“Bu kumpas bozulacak, adalet yerini bulacak” « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

29 Mart 2023 - 02:46

“Bu kumpas bozulacak, adalet yerini bulacak”

“Bu kumpas bozulacak, adalet yerini bulacak”
Son Güncelleme :

25 Temmuz 2022 - 22:57

23 views

Barış güvercinleri “Adalet” için uçtu

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti ve Ay Medya Grubu  Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay’ın kumpas sonucunda tutuklanmasına tepkiler sürüyor. Beykent Gaziler Mahallesi’nde bulunan Gaziantep Gazeteciler Sitesi’nde bir araya gelen basın çalışanları, aileleriyle birlikte İbrahim Ay’ın tutuklanmasını protesto ederek, “Adalet istiyoruz” dediler.

Başkan İbrahim Ay’ın girişimleri ile ev sahibi olan basın çalışanları,  İbrahim Ay’ın haksız ve hukuksuz yere cezaevinde tutulmasına pankartlarla ve alkışlarla  tepki gösterdiler. Barış güvercinlerini özgürlük ve adalet için uçuran gazeteciler, Başkan İbrahim Ay’ın neden tutuklandığını ve dosyada neden gizlilik kararı olduğunun açıklanmasını istediler.

PANKARTLARLA ADALET ARADILAR

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti  ve Ay Medya Grubu  Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay’ın tutuklanarak cezaevine gönderilmesine  bir tepki de Gaziantep Gazeteciler Sitesi sakinlerinden geldi. Gaziantep Gazeteciler Sitesi’nde bir araya gelen basın çalışanları ve aileleri,  ‘Bu zulme son verin’, ‘İbrahim Ay için Adalet’, ’Kumpas Bozulacak’, ‘Gizlilik kararı kaldırılsın’, ‘Sayesinde ev sahibi olduk’, ‘Düğünde cenazede iyi günde  kötü günde hep yanımızdaydı’,’ Sadece başkan değil babamız gibisin’, ‘28 gündür uyku haram’ şeklinde pankartlar taşıyarak adalet  istediler.

ALKIŞLI VE SLOGANLI TEPKİ

Gaziantep Gazeteciler Sitesi’ndeki eyleme Gaziler Mahallesi sakinleri de destek verdi. Hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okuyan gazeteciler ve aileleri, alkışlarla ve sloganlarla Başkan İbrahim Ay’a düzenlenen kumpası protesto etti. Gazetecilerin ve ailelerinin, “Adalet istiyoruz” sloganları çevrede büyük yankı uyandırdı.

ADALET İÇİN AYDINLIĞI ARIYORUZ

İbrahim Ay’a destek için bir araya gelen gazeteciler ve aileleri, “Cemiyet Başkanımız İbrahim Ay’ın arkadaşları ve meslektaşları olarak  Adalet için aydınlığı arıyoruz. Hukuk  doktrininde, hukuk kişiyi özgürleştirdiği oranda meşrudur. Ancak gizlilik kararı yüzünden ne olduğunu bilmediğimiz, adil olmayan tutuklanma kararının ardından, cemiyet başkanımızın neyle suçlandığını, hangi delillerle desteklendiğini, niçin 28 gündür tutuklu bulunduğunu öğrenmek istiyoruz. GGB Başkanımız Ay,  12 yıldır getirdiği kurumsallaşmayla, herkesin  derdi ile dertlenen,  meslektaşlarını hiçbir zaman yalnız bırakmayan  arkadaşımız bir kardeşimizdir.  Soruşturmanın etkin ama bir o kadar şeffaf ve kamuoyunun gözünden kaçmayacak şekilde yapılması gerekir. Gizlilik kararının bir an önce kaldırılması en öncelikli ve en önemli talebimizdir. Herkes için adalet İbrahim Ay için adalet. Başkanımız tutuklu yargılanmamalı derhal serbest bırakılmalı” diye tepkilerini yüksek perdeden dile getirdiler.

GÖNÜL KÖPRÜSÜ YIKLILMAYACAK

Basın çalışanlarının her zaman iyi gününde ve kötü gününde yanında olan, basın çalışanlarının yanında halkın da  sevgisini kazanan İbrahim Ay, 300 civarında basın çalışanının konut sahibi olmasını sağlamıştı. Gerçekleştirdiği projelerle Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’nin kurumsal kimliğe kavuşmasını sağlayan Başkan İbrahim Ay, meslektaşları ve halk arasında yıkılmayacak bir gönül köprüsü kurdu. Adaletin er geç tecelli edeceğine inanan gazeteciler ve İbrahim Ay’ın sevenleri, tutukluluk halinin sona erdirilerek yargılanmanın tutuksuz yapılmasını istiyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.