DEVLETİMİZ TÜM İMKANLARINI HAREKETE GEÇİRDİ « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

16 Haziran 2024 - 16:22

DEVLETİMİZ TÜM İMKANLARINI HAREKETE GEÇİRDİ

DEVLETİMİZ TÜM İMKANLARINI HAREKETE GEÇİRDİ
Son Güncelleme :

21 Şubat 2023 - 19:19

12 views

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’in tarihi kimliği ve demografik yapısını koruyarak  daha güçlü şekilde ayağa kaldıracaklarını söyledi. Erdoğan,  “İçerisinde 18 bin 544’ü Gaziantep’te olmak üzere toplamda 200 bin konut için ilk kazmayı önümüzdeki ay içinde vuracağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep’te incelemelerde bulundu.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep’te afet bölgesindeki incelemelerinin ardından açıklamalarda bulundu.

DEVLETİMİZİN TÜM İMKANLARINI HAREKETE GEÇTİ

Erdoğan “Deprem haberini alır almaz devletimizin tüm imkanlarını harekete geçirdik. Olumsuz hava şartları ve deprem alanının genişliği çalışmalarımızı ilk etapta sekteye uğratsa da hamdolsun bu zorlu süreci kısa sürede aştık.” dedi

16 BİN 211 BİNA YIKIK VEYA YIKILACAK

Şehrimizde 100 bine yakın vatandaşımızı çadırlarda, 4 bin 500 vatandaşımıza konteynırlarda barınma imkanı sağlıyoruz.Erdoğan “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza bağlı uzman personelimiz yoğun şekilde hasar tespit çalışmalarını yürütüyor. Gaziantep’te yaklaşık 243 bin binadaki 880 bin bağımsız bölümün incelenmesi tamamlandı. Buna göre 37 bin 645 bağımsız bölümden oluşan 16 bin 211 binanın yıkık, acil yıkılacak ve ağır hasarlı olduğu görüldü.” dedi. Erdoğan“Nurdağı’nda ise 5 bin 549 bina 13 bin 463 bağımsız bölümün kullanıma elverişli olmadığı tespit edildi. En kısa zamanda konut, işyerleri ve kültürel varlıkları ile şehirlerimizin ihyasına başlıyoruz. Önümüzdeki ay içerisinde 18 bin 544’ü Gaziantep’te olmak üzere toplamda 200 bin konut için ilk kazmayı vuracağız.” şeklinde konuştu.

‘DEVLETİNİZE GÜVENİN’

“Gaziantep’in tarihi kimliği ve demografik yapısını koruyarak inşallah tekrar ve daha güçlü şekilde ayağa kaldıracağız.” diye konuşan Erdoğan “ Binlerce yıldır büyük medeniyetlere ev sahipliği yapan şehirlerimizin yaralarını sarmakla kalmayacak, vatandaşlarımızın geleceklerine asırlar boyunca güvenle bakmalarını temin edecek altyapıyı kuracağız.  Nurdağlı kardeşlerimden devletlerine güvenmelerini özellikle istirham ediyorum. Birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıktıkça aşamayacağız engel tanımıyoruz. Aynı milletin mensupları olarak bu büyük imtihan karşısında birbirimize kenetlenerek refaha kavuşacağımıza inanıyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.