EK ÖDEMELER İÇİN DAVA AÇILDI « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Nisan 2024 - 03:06

EK ÖDEMELER İÇİN DAVA AÇILDI

EK ÖDEMELER İÇİN DAVA AÇILDI
Son Güncelleme :

02 Eylül 2022 - 13:47

12 views

Türk Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Akmaz, sağlık çalışanlarını mağdur eden ek ödeme yönetmeliğinin iptali için dava açıldığını söyledi. Akmaz,ayrıca promosyon güncellenmesi içinde görüşmelerin devam ettiğini dile getirdi.

Sağlık çalışanlarını mağdur eden ek ödeme yönetmeliğinin iptali için Türk Sağlık-Sen  tarafından dava açıldı.

Ek ödemedeki mağduriyetler ve haksızlıklara karşı dava açtıklarını belirten Türk Sağlık-Sen  Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Akmaz, sürecin titizlikle takip edildiğini söyledi.

DANIŞTAY’DA DAVA AÇILDI

Akmaz yaptığı açıklamada konuyla ilgili şu görüşlere yer verdi: “12 Ağustos’ta yayınlanan Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği’nde çalışanları mağdur eden düzenlemelerin iptali için Türk Sağlık Sen tarafından Danıştay’da dava açıldı. Açılan davada söz konusu yönetmelik kapsamı dışında bırakılan çalışanlar ile teşvik ek ödemesinden mahrum kalan 1.basamak sağlık çalışanlarının teşvik ödemesinden faydalandırılmaması yönündeki eksik düzenleyici işlemin iptali talep edildi.

Hekim dışı sağlık hizmetleri sınıfı, genel idari hizmetler sınıfı, yardımcı hizmetler sınıfı ve teknik hizmetler sınıfı için taban ve teşvik ödemesinin çok düşük olmasına neden olan düzenlemelerin yeniden belirlenmesi için iptali talep edildi.Disiplin suçlarında ödemelerinin belirli sürelerde verilmemesini düzenleyen hükümler gibi çalışanları mağdur eden düzenlemelerinde iptali talep edildi.Dava dilekçesinde çalışanları mağdur eden düzenlemelerin Anayasa’nın sosyal devlet ilkesine aykırı ve çalışma barışını bozacak nitelikte olduklarına vurgu yapılarak iptali istenen hükümler ile belirtilen eksik düzenleyici işlemlerin iptaline karar verilmesi gerektiği belirtildi”

PROMOSYON GÜNCELLENMESİ İÇİN GÖRÜŞMELE SÜRÜYOR.

Gaziantep’teki sağlık çalışanlarının promosyon güncellemesi ile ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Akmaz  “ İl Sağlık Müdürümüz Sayın  Umut Mutlu Tiryaki’ye müracaatlarımız neticesinde bankalarla görüşmeler devam ediyor. Görüşmeler sonunda olumlu sonuçların alınacağını ümit ediyorum. Pandemi kahramanı  Sağlık çalışanlarının her türlü haklarını sonuna kadar arayacağımızın bilinmesini istiyorum” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.