CHP Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yılmaz: “SİYASET BİZİM KANIMIZDA VAR” « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

20 Haziran 2024 - 22:29

CHP Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yılmaz: “SİYASET BİZİM KANIMIZDA VAR”

CHP Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yılmaz: “SİYASET BİZİM KANIMIZDA VAR”
Son Güncelleme :

20 Mart 2023 - 22:12

Türkiye 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere hazırlanırken, milletvekili aday adayları listeye girmek için yarışıyor. 

CHP Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yılmaz, güçlü projeleri, vizyonu, farklı söylemleri ve başarı odaklı çalışma yöntemiyle diğer adaylardan öne çıkıyor.  

Siyasetçi bir aileden gelen CHP Milletvekili Aday Adayı iş insanı Ahmet Yılmaz, Ay Medya Grubu’nu ziyaret ederek, projeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu ve seçim sürecini değerlendirdi.  

“SİYASET BİZİM KANIMIZDA VAR”

Yıllardır Gaziantep siyasetinde aktif rol oynadıklarını belirten iş insanı Ahmet Yılmaz, “Ailemiz senelerden beridir Gaziantep siyasetinde yer alıyor. Yıllardır da partimizin seçim çalışmalarında aktif rol aldım, destek verdim. Siyasete neden girdik, diye soracak olursanız siyaset bizim kanımızda var. Genlerimizde var. Dolayısıyla da hazır olduğumu hissettiğim ilk anda siyasete girmeyi tercih ettim. Ben siyasette de şimdiye kadar yapılanlardan daha farklı bir vizyonla ilerlemek istiyorum açıkçası” dedi. 

ÖNCE SORUNLARI TESPİT EDECEĞİZ

Farklı seçim çalışmaları ve güçlü seçim kampanyaları ile seçmenin karşısına çıkmaya hazırlandığını ifade eden Milletvekili Aday Adayı Ahmet Yılmaz, Türkiye genelinde alanında uzman bir araştırma şirketine çalışma yaptırdığını söyledi. Yılmaz, “Öncelikle Gaziantep’in mahalle mahalle seçmen profilini çıkaracağız. Seçmenlerin partilerden beklentileri, geçim kaynakları, bu geçim kaynakları üzerindeki sıkıntılar veya özel sıkıntıları neler gibi yaklaşık 60 tane sorudan oluşan ve 3 bin örneklem üzerinde yani 3 bin kişiye sorulacak olan bir anket yaptırıyoruz. Bu bize ne verecek? Gaziantep’in sorunu ne? Bir kere bunu tespit edeceğiz.  Yani Gaziantepli neyi istiyor?  Bir siyasi partiden beklentisi ne? Bu soruların cevabını aldıktan sonra yol haritamızı buna göre belirleyeceğiz” şeklinde konuştu. 

“SEÇMENİ ETKİLEYECEK NOKTALARA PARMAK BASMALIYIZ”

Araştırma yapmanın yanında kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşlarının başkanlarıyla görüşmeler yapılacak.  Bu görüşmeler rapor haline getirilecek. Raporun sonucuna göre de yeni bir söylem geliştireceğiz. Örneğin Çıksorut Mahallesi’ndeki problem ne ve buna karşı bizim çözümümüz nedir, sorularının cevabı hazır olmalı. Bir mahalleye gidip, ‘Biz CHP’nin adayıyız, oyunuzu istiyoruz’ söylemlerinden öteye gitmek gerek. Seçmeni etkilemek için daha doğru noktalara parmak basmamız gerektiğini düşünüyorum. Önce sahadan bir veri topluyoruz. Sahadan topladığımız veri ile ne yapacağız insanlara bir söylem geliştirileceğiz ve projelerimizi  ortaya koyacağız” diye konuştu.

“BİZ PROJELERİMİZLE GELECEĞİZ”

Sosyal medyanın seçmen üzerindeki etkisine dikkat çeken İş İnsanı Ahmet Yılmaz, şöyle devam etti: 

“CHP’nin projesi yok diyorlar. Biz projelerimizle geleceğiz. Yani insanlara diyeceğiz ki; evet CHP geldiği zaman senin işte şu problemin var, biz bunu çözeceğiz. Bunun dışında tabi ben açıkçası biraz yaşımda genç olduğu için 39 yaşındayım. Ondan  dolayı sosyal medyayı doğru kullanmak gerektiğini düşünüyorum. Türkiye’nin en iyi sosyal medya yönetim şirketlerinden bir tanesi ile anlaşacağız. Sosyal medyayı çok aktif şekilde kullanacağız. Zaten sosyal medyayı aktif kullanan bir insanım sosyal medyanın da doğru şekilde kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Biz sosyal medyada ciddi çalışmalar yapacağız. Onun dışında da tüm seçmenin bana sosyal medya üzerinden ulaşabilmesi için sürekli sosyal medyada aktif bir şekilde insanlara cevaplar vereceğim. Sürekli günün belli saatlerinde onların sorunlarıyla ilgili görüşmeler yapacağım canlı sohbetler yapacağım ve kendilerinin bizlerden talep ettikleri şeylere nasıl çözüm bulacağız bunla ilgili konuşmalar yapacağım. 

