DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gaziantep’te vatandaşlarla bir araya geldi « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Haziran 2024 - 06:13

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gaziantep’te vatandaşlarla bir araya geldi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gaziantep’te vatandaşlarla bir araya geldi
Son Güncelleme :

05 Mayıs 2023 - 9:47

14 views

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gaziantep’te yaptığı konuşmada Huzurlu ve mutlu günlere az kaldığını belirterek “İnsanlarımızın hayatı, tek kişinin iki dudağı arasına sıkışmayacak. ‘Yerinden yönetim’ ilkesiyle hareket edeceğiz. Haksız ve orantısız rantlara son vereceğiz. İnsanımıza ve doğaya zarar veren tüm işleri tarihe gömeceğiz.” diye konuştu.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gaziantep’te vatandaşlarla bir araya geldi.

Deprem bölgesinde yaşanan acıları dile getiren Babacan”Buraya Kahramanmaraş’tan geldim. Büyük acımızın, 6 Şubat’ın üzerinden 3 ay geçti. Biliyorsunuz, depremin üçüncü gününden itibaren hep bölgedeydim.  Islahiye’yi, Nurdağı’nı büyük afetten hemen sonra gözlerimle gördüm. Köyleri ziyaret ettim. O büyük acıyı ne unutabilirim, ne unutturabilirim. Bu vesileyle, bir kez daha kaybettiğimiz tüm insanlarımız rahmetle anıyor, hepimize baş sağlığı ve sabır diliyorum. O günlerde neler gördük, neler yaşadık, çok kısa değinip geçeceğim.İlk 2 gün, 3 gün, yardım çığlıkları karşısında hükümetin adeta felç olduğunu gördük. Sosyal medya, yardım arayışı için hayati önemdeyken sosyal medyanın fişini çektiklerini gördük.Telefon altyapısının çöktüğünü, iletişimin kesildiğini gördük. Susuz, yemeksiz, battaniyesiz kalan insanları gördük.Çadırların dağıtılamadığını, hatta satıldığını gördük. Gücü tek bir elde toplamanın tüm ülkeye ne denli büyük felaket yaşattığını gördük.” Diye konuştu.

KİMSE BU MİLLETİN İRADESINE “DARBE” DİYEMEZ.

Hükümetin  ülkeyi yönetmek yerine, varsa yoksa algıları yönetmeye çalıştığını belirten Babacan “ Normal zamanda, normal hayatı yönetemeyen iktidar, afet zamanında afet bölgesini de yönetemedi maalesef. Vatandaşlarımız gündelik, sıradan, mutat ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekti, çekiyor. Hükümet, ülkeyi yönetmek yerine, varsa yoksa algıları yönetmeye çalışıyor. Bunları hepiniz biliyorsunuz. Acı acı yaşıyoruz hep beraber. Bir de sabah akşam, dört bir koldan korku pompalamaya çalışıyorlar. Yok dış güçlermiş, yok iç güçlermiş. Palavranın bini bir para.  Ne diyorlar? “Sandık yoluyla darbe” diyorlar. Daha da ötesine gidiyorlar.  “İktidar değişirse tam bağımsızlık tehlikeye girer” diyorlar.  Bir kere şunun altını kalın kalın çiziyorum: Kimse bu milletin iradesine “darbe” diyemez. Bakın arkadaşlar, bunları ben iyi hatırlıyorum.

 2002 seçimlerinde de demokrasiye inanmayanlardan bu sözleri duymadık mı?

Baktılar ki başarısızlık geliyor, baktılar ki sandıkta mağlubiyet geliyor; hemen milli değerleri istismar ederek vatandaşlarımızı korkutmaya başlamışlardı.  Bu ülkede uzun süre devlet yönetiminde görev almış kişilerden biri olarak söyleyeyim arkadaşlar;  Bu iktidar giderse, milli savunmamıza zerre kadar zarar gelmez. Bu iktidar giderse, milli menfaatlerimize zerre kadar zarar gelmez. Bu iktidar giderse, milli değerlerimizden hiçbir şey kaybetmeyiz. Hatta ve hatta; uzun yıllar MGK üyesi olmuş, dış işleri bakanlığı da yapmış bir arkadaşınız olarak söyleyeyim: Kazandığımızda, ülkemiz öyle bir güçlenecek ki, şimdiki gibi hamasetle değil, gerçek demokrasinin gücüyle dünyanın saygın bir ülkesi olacağız. Ülkenin Cumhurbaşkanının elin adamından “Aptal olma” diye mektuplar aldığı bir devrin utancını yok edeceğiz.Neymiş “kuru soğana razı olun, vatan-millet Sakarya” Adama “Hadi oradan!” derler.Bunlar ne diyor? “Düşman çok, biz şunu bunu yapıyoruz, siz de yoksulluğa razı olun” Yahu niye böyle bir ikilem yaşatıyorsunuz bu millete. Ben hem milletimizin açlık sınırı altında olmasına itiraz ediyorum, hem de bu yönetimin ülkemizin milli onurunu yerle bir etmesine itiraz ediyorum.“diye konuştu.

