DÜNYANIN TÜM TÜRK COĞRAFYASINA YARDIM EDİYORUZ « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

28 Mayıs 2024 - 00:38

DÜNYANIN TÜM TÜRK COĞRAFYASINA YARDIM EDİYORUZ

DÜNYANIN TÜM TÜRK COĞRAFYASINA YARDIM EDİYORUZ
Son Güncelleme :

06 Nisan 2022 - 20:58

10 views

Türk Ocakları Gaziantep Şube Başkanı Doç.Dr. Mustafa Mete ve Yönetim Kurulu Üyeleri Doç.Dr. Recep Kahramanoğlu, Dr. Fadime Tosik Dinç, Dr.Mehmet Bozaslan ve iş insanları Tahir Aslan ve Tuncay Maraşlı, Ay Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay’ı ziyaret ederek fikir alış verişinde bulundular. Başkan Mete, Türk Ocakları olarak amaçlarının Türk Milletine hizmet etmek olduğunu söyledi.

Türk Ocakları Gaziantep Şube Başkanı Doç.Dr. Mustafa   Mete ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ay Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay’ı ziyaret ederek fikir alış verişinde bulundular.

AMACIMIZ TÜRK MİLLETİNE HİZMET ETMEK

Türk Ocakları Gaziantep Şube Başkanı Doç.Dr. Mustafa   Mete,  Türk Ocakları’nın amacının Türk Milletine hizmet etmek olduğunu belirterek ‘’Türk Ocakları’nın birinci maddesi Türk milletine hadim olma yani milletin hizmetkarı olmakla birlikte hiçbir siyasi parti ile işbirliğimiz yoktur. Siyasetle iştigal eden bir kurum değiliz. Kamu yararına çalışan dernek statüsündeyiz. Diğer bir deyişle milli mücadeleyi veren ocakta diyebiliriz. Milli Mücadele döneminde Türkiye Cumhuriyeti’ni  Devleti’ni kuran iradenin ismidir.’’ Dedi.

KÜLTÜREL, SANATSAL, TARİHSEL KONULARDA ETKİNLİK

Gaziantep Türk Ocağı’nın 1918 yılında kurulduğunu belirten Mete ‘’ Gaziantep Türk Ocağı,  Milli mücadele döneminde, Gaziantep’e gönderilen Kuvayi Milliye Heyeti’nin aynı zamanda uğrak yeri olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk Gaziantep’e giden Kuvayi Milliye heyetine, Gaziantep Türk Ocağı ile birlikte çalışın ve onlardan destek alın demiştir .Türk Ocaklarının günümüz faaliyetlerine bakacak olursak, tabi o dönemden bu döneme çok aydınlar, fikir adamları yetiştirmiştir Türk Ocakları. Gaziantep Türk Ocakları Şubesi olarak 15 günde bir konferans programlarımız yapmakta, kongreler ve bilimsel sempozyumlar düzenlemekteyiz. Kültürel, sanatsal, tarihsel konularda fikir beyan eden etkinlikleri  düzenli olarak gerçekleştiririz. Bunların yanı sıra yardım faaliyetlerimiz vardır.’’ Dedi. 

DÜNYANIN TÜM TÜRK COĞRAFYASINA YARDIM EDİYORUZ

Türk Ocakları’ının Dünyanın neresinde Türk Coğrafyası varsa, o coğrafyadaki insanlara  muhakkak ulaşarak yardım ettiğinde belirten Mete ‘’Örneğin Türk Coğrafyasındaki 10’a yakın ülkede Kurban Bayramı’nda Türk asıllı vatandaşlarımıza kurbanlar ve etler ulaştırılır. Kurban Bayramı’nda olduğu gibi ramazan ayında ve bayramında da yardımlar Türk Coğrafyasındaki insanlarımıza ulaştırmaktayız’’ dedi.

Mete, 3 Mayıs’ın Türk Milliyetçileri için özel bir gün olduğunu ve bu tarihte bir takım etkinliklerle Türkçülük Günü’nü kutlayacaklarını da dile getirdi.

Türk Ocakları Gaziantep Şube Başkanı Doç.Dr. Mustafa   Mete, ziyaret sonrasında, Ay Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay’a teşekkür plaketi verdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.