– BÜYÜKŞEHİR BÜSEM NAKLİYECİLER SİTESİ’NİN TEMELİ ATILDI « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

20 Haziran 2024 - 21:18

– BÜYÜKŞEHİR BÜSEM NAKLİYECİLER SİTESİ’NİN TEMELİ ATILDI

– BÜYÜKŞEHİR BÜSEM NAKLİYECİLER SİTESİ’NİN TEMELİ ATILDI
Son Güncelleme :

03 Mayıs 2023 - 13:45

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından birçok meslek kolunu tek merkezde toplayacak Büyükşehir Sanayi ve Endüstri Merkezi (BÜSEM) projesi kapsamında Nakliyeciler Sitesi’nin temel atma töreni yapıldı.

 

Temeli atılan Nakliyatçılar Sitesi, 140 bin ve 45 bin olmak üzere iki ayrı bölümde toplamda 185 bin metrekareye yayılacak. Yaklaşık 3 milyon metrekare alan üzerine kurulan BÜSEM projesinin tamamlanmasıyla kent içerisindeki muhtelif bölgelerde dağınık, plansız ve yetersiz alanlarda faaliyet sürdüren meslek kolları, yerleşim alanında uzak bir alanda modern meslek siteleri halinde faaliyetini sürdürecek.

 

ŞAHİN: GAZİANTEP KABUĞUNA SIĞMIYOR

 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, BÜSEM’in hikayesine değinerek, şunları söyledi:

 

“Buranın hikayesi o kadar önemli ki; önce organizede büyüdü. İhracat rekorları kırdık. Küçüğün sağlıklı büyümesi lazım ki, büyük daha geniş vizyonla dünyaya üretim yapabilsin. Küçük sanayide hizmet sektörünü ayırdılar. Küçük sanayiyle ilgili başka sorunlar yaşandı. Sanayi bakanımız yalnızca Körkün için ihtisas organize sanayinin hukuki alt yapısını oluşturdu. Gaziantep kabuğuna sığmıyor. Büyümek istiyor. Çünkü biz, Şehr-i Ayıntab-ı Cihan dediğimiz ipek yolundayız. İpek yolu lojistik yolu, kalkınma demek.”

 

GÜL: EMEKÇİLERİMİZİN İSTİHDAM SAĞLAYACAĞI BİR MERKEZ OLUŞTURUYORUZ

 

Eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ise, BÜSEM’de çok yakın bir zamanda binlerce, on binlerce insanın ekmek yiyeceğini vurgulayarak, “Bir şehir nasıl gelişir, bir ülke nasıl büyür bunun örneklerini Gaziantep’imizde ülkemizde çok iyi yaşıyoruz. Burada. İşte bizim aşkımız, bizim hayalimiz Gaziantep’te Türkiye’de aşsız, işsiz kimse kalmaması. Herkes evine ekmeğini daha fazla götürsün. BÜSEM, çalışması Gaziantep’i çok heyecanlandırıyor. Burada endüstri sanayi bölgeleri gibi farklı sektörlerden her hemşerimizin burada yatırım yapacağı ve emekçilerimizin burada istihdam sağlayacağı bir merkez oluşturuyoruz” diye konuştu.

 

KOÇER: ÖNÜMÜZDEKİ BİRKAÇ YIL İÇERİSİNDE BURADAKİ POTANSİYEL ORTAYA ÇIKACAK

 

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer, Gaziantep’te atılan her temelin yeni bir ivme kazandığını belirterek, “Atılan her temel açılışa ulaşıyor ve istihdamı, üretimi artırıyor. Ekonomiyi büyütüyor. BÜSEM’in yapılan diğer yerlerini de gezme fırsatım oldu. Her tarafta inşaat yükseliyor. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde buradaki potansiyel ortaya çıkacak. Ama her şeyden önce şehir rahatlayacak” ifadelerini kullandı.

 

Nakliyeciler Kooperatif Başkanı Zafer Aydıngüler, “Bu sanayi de örnek başka bir sanayi yok. Organizemiz büyüyor. Organizeyi örnek alıp bizim de küçük sanayi olarak büyümemiz gerekti. Fatma Şahin bu konuda bize çok destek oldu” dedi.

 

Nakliyeciler Esnaf Odası Başkanı Tevfik Göğüş de, daha önceki sitenin Gaziantep’e hitap etmediğini belirterek “Bundan sonra daha güzel şeyler öğreterek, hem istihdama hem de ülkemize katkı sağlayacağız” diye konuştu.

 

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN