Doğa Rutkay’dan depremzedelere iki TIR yardım malzemesi! « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

21 Haziran 2024 - 19:32

Doğa Rutkay’dan depremzedelere iki TIR yardım malzemesi!

Son Güncelleme :

24 Şubat 2023 - 15:37

41 views
Doğa Rutkay’dan depremzedelere iki TIR yardım malzemesi!

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat günü meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrası oluşan yıkım, tüm Türkiye’yi hüzne boğdu. 10 ili kapsayan afet bölgesi için ünlü isimler tek yürek olarak yardımda bulundu.

Yaşanan felaketle ilgili ilk günden beri yardım mesajları yayınlayan isimlerden biri olan Doğa Rutkay, depremin ilk günlerinde yayınladığı birlik mesajıyla adından söz ettirmişti.

Mustafa Ceceli'den depremzede aileye büyük jest!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRMustafa Ceceli’den depremzede aileye büyük jest!Haberi Görüntüle

“GÖÇÜKTEN ÇIKAN HER BEDEN YAŞAMAYA SEBEP”

Ünlü oyuncu, Instagram hesabından şu mesajı yayınlamıştı:

“Canım ülkem, canım memleketim, canım vatandaşım.İzi asla silinmeyecek bu yaranın sahibi ülkem.Binlerce, on binlerce akın akın yardıma koşan gene memleketimizin güzel insanları.Hepimiz göçük altındayız, çıkabilmek ne mümkün.Akın akın akan gözyaşları ve yurdunu, yuvasını düşünmeksizin; uykusuz, aç, üşüyerek elini taşın altına koyan on binlerce insan.Kurtarma ekipleri, sağlıkçılar, madenciler, askerimiz. Allah hepinizden razı olsun.Bu felaketin yaraları dilerim sarılsın.Bu felaketin sahipleri dilerim cezasını çeksin.Bu felaketin birleştirici gücü dilerim yaraları sarsın.İçimiz dışımız bir kara delik.Göçükten çıkan her beden sevinç, yaşamaya sebep.Hepimiz göçük altındayız, hepimiz bitik.Saat 04:20 geçiyor. Hayat bitiyor.”

DEPREMZEDELER İÇİN İKİ TIR YARDIM GÖNDERDİ

Doğa Rutkay, son olarak ‘Oh Be! Dünya Varmış’ sivil toplum vakfı ile iki TIR dolusu yardım malzemesini depremzedeler için yola çıkardığını paylaştı. İçi malzeme dolu TIR’ın bir fotoğrafını yayınlayan ünlü isim, şu ifadeleri kullandı:

Bir değil iki TIR’a ancak sığdık! Sizin güveniniz, desteğinizle yeniden yola çıkıyor TIR’lar. Esra Özcan Deprem bölgesinden bizi bildirmeye devam edecek. ‘Nereye gidiyor, kimlere ulaşıyor destekleriniz’ diyenler, hepsini paylaşacağız. Gönlünüz rahat olsun. Elleriniz dert görmesin!

TAKİPÇİLERİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Ünlü isim, “Siz olmadan olmazdı” diyerek; arkadaşlarına ve takipçilerine de teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRBerfu Yenenler: Kırılmaz sanıyordum kendimi, bayağı iyi kırılmışımHaberi Görüntüle

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.