CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SON NOKTAYI KOYDU « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

31 Ocak 2023 - 18:26

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SON NOKTAYI KOYDU

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SON NOKTAYI KOYDU
Son Güncelleme :

21 Nisan 2022 - 21:30

13 views
Türkiye Emekliler Derneği Gaziantep Şube Başkanı Vakkas Doğan, emeklilerin bayram ikramiyesi  konusunda hüsrana uğradığını belirterek, hükümetin beklentilere karşılık  vermediğini söyledi.
Gaziantep’te yaşayan yaklaşık 160 binin üzerinde emeklinin gözü bu haberdeydi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, bayramda emekliye bin 100 TL ikramiye verileceğini açıkladı. Ödemeler 28-29 Nisan’da yapılacak. Türkiye Emekliler Derneği Gaziantep Şube Başkanı Vakkas Doğan bayram ikramiyesini en az 2 bin 500 TL beklediğini söylemişti. Gaziantep’teki emekliler de en az bir maaş ikramiyenin kendilerini mutlu edeceğini belirtmişti.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SON NOKTAYI KOYDU
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bayramda verilecek emekli ikramiyeleriyle ilgili olarak “Çalışma Bakanı’nın dediği gibi, emekliye bayram ikramiyesi 1100 lira olacak” diyerek son noktayı koydu. 2018 yılında 1000 TL olarak belirlenen emekliler için bayram ikramiyesi, 2021 yılında bin 100 TL’ye çıkarılmıştı. 2022 için beklentiler ikramiyelerde ciddi artışın yapılması yönündeydi ancak açıklanan rakamla herhangi bir artış yapılmamış oldu.
GAZİANTEP’TE YAKLAŞIK 160 BİNİN ÜZERİNDE EMEKLİ VAR
Gaziantep’te yaklaşık 160 binin üzerinde emekli olduğunu dile getiren Gaziantep’te Türkiye Emekliler Derneği Gaziantep Şube Başkanı Vakkas Doğan, bayram ikramiyesi konusunda emeklilerin beklentisinin yüksek olduğunu söylemiş, “Hükümeti de zor durumda bırakmamak için en az 2 bin 500 TL bayram ikramiyesi bekliyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.
“HERKES ÇEVRESİNDEKİ EMEKLİYE SORSUN”
Emeklinin genel durumu hakkında açıklamalarda bulunan Vakkas Doğan, “Emeklinin durumu çok parlak değil. Hemen hemen tüm emeklilerin sağda, solda bir parça arazisi vardır ya da çocuğu Avrupa’dadır o şekilde geçiniyordur. Günümüz şartlarında emeklinin bu maaşla geçinmesi mümkün değil. Milletvekillerimiz teyzelerine, dayılarına, amcalarına sorsunlar. Hepsi emekli. Eğer onlar memnunsa biz emekliler adına bir şey söylemek istemiyorum. Ben siyasi konuşabilirim, yanlış konuşabilirim. Herkes çevresindeki emekliye sorsun her şey ortaya çıkar.” şeklinde konuştu.
“CANIM EVE GİTMEK İSTEMİYOR”
Gaziantep’te yaşayan emekli Ahmet Denizeren emekli maaşı ile geçinmenin güç olduğunu söylüyor: “Bayram ikramiyesi bir maaşımız kadar olsaydı güzel olurdu. Emekli maaşı ile geçinemiyoruz. Canım eve gitmek istemiyor. Hayat şartları çok zor.”
“EMEKLİ MAAŞI İLE İDARE EDEBİLİYORUZ”
Zeki Göçer “Ben de emekliyim. Emekli maaşı ile idare edebiliyoruz. Bayram ikramiyesini de kadar verirlerse versinler.” dedi.
“BİR ASGARİ ÜCRET NEYSE BAYRAM HARÇLIĞI DA O OLMALI”
Gülay Kalkan da emekli maaşı ile geçinilmediğine vurgu yaparak “Emekli maaşı ile kim geçiniyor? Kendileri geçinebiliyorlar mı? Vatandaş dileniyor. Yazık değil mi? Vatandaşa sorun geçiniyorum diyen varsa herkes geçiniyordur. Benim çoluk çocuğum yok kiradayım. Bir de çoluk çocuğu olan çocuğu okuyan var, kirada oturan var. Ne yapacak onlar? Bir asgari ücret neyse bayram harçlığı da o olmalı.” şeklinde konuştu.
“İHTİYAÇLARIMIZI TAM KARŞILAYAMIYORUZ”
Emekli Muhtar Güneş ise “Bayram ikramiye hiç olmazsa bin 500 TL olmalı. Emekli maaşımızla geçiniyoruz da zor geçiniyoruz. Normal geçinemiyoruz. İhtiyaçlarımızı tam karşılayamıyoruz. İlla bir tarafı eksik kalıyor.” dedi.
“EMEKLİ MAAŞIMLA TEK OLDUĞUM İÇİN GEÇİNİYORUM”
Emekli Mehmet Atar da tek başına yaşadığı için geçinebildiğini dile getirdi. Atar, “Emekli maaşımla tek olduğum için geçiniyorum. Kalabalık olsaydık 2 bin 500 TL yeter mi? Hükümet ne verirse onu cebimize koyacağız.”
“NE VERİRLERSE ONU ALIRIZ”
Ahmet Bulut, “Ben de emekliyim. Yaşlıyım. Bir eşim var bir ben yetiyor bana. Kalabalık olsaydık yetmezdi. Para mı dayanır? Bayram ikramiyesini ne verirlerse onu alırız. 2 bin TL olursa iyi olur.” dedi.
“ÇOK ŞÜKÜR GEÇİNİYORUZ”
Hasan Yıldırım, “3 bin 500 TL emekli maaşı alıyorum. Çok şükür geçiniyoruz. Bayram ikramiyesi 2 bin TL olursa iyi olur.” dedi.
“KÖYDE KALDIĞIMIZ İÇİN GEÇİYORUZ”

Ökkeş Kılıç “Ben 2 bin 500 TL alıyorum. Çok şükür geçiniyoruz. Köyde kaldığımız için geçiyoruz. Şehir de olsaydık geçinemezdik. Ev kirasına mı verecektik yoksa başka bir ihtiyaçlarımı alacaktık. Geçim zor.”

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.