DERYA BAKBAK, MOBİL ARAÇTA VATANDAŞLARLA BULUŞTU « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

3 Aralık 2023 - 23:01

DERYA BAKBAK, MOBİL ARAÇTA VATANDAŞLARLA BULUŞTU

DERYA BAKBAK, MOBİL ARAÇTA VATANDAŞLARLA BULUŞTU
Son Güncelleme :

25 Ağustos 2022 - 14:13

16 views

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Dr. Derya Bakbak, İŞKUR Gaziantep İl Müdürü Yavuz Selim Öztürk’le bir araya gelerek Gaziantep’teki iş ve istihdam projelerini değerlendirdi. Bakbak ayrıca, Oğuzeli’nde merkeze uzak bölgelerde yaşayanların işe yönlendirilmesini amaçlayan mobil hizmet aracında vatandaşlarla buluştu.

Beraberinde AK Parti Gaziantep İl Başkan Yardımcısı Tuğba Satıl Alkan, İl Şehit ve Gaziler Koordinasyon Başkanı Kadir Açıkgöz, İl Yönetim Kurulu Üyeleri Süreyya Özbakkal ve Demet Yorulmaz’la birlikte ilk olarak İŞKUR Gaziantep İl Müdürlüğü’ne giden Dr. Bakbak, İl Müdürü Yavuz Selim Öztürk’ten çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Gaziantep’in üretime katılımda pilot illerden biri olduğunu söyleyen Dr. Derya Bakbak, “2021’in Ocak-Ağustos döneminde işe yerleştirme rakamlarımız 18 bin 839 iken, 2022’nin aynı döneminde 21 bin 448’e ulaştık. Aktif iş gücümüz, Türkiye ortalamasının üstünde. İŞKUR aracılığıyla, bireysel danışmanlık, engelli danışmanlığı, meslek danışmanlığı gibi birçok dalda hizmet sunulmakta. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda açıkladığı ve İŞKUR üzerinden yürütülen ek istihdam paketinde, ilave istihdam taahhüt eden firmaların işe alacakları her işçinin 3 veya 6 ay boyunca tüm ücretleriyle sosyal destek primlerini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ödüyor. İstihdamın artırılması ve iş gücümüzün en verimli biçimde kullanılması adına 2002’den bu yana attığımız dev adımlara her geçen gün yenilerini eklemeyi sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

İŞKUR ziyaretinin ardından Oğuzeli ilçesine giden Derya Bakbak, “İstihdam ve Beceri Geliştirme Projesi” kapsamında, hizmet merkezlerine uzak olan ilçelerde iş arayanlara danışmanlık ve yönlendirme hizmeti sunan mobil araçta vatandaşlarla bir araya geldi. “Mobil araçlar pilot bölge olarak ilk kez Gazi şehrimizde kullanılıyor.” diyen Dr. Bakbak, “Hemşehrilerimiz İŞKUR’a gidemiyorlarsa, mobil araçla iş ve meslek danışmanlığı onların ayaklarına geliyor. Kimlik bilgilerini hemen orada beyan edip kayıt yaptırabiliyor yahut iş başvurusunda bulunabiliyorlar. Bilişim çağında devlet hizmetlerimizin gidemeyeceği hiçbir yer yok. Milletimize hizmetkârız diyoruz ya, işte bu mobil araç uygulaması buna çok güzel bir örnek. Vatandaşımız hizmete gidemiyorsa, hizmet vatandaşımıza geliyor. Emeği geçen herkesi gönülden tebrik ediyorum.” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.