Biricik Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Biriciğin Eş Anlamlısı Olan Sözcükler « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

17 Haziran 2024 - 18:48

Biricik Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Biriciğin Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

Biricik Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? Biriciğin Eş Anlamlısı Olan Sözcükler
Son Güncelleme :

04 Mart 2023 - 12:49

Biricik sözcüğü eşi, benzeri olmayan tek ve benzersiz ifadeleri ile cümle içerisinde kullanılmaktadır. Biricik kelimesi sıfat olarak kullanılmaktadır.

 Biricik Kelimesinin Eş Anlamlısı Nedir? 

 Biricik sözcüğü sıfat olarak kullanılırken, aynı zamanda özel isim statüsünde de kullanılmaktadır. Kız isimleri içerisinde en çok kullanılan adlar arasında yer alır. Biricik eş anlamlı sözcüklerine bakılacak olursa Yegane, tek, benzersiz kelimeleri kullanılmaktadır. Biricik sonundaki-cik eki sevgi hissi sevecenlik anlamında kullanılması bu kelimenin aşk ve sevgi cümlelerinde geçmesine sebep olmaktadır.

 Biriciğin Eş Anlamlısı Olan Sözcükler

 Cümlenin kuruluşu ve yapısına göre sözcüğün kendisi veya eş anlamı sözcük kullanılmaktadır. Biricik kelimesi genellikle samimiyet ifadesi sevgi sözcükleri arasında yer almaktadır. Biricik sözcüğü samimiyet içermesi sebebiyle özellikle makale veya tez gibi ciddiyet içeren yazılarda yegane, tek ya da benzersiz eş anlamlı sözcükler kullanılmaktadır.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİREş Anlamlı Kelimeler: A’dan Z’ye Türkçede En Çok Kullanılan, En Bilinen ve Eş Anlamlısı Olan Sözcükler Nelerdir?Haberi Görüntüle

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.