sarılması ve yeni konutların inşası için organize edilen “Türkiye Tek Yürek” kampanyasında 115 milyar 146 milyon 528 bin lira bağış toplandı.

Türkiye Tek Yürek Kampanyasına ülkenin dört bir yanından bağışlar yapıldı. Türkiye’nin önde gelen özel kurumları, iş adamları, ünlü isimler ve spor camiası Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin yaralarını sarabilmek adına bağış yaptılar.

Türkiye’nin tek yürek olduğu canlı yayın tüm kanallarda aynı anda ekranlarda. Nihat Hatipoğlu, Pelin Çift, Çağla Şıkel, Tümer Doğru, Nazlı Çelik, Acun Ilıcalı, Deniz Bayramoğlu, Didem Arslan Yılmaz moderatörlüğünde yapılan ortak yayında sanat, iş ve spor dünyasının önde gelen isimleri depremzedelere destek oldu. Yapılan yardım kampanyasında toplam bağış miktarı 115 milyar 146 Milyon 528 Bin TL’ye ulaşırken, gönderilen SMS sayısı 9 Milyon 10 bin adet oldu.

BAĞİŞLAR KIZILAY VE AFAD’A YAPILDI.

“Türkiye Tek Yürek” ortak yayınında toplanan bağış miktarı gündeme geldi.Türkiye’nin yüreğinde derin yaralar açan, son yüzyılın en büyük deprem felaketinin yaşandığı bu günlerde tüm TV kanalları yardım için ortak yayında bir araya geldi. Deprem kampanyasının düzenlendiği Türkiye Tek Yürek yardım kampanyasında, sevilen dizi ve program yüzlerinin toplayacağı yardımlar AFAD ve Kızılay’a bağışlanacak.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.