İNSANLARIMIZIN HAYATI, TEK KIŞININ IKI DUDAĞI ARASINA SIKIŞMAYACAK.

Huzurlu  ve mutlu günlere az kaldığını belirten Babacan “ Önümüzdeki seçimler, ülkemizde hızlı bir atılımın başlangıç tarihi olacak. Denetimsiz yapılaşmaya, çarpık şehirleşmeye son vereceğiz. Bu tek merkezden yönetilen, her şeye tek bir kişinin karar verdiği dönemi kapatacağız. İnsanlarımızın hayatı, tek kişinin iki dudağı arasına sıkışmayacak. “Yerinden yönetim” ilkesiyle hareket edeceğiz.Haksız ve orantısız rantlara son vereceğiz.İnsanımıza ve doğaya zarar veren tüm işleri tarihe gömeceğiz. 

Devletimizin gücünü; her bir vatandaşımızın yaşamıyla, sağlığıyla, mutluluğuyla, zenginliği ile sağlayacağız.Olmadık çılgın projelerle vatandaşın vergisini heba etmeyeceğiz.Akıl dışı maceralara atılıp, ülkeyi fakirleştiren düzeni sonlandıracağız. 

Ve arkadaşlar bütün bunlar için ne yapacağız?Birleşe birleşe kazanacağız.

14 Mayıs günü öyle bir kazanacağız ki, kaybeden olmayacak.14 Mayıs günü öyle bir zafer elde edeceğiz ki, ülkemizin tüm mahallelerinde huzura adım atacağız.Soframızın bereketini el birliği ile artıracağız.” Dedi.

BAŞARMAK ZORUNDAYIZ VE BAŞARACAGIZ.

Acılar ortasında nefes almaya çalışıldığını anlatan Babacan “ Biz, yeni yaşamı kurmak zorundayız. Bunu gerçekleştireceğiz.Hata yapma hakkımız yok. Rehavete kapılmaya, ihmale hakkımız yok.Bizim bir daha, bir kez daha Antep’in ihmal edilmesine göz yumma şansımız yok.Dayanıksız binaların inşasına izin veren, imza atan, işinin ehli olmayan bürokratları atama şansımız yok.Afet anında, Antep’i kendi kaderine mahkum eden iktidarlara tahammülümüz yok.Kızılay’ı, AFAD’ı birilerinin çiftliği gibi kullananlara tahammülümüz yok.İşte tam da bu yüzden ben bugün buradayım.

Evet, elbette neşeli değiliz, mutlu değiliz.Elbette kalbimiz buruk.Fakat değerli dostlarım; Hazırız. Yarından itibaren göreve başlamak için, size hizmet etmek için, Antep’e hizmetkâr olmak için hazırız. Başarmak zorundayız ve başaracağız. » diye konuştu

 

BİZ, HAKLI OLMAKTAN ALDIĞIMIZ GÜÇLE MÜCADELE EDEĞEGIZ.

Az ama zorlu bir zaman kaldığını anlatan Babacan «  Biliyorum bizim elimizdeki imkanlar, iktidarınkilerle yarışamaz. Biliyorum, onların propaganda aygıtları bizim elimizde yok.  Ama arkadaşlar, bizde, onlarda olmayan çok daha güçlü bir şey var: Biz, haklıyız.  Biz, haklı olmaktan aldığımız güçle mücadele edeceğiz.Biz hakkaniyetten, haktan aldığımız güçle mücadele edeceğiz.Ve arkadaşlar kazanacağız. Evet, yolumuz zor, ama başaracağız. » dedi.

TÜRKiYE’DE  ONURLU YAŞAMIN TEMiNATIYIZ

Gaziantep il ve ilçe teşkilatlarımıza 2,5 senedir yürüttükleri tüm çabalar, emekler için teşekkür eden Babacan “Bugüne dek olduğu gibi bundan sonra da aynı azimle, aynı kararlılıkla, aynı tutkuyla çalışacaklarına eminim. Kurucu il başkanımız Ertuğrul Kaya milletvekili adayımızdır. TBMM’de Gaziantep’in sesi ve gücü olacak, çok iyi biliyorum. Bu nedenle, 10 gün sonra sizden güçlü bir destek bekliyorum.

10 gün sonra; iki oy pusulası olacak elimizde.  Birincisinde ortak adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vereceğiz ve açık ara farkla Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacağız. İkinci pusulada da, DEVA için, Saadet için, Gelecek için, Demokrat için CHP logosunun altına “evet” mührünü basacağız. “Birleşe birleşe kazanacağız” diyeceğiz ve meclis çoğunluğunu da alacağız. Bu 10 gün boyunca kapı kapı vatandaşlarımıza gideceğiz. Çalmadık kapı bırakmayacağız ve ısrarla anlatacağız. Özgür ve zengin Türkiye’de; onurlu yaşamın teminatıyız diyeceğiz. « dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.