e-Devlet’ten ad soyadı değişikliği için son tarih açıklandı « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

18 Nisan 2024 - 18:40

e-Devlet’ten ad soyadı değişikliği için son tarih açıklandı

e-Devlet’ten ad soyadı değişikliği için son tarih açıklandı
Son Güncelleme :

24 Ağustos 2022 - 10:19

Genel Müdürlüğün sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre, vatandaşların, genel ahlaka uygun olmayan, gülünç olarak değerlendirilen, yazım ve imla hatası olan ad ve soyadı değişikliği başvuruları, e-devlet aracılığıyla veya yazılı olarak ilçe nüfus müdürlüklerine 24 Aralık’a kadar yapabilecek.

İl ve ilçe idare kurulu kararıyla ad soyadı düzeltilmesi uygulaması sayesinde bugüne kadar 298 bin 670 kişinin soyadını, 134 bin 818 kişinin ise adını değiştirdiği bildirildi.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Genel ahlaka uygun olmayan, Gülünç olarak değerlendirilen, Yazım ve imla hatası olan, Ad ve soyadı değişikliği başvurularınızı 24 Aralık 2022 tarihine kadar, e-devlet aracılığıyla veya yazılı olarak ilçe nüfus müdürlüklerine yapabilirsiniz!”

 

‘KOTASIZ E-DEVLET DÖNEMİ’ BAŞLADI

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre, üç operatörle yapılan anlaşma sonucunda, artık e-Devlet kotasız hale geldi.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

“Kotasız e-Devlet” Dönemi Başlıyor! Vatandaşlarımızın dijital hizmetlere kolayca erişmesi için yürüttüğümüz çalışmalardan birini daha hayata geçiriyoruz: Hangi operatöre kayıtlı olursanız olun e-Devlet Kapısı kullanımlarınızda artık mobil internet kotanızdan harcanmayacak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRAraç alım satımındaki tehlike büyüyor: Tek araçtan 50 bin lira!Haberi Görüntüle

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRYatırımı olanlar dikkat! Gram altın kritik sınıra yaklaştıHaberi Görüntüle

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.