DERİ OSB SEKTÖRE İVME KAZANDIRIR « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

21 Mart 2023 - 01:54

DERİ OSB SEKTÖRE İVME KAZANDIRIR

DERİ OSB SEKTÖRE İVME KAZANDIRIR
Son Güncelleme :

29 Temmuz 2022 - 20:44

15 views

Gaziantep’in Humanızlı Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve yaptıkları ihracat rakamlarıyla ekonomiye büyük katkılar sağlayan dericiler, Gaziantep’te ‘Gaziantep Deri OSB’ kurulması için çalışma yapılmasını istiyorlar.
*Humanızlı bölgesinde 3. Kuşak dericilik yapan Kaan Başderici “Mevcut işyerlerimiz boşaltmamız ve Sinan köyü bölgesine taşınmamız için bize bir yıl süre verdiler. Kendi imkanlarımızla yeni işletme, yapacak ekonomik gücümüz yok. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’den destek bekliyoruz. Ya bize uygun kredi versinler biz yaptıralım yada belediye site şeklinde kendi yapıp 5-10 yıl vadeli bize satsın” dedi.

 

Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden biri olan Gaziantep’te, üretim ve ihracatın artmasına katkı sağlamak için yeni OSB’lere ihtiyaç duyuluyor. Bu anlamda ‘Gaziantep Deri OSB’ kurulmasını isteyen dericiler, OSB’nin kurulmasıyla birlikte Gaziantep’in Türkiye’nin deri ihracatında ilk sıralarda yer alacağını dile getiriyorlar.
DERİ OSB SEKTÖRE İVME KAZANDIRIR
Gaziantep’te ‘Gaziantep Deri OSB’nin kurulmasıyla birlikte sektörün büyük bir ivme kazanacağını belirten Kaan Başderici “Gaziantepli dericiler olarak Türkiye’nin en ünlü markalarına deri veriyoruz. Türkiye’deki ayakkabı ve çanta sektörünün en büyük tedarikçisi olan bir kentiz. Türkiye’nin deri ihracatında Gaziantep olarak önemli bir yere sahibiz. Biz Gaziantepli dericiler olarak ihracattaki payımızı artırmak istiyoruz. Bunun içinde Gaziantep OSB kurulması için destek bekliyoruz” diye konuştu.
BELEDİYELERİMİZİN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR.
Üretim ve ihracat anlamında Nizip Caddesi’ndeki firmalarla kafa kafaya gittiklerini anlatan Başderici “Ortak aklın bir parçası olarak, bu kente bu ülkeye katma değer sağlamak istiyoruz. Bunun içinde belediyelerimizin desteğine ihtiyacımız var. Yeni yatırımlar yapmak istiyoruz. Üretim ve ihracatımızı artırmak istiyoruz. Biliyoruz ki ülkelerin kalkınmasının temelinde ihracat yatar” dedi
İŞ YERLERİMİZİ BİR YIL İÇİNDE BOŞALTMAMIZ İSTENİYOR
Gaziantep’te eski Et Balık Kurumunun olduğu ve Sacır Deresi’nin geçtiği Humanızlı bölgesinde bulunan deri işletmelerinin bir yıl içinde boşaltılmasının istendiğini de sözlerine ekleyen Başderici “Biz dericilerden, buradaki işletmelerimizi, bir yıl içerisinde Sinan Köyü civarına taşımamız istendi. Bize oradan yer gösterildi. Ancak bizim buradaki işletmeleri oraya taşıyabilmek için, ilk önce oraya yer yaptırmamız gerekir. Bunun içinde yüklü miktarda bütçemizin olması gerekli. Yeterli bütçemiz paramız olmadığı için yeni yer yaptıramıyoruz. Burada ya bize uygun krediler verilmesi, yada belediye site şeklinde yaptırıp 5- 10 yıl ödemeli bize satmalı. Bu konuda belediyelerimizden destek bekliyoruz” diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.