“Büyük Zafer’in 100. yılını coşkuyla kutluyoruz” « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

24 Mayıs 2024 - 03:16

“Büyük Zafer’in 100. yılını coşkuyla kutluyoruz”

“Büyük Zafer’in 100. yılını coşkuyla kutluyoruz”
Son Güncelleme :

29 Ağustos 2022 - 10:54

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, 30 Ağustos Zafer Bayramının yıldönümü nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında, “Büyük Zaferin 100. yılını coşkuyla kutluyoruz” dedi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında 26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan Büyük Taarruz’un, şanlı tarihimizin en parlak sayfalarından biri olduğunu ifade eden OSB Başkanı Cengiz Şimşek, “Tarihin her döneminde hür ve bağımsız yaşamış olan milletimiz, bundan tam 100 yıl önce her türlü yokluğa ve imkansızlığa rağmen büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek, esareti kabul etmeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir” diye konuştu.

OSB Başkanı Şimşek mesajında şunları söyledi: “Milletimizin ‘Ya İstiklal, Ya Ölüm’ diyerek başlattığı Büyük Taarruz, Cumhuriyet’e giden yoldaki en önemli kilometre taşlarından birisidir. Büyük Taarruz’un zaferle sonuçlanmasıyla, emperyalist güçlerin vatanımız üzerindeki hain planları bozulmuş ve 1071’de Malazgirt’te bizlere yurt kılınan bu toprakların sonsuza dek vatanımız olduğu bir kez daha tescil edilmiştir. Büyük Taarruz, milletimizin birlik ve beraberlik halinde hareket etmesiyle, imkansızmış gibi görünen her türlü zorluğun üstesinden gelebileceğini göstermesi bakımından da önemlidir.

Bugün bu topraklarda özgür ve bağımsız bir şekilde yaşamayı, vatan için canlarını seve seve veren atalarımıza ve tüm şehitlerimize borçluyuz. Bu vesile ile millet olarak en büyük gurur kaynaklarımızdan birisi olan Büyük Zaferin 100. yıldönümünü coşkuyla kutlarken, Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatan için canını vermiş tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.