“İLÇELERİN DE DESTEKLENMESİ GEREKİYOR”

Gaziantep’in bir sorunu da, ilçelerin yeterince desteklenmemesi. Gaziantep’in çok merkeziyetçi bir yapıya sahip olduğunu, hep genel anlamda merkezi geliştirip taşra ilçelerin gelişimini desteklemeyen bir yapı olduğunu düşünüyorum. Biraz daha diğer ilçelerinde desteklenmesi gerektiğini ve burada daha farklı bir vizyonla ilerlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Mesela benim fabrikam Nizip Organize Sanayi Bölgesi’nde. Ben 30 sene İstanbul’da yaşadıktan sonra geldiğimde Nizip ile ilgili hiçbir girişim göremedim açıkçası. Çok ufak değişiklikler vardı. Nizip Birecik’e doğru bir 500-600 metre yeni imarlı bölgeye sahipti ve başka bunun dışında ne sağlık anlamında ne sosyal anlamda ne sanayi veya iş anlamında çok büyük bir gelişim göstermediğini düşünüyorum. Bununla ilgili çok daha farklı çalışmalar yapılabilirdi. 

ZEUGMA MÜZESİ NEDEN NİZİP’E YAPILMADI?

Zamanın doğru şekilde işlenmediğini düşünüyorum. İşte hep merkeziyetçi yapının vermiş olduğu bir sorun. Zeugma Nizip’in topraklarından çıktı ama müzesi Gaziantep merkeze kuruldu. Müze Nizip ilçesinde kurulmuş olsaydı ilçeyi geliştirici bir yapıya sahip olabilirdi. Her gün yüzlerce belki de binlerce kişi müzeyi ziyaret etmek için ilçemize gelir ve bölgemizin gelişimine katkı sunabilirdi. Gaziantep merkez anlamında çok ciddi nüfus alıyor. Bu nüfusun bu  kadar fazlalaşmasından  da Gaziantep halkının rahatsız olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla insanların merkeze bu kadar gelmesini istemiyorsak veya merkezin bu kadar yoğunlaşmasını istemiyorsak. diğer bölgelerde de ciddi şekilde yatırımlar yapıp oraları geliştirmemiz gerekiyor. Oradaki insanlara iş olanakları sunabilmemiz gerekir.” 

“BİZ MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİYİZ”

Yılmaz, “Neden CHP’den aday oldunuz?” sorusunda da şöyle yanıt verdi: “Biz zaten dedelerimizden bu yana CHP’liyiz. Dolayısıyla hani biz sonradan bir parti oluşmuş da bizde bu partiye katılmışız değil.  Dedemiz, amcamız, babamız hepsi bu partide var olmuşlar. Senelerden beri bu partiye oy vermişler. Biz Mustafa Kemal’in askerleriyiz yani Gaziantep’teki  askerlerinden bir grubuz aile olarak.  Dolayısıyla biz bu parti ile doğduk, bu parti ile büyüdük, bu parti ile de öleceğiz”  

“CHP İKTİDARI İLE YARALAR KISA SÜREDE SARILACAKTIR”

 Deprem sürecini de değerlendiren Yılmaz, “Depremde bir çok sıkıntılar ortaya çıktı ve ne yazık ki mevcut hükümet herkesin de gördüğü gibi çok başarısız kaldı. Süreç doğru şekilde yönetilmedi. Kriz yönetimi sağlanamadı. Daha aktif ve daha hızlı çözümler sunan yöneticilerin olması gerekirdi ne yazık ki liyakatsiz, görevinin ne olduğunu bilmeyen yöneticiler tarafından yönetildik ve bunun sonuçlarını gördük. Bundan sonrası ile ilgili de inşallah CHP’ye gelecek olan CHP iktidarı ile beraber en kısa zamanda yaraların sarılacağını en kısa zamanda insanların bu mağduriyetlerinin giderileceğine inanıyorum insanlarımızın da yapılan yanlışlıkları doğru şekilde analiz ettiğine ve bunun cezasını da keseceğine güvencim tam” diye konuştu.

“EN BÜYÜK DESTEKÇİM BABAM VE EŞİM”

Yılmaz, Ay Medya Grubu’nu ziyareti sırasında, babası ve eşine de teşekkür etti: “Bu yolculukta en büyük destekçim babam ondan sonra eşim. İkisi de sağ olsunlar çok desteklediler beni. Tabi biliyorsunuz yani erkeklerin siyasete giren kişilerin parası pul, karısı dul derler dolayısıyla bu anlamda sizi destekleyen bir eşinizin olması çok önemli eşim o anlamda çok büyük destek  veriyor. babamda senelerden beri siyasi geçmişi var, tecrübesi var sürekli aktif  bir insan bu anlamda ikisi de sürekli destek veriyorlar.”

AHMET YILMAZ KİMDİR?

CHP Milletvekili aday adayı olan Ahmet Yılmaz, 1984 Gaziantep doğumlu. 1989 yılında babasının işi nedeni ile İstanbul’a taşındı. Yaklaşık 2019 yılına kadar da İstanbul’da çalışmalarını sürdürdü.  İlk ve orta öğrenimimi İstanbul’da Kültür Koleji’nde tamamladı. Daha sonrasında ise İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde eğitim hayatına devam etti.

Sonrasında ise aile şirketinin  başına geçti.  İşi gereği sürekli olarak bir ayağı İstanbul’da oldu. Antepfıstığının hammaddesine yakınlık önem arz ettiği için buraya bölgenin en iyisi tesisi, dünyanın ise sayılı tesislerinden birini kurdu. Yıllık 12 bin ton fıstık işleme kapasitesine sahip, bölgenin en iyi teknolojik alt yapısı olan tesisine sahip.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.