ÇOK MUTLUYUZ, ÇOK HEYECANLIYIZ « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

24 Mayıs 2024 - 03:03

ÇOK MUTLUYUZ, ÇOK HEYECANLIYIZ

ÇOK MUTLUYUZ, ÇOK HEYECANLIYIZ
Son Güncelleme :

24 Mayıs 2023 - 21:51

Gaziantep’in İslahiye ilçesi’nde Toplu Konut İdaresi(TOKİ) tarafından  Mart ayında temeli atılan konut projesinde  örnek daire de tamamlanırken, depremzede vatandaşlarında heyecanı arttı. Vatandaşlar, “çocuklarımız şimdiden hayal kurmaya başladı. Umutlarımız yeniden yeşeriyor” diye konuştular.

İslahiye Değirmencik Mahallesi’nde 2 ay önce temeli atılan, 17 blok ve 399 daireden oluşan projede inşaat çalışmaları hızla devam ederken örenek daire de tamamlandı. Daireye kapı, pencere, duşa kabin takıldı, mutfak dolabı ve tezgah da monte edildi.

Yetkililer, 17 bloktan oluşan sitede 4 binanın 3+1, 13 binanın ise 2+1 olarak tasarlandığını söyleyerek, “6 blokta kaba inşaat bitti, 3 blokta ise kat betonarme imalatı devam ediyor. Ayrıca 16 blokta da temel döküldü. 1 blok temelinde ise çalışma devam ediyor. Örnek dairemiz ise eksiksiz bir şekilde hazırlandı. Vatandaşlarımızın  sadece eşyalarını getirerek rahatça oturabilmesi adına her şeyi ayrıntılı düzenledik. Örnek daire içerisinde yapılmayan hiçbir şey yok, sadece ev eşyası eksik. Onu da vatandaşlar getirip oturabilecekler. Toplu konutlarda birinci sınıf ürünler seçilip kullanılmakta. Mutfakta dolaplar yapıldı, banyo eksiksiz bir durumda. Mutfaktan tutun oturma odaları yatak odasına kadar eksiksiz bir şekilde tamamlanmış bir durumda”şeklinde konuştu.

“Olabildiğince hızlı, sağlam ve kaliteli bir şekilde konutlarımızı teslim edeceğiz” diye konuşan yetkililer, ”İnşallah Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi 1 yıl içerisinde, konutların hepsini de vatandaşlara teslim edeceğiz.” dedi.

Kalıcı konutların hızla yükselmesi ve örnek daireninde tamamlanmasından dolayı heyecanlı olan depremzelerin görüşlerini şöyle dile getirdiler:

USKAR: “ÇOK MUTLUYUZ, ÇOK HEYECANLIYIZ”

Hüseyin Uskar, “ Depremde çok büyük korkular yaşadık. Şükür yakınlarımdan kimseyi kaybetmedim ama ne emeklerle hazırladığımız evlerimiz gözlerimizin önünde yerle bir oldu. Devletimizden Allah razı olsun her zaman bu süreçte yanımızda oldu. Bize geçici olarak da olsa başımızı sokacağımız yerleri temin etti. Şimdi de bizler için kalıcı konutları yapıyorlar. Kısa bir zaman da örnek daireyi bile hazırladılar. Çok mutluyuz, çok heyecanlıyız. Bir an önce bitmesini bekliyoruz” dedi.

KURT: “UMUTLARIMIZ, HAYALLERİMİZ YENİDEN YEŞERİYOR”

Gamze Kurt, “Deprem benden en önemli varlığım evladımı aldı. Enkaz altında çocuğum kaldı. İlk 7 saniyede evimiz başımıza yıkıldı. Ne olduğunu anlamadık. Evsiz kaldık, terliğimizi bile alamadık. Çok zor günler yaşadık ben evladımın acısını unuttum. Şimdi ise yeniden hayata tutunuyoruz. Devletimiz bize sürekli yardımcı oluyor. TOKİ evleri de hızla yükseliyor. İnanıyoruz ki en kısa zamanda bitecektir. Kendi evlerimize girmenin mutluluğunu şimdiden yaşamaya başladık. Umutlarımız, hayallerimiz yeniden yeşeriyor” dedi.

EYLANAN: “DEVLETİMİZ BİZLER İÇİN ELİNDEN GELENİ YAPIYOR”

Rabia Eylanan, “Deprem günü resmen bir kıyamet günü gibiydi. Çok şükür ailemden kimseyi kaybetmedim fakat evimiz ağır hasarlıydı ve evden nasıl çıktığımızı bile bilmiyoruz. Canımızı zor kurtarabildik. Sonrasında devletimiz bize konteynerlar temin etti. Başımızı sokacak bir yerimiz oldu. Şimdi de kalıcı konutlar yapılıyor ve bitmek üzere olması bizi çok mutlu ediyor. 1 yıl içerisinde denildi ama bir kaç ay içerisinde yaptılar. Devletimiz bizler için elinden geleni yapıyor. Bu durum da bizi çok heyecanlandırdı. Çünkü bu halimizde şükür ama hayat şartlarını zorluyor. Evlerimize girdiğimizde çok daha rahat edeceğiz” dedi.

ŞİMŞEK: “DEVLET EN ÇARESİZ ANIMIZDA ELİMİZDEN TUTUYOR”

Hediye Şimşek, “Evler hızla yapılıyor. Bu durum bizi çok mutlu ediyor. Deprem Allah’tan geldi kimsenin elinden bir şey gelmezdi. Bugünümüze şükür kalacak yerlerimiz var. Devlet her zaman bize destek oluyor, dertlerimizi dinliyor, en çaresiz anımızda elimizden tutuyor. Şimdi evlerimizi hızla yapıyor. Allah devletimizden razı olsun” dedi.

DEMİR: “DEVLETİMİZİ, REİSİMİZİ ÇOK SEVİYORUZ”

Abidin Demir, “Devletimizden Allah razı olsun. Devletimizin yaptıklarını inkar etmek nankörlük olur. Bizler şu an için geçici konutlarda kalıyoruz. Şükür yine başımızı sokacak bir yer var. Fakat insanın evi gibi olmaz tabi. Kalıcı konutlara her gün gidip bakıyorum, çoğunun kaba inşaatı bitti ve ince işlerine geçtiler. Örnek daire de tamamlandı. Çok güzel yapıyorlar. Devletimiz bizim için daha ne yapabilir. Her şeyimiz var. Şu an da çok heyecanlıyım kalıcı konutlar o kadar hızlı yapılıyor ki bizlerin bayramı oluyor diyebilirim. Pazar günü seçimi de dört gözle bekliyorum. İnşallah devletimizin arkasında olacağız, devletimizi, Reisimizi çok seviyoruz” dedi.

DEMİR: “ÇOCUKLARIMIZ ŞİMDİDEN HAYAL KURMAYA BAŞLADI”

Zeynep Demir, “Deprem günü çok zordu. Çok zor günler yaşadık. Şimdi de devletimiz sayesinde mutluyuz, heyecanlıyız.  Kalıcı konutların hızla yapılması bizi çok heyecanlandırıyor. İnsanın evi kadar güzel bir şey yok. Çocuklarımız çok heyecanlı şimdiden hayal kurmaya başladılar bile. Çok mutluyuz. Allah devletimize zeval vermesin, başımızdan eksik etmesin. Yaşadığımız acının üzerine bu konutlar bize çok büyük bir hediye oldu” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.