Bu sergi gezilir « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

8 Şubat 2023 - 23:06

Bu sergi gezilir

Bu sergi gezilir
Son Güncelleme :

04 Aralık 2022 - 17:44

44 views

Gaziantep Eski Havra binasında “Ustaların İzinde Çırakların Önünde” isimli “Kavrama Dair Bir Sergi” temalı sergi açıldı. Gaziantep Üniversite Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim elemanları ve öğrencilerinin eserleri ile katıldığı sergi Gaziantep Eski Havra binası avlusunda yapıldı.

Açılışa Gaziantep Üniversite Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Mustafa Cevat Atalay, Resim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayhan Özer, Gazikültür Genel Müdür Yardımcısı Osman Kartal, Gaziantep Üniversite Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim elemanları, öğrencileri ve sanat severler katıldı.

ATALAY: RESİM BÖLÜMÜ GELECEK VİZYONUNU ORTAYA KOUMUŞ

Açılış konuşmasında, Prof. Dr.  Mustafa Cevat Atalay, sergiye Resim Bölümünün lisans öğrencilerini mezunlarının, yüksek lisans ve sanatta yeterlik öğrencileri ile hocalarının bir arada katılmalarının, Resim bölümünün gelecek vizyonunu gösterdiğini, “Ustaların İzinde Çırakların Önünde” başlığı ile gerçekleştirilen serginin sanat dünyamıza ve kentimize hayırlı olmasını dilerim dedi. Atalay, konuşmasını, serginin gerçekleşmesine katkı veren Gaziantep Üniversite Rektörü Prof. Dr.  Arif Özaydın, Gazikültür Müdürü Prof. Dr.  Halil İbrahim Yakar’a, Doç. Dr. Ayhan Özer’e ve tüm katılımcılara teşekkür ederek tamamladı.

ÖZER: GAZİANTEP KÜLTÜR VE SANAT YAŞAMINA KATKI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

Resim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayhan Özer, uzun yıllar bir ibadethane olarak kullanılan bu değerli mimari yapının, Gaziantep kentinin kültür ve sanat yaşamının gelişmesi için önemli bir imkan olduğunu ve daha çok farklı disiplinlerden yola çıkan; geçmiş-gelecek, yeni-eski ve gelenek ve modern kavramlarını ele alan çalışmaların, izleyiciyi farklı düşünce ve duygulara sürükleyeceğine inandığını belirtip, serginin gerçekleşmesine katkı veren herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

KARTAL: DESTEĞİMİZ SÜRECEK

Gazikültür Müdür Genel Yardımcısı Osman Kartal, Eski Havra binasında sergiler açmaya devam ettiklerini, bir önceki serginin “Dualı Gömlekler Sergisi” olduğunu bu serginin çok ilgi gördüğünü söyledi. Şimdi ise “Ustaların İzinde Çırakların Önünde” sergisi ile kültür sanat faaliyetlerine desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz dedi.

Açılışa katılımcılara belgelerinin takdimi ile devam edilip, eserler izleyicilerin ilgisine sunuldu. Sergi 16 Aralık 2022 tarihine kadar gezilebilecek.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.