Emoji Anlamları 2022: WhatsApp Yüz ve Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir? « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Mayıs 2024 - 22:37

Emoji Anlamları 2022: WhatsApp Yüz ve Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir?

Emoji Anlamları 2022: WhatsApp Yüz ve Kalp Emojilerinin Anlamları Nedir?
Son Güncelleme :

15 Nisan 2022 - 14:37

42 views

Emojiler günümüzde yaygın olarak mesajlaşırken kullandığımız ifadelerden birisidir. Özellikle anlık mesajlaşma uygulamaları WhatsApp, Telegram ve İnstagram, Facebook, Twitter gibi pek çok sosyal medya platformlarında kullanılır. Bazen karakterlerden oluşan emoji, yüz ifadeleri, ortak nesneler, yerler ve hava durumu türleri ve hayvanlar dahil olmak üzere çeşitli türlerde bulunur. Her birinin farklı anlamı vardır.

Emojilerin Anlamı 2022

 

Sırıtan yüz. Basit, açık gözleri ve bazı platformlarda üst dişlerini ve dilini gösteren geniş, açık bir gülümsemeye sahip sarı bir yüz. Genellikle genel zevk ve iyi neşe veya mizah taşır.

 

İri gözlü sırıtan yüz. Bazı platformlarda üst dişlerini ve dilini gösteren, gülümseyen gözleri ve geniş, açık bir gülümsemesi olan sarı bir yüz. Genellikle genel mutluluk ve iyi huylu eğlence ifade eder.

 

Bazı platformlarda üst dişlerini ve dilini gösteren, gülümseyen gözleri ve geniş, açık bir gülümsemesi olan sarı bir yüz. Genellikle genel mutluluk ve iyi huylu eğlence ifade eder. Sırıtan Yüz ve Büyük Gözlü Sırıtan Yüze benzer, ancak daha sıcak, daha az heyecanlı gözlerle.

Peynir der gibi gülümseyen gözleri ve ağız dolu bir sırıtış. Genellikle parlak, tatmin edici bir mutluluğu ifade eder. Ton, sıcak, aptal, eğlenmiş veya gururlu dahil olmak üzere değişir. 

 

Geniş, açık bir gülümseme ve buruşmuş, X şeklinde gözleri olan sarı bir yüz. Genellikle heyecan veya içten kahkahalar taşır.

Gülen Gözlerle Sırıtan Yüz ile aynı sırıtış ve gözlere sahiptir. Ancak sol gözünün üzerinde tek, mavi bir ter damlası var. Sinirleri veya rahatsızlığı tasvir etmek için tasarlanmıştır.

Kalkık kaşlar ve gülen gözler. Gülmekten gözümden yaşlar geldi anlamındadır. Bir şeyin komik veya hoş olduğunu göstermek için yaygın olarak kullanılır.

Gülmekten yerlere yattım anlamındadır. Sanki yerde gülerek yuvarlanıyormuş gibi yana yatırılmış. 

Hafifçe gülen bu emoji olumlu, mutlu ve arkadaşça duygular taşır. Tonu aynı zamanda tepeden bakan, pasif-agresif veya ironik olabilir, sanki bu gerçekten iyi değilken iyi diyormuş gibi.

 

Ters çevrilmiş hafifçe gülen surat. Genellikle ironi, alay, şaka veya aptallık veya aptallık duygusu iletmek için kullanılır.

Genellikle sol gözü hafif bir gülümsemeyle kırpan yüz. Şaka, flört, gizli anlam veya genel bir pozitifliğe işaret edebilir. Eğlenceli, sevecen veya ironik dahil olmak üzere değişir.

Gülümseyen gözleri olan sarı bir yüz ve pembe yanaklara dönüşen geniş, kapalı bir gülümseme. Genellikle gerçek mutluluğu ve sıcak, olumlu duyguları ifade eder.

 

Gülümseyen gözleri olan sarı bir yüz, kapalı bir gülümseme ve tepede genellikle mavi olan hale. Genellikle melekleri, duaları ve kutsamaları temsil eder. İyi işler yapmak gibi meleksi davranışları da ifade etmektedir.

Gülümseyen gözleri, kapalı bir gülümsemesi, pembe yanakları ve kafasının etrafında birkaç kalbi olan yüz. Bir dizi mutlu, sevecen duyguyu, özellikle de aşık olmayı ifade eder.

Kalp şeklinde gözleri gülen yüz. Genellikle coşkulu aşk, delicesine aşık olma ve hayranlık duyguları taşır, örneğin, bu kişiyi veya şeyi seviyorum/aşığım.

 

Gözleri yıldız sırıtan emoji. Birinin veya bir şeyin şaşırtıcı, büyüleyici, etkileyici veya heyecan verici olduğunu ifade eder.

Kalpli öpücük gönderen emoji. Bir veda öpücüğü veya iyi geceler öpücüğünü temsil edebilir ve daha genel olarak sevgi ve şefkat duygularını iletebilir. Hem romantik aşk, hem teşekkür etmek için kullanılır.

Öpücük gönderen emoji. Genellikle sevgi ve şefkat duygularını taşır. Bu emoji bazen ıslığı temsil etmek için alınır. Yanlış bir şey yaptıktan sonra gelişigüzel bir şekilde ıslık çalan bir kişi olarak, şaşkınlık, hayranlık, küçümseme veya sahte masumiyet gibi duyguları iletebilir.

Gülen emoji. Klasik bir gülücük. Mütevazı bir gülümsemeye, pembe yanaklara ve yumuşak, kapalı gözlere sahip sarı bir yüz. Sevgi, mutluluk ve şükran gibi çok çeşitli sıcak, olumlu duygular taşır.

Kapalı gözlerle öpücük gönderen emoji. Gülümseyen gözleri, pembe yanakları ve öpücük veren büzülmüş dudakları olan sarı bir yüz. Genellikle romantik aşk ve sevgi duygularını taşır. 

 

Gülen gözlerle öpücük gönderen emoji. Genellikle sevgi ve şefkat duygularını taşır. Öpücük gönderen emoji ıslığı temsil etmek için alınır. Şaşkınlık, hayranlık, küçümseme veya sahte masumiyet gibi duyguları, elleri cebinde, burada bakılacak bir şey yok dercesine yanlışlıkla ıslık çalan bir kişi olarak iletebilir.

Tek damla göz yaşı ile gülen emoji. Minnettarlık, şefkatli mutluluk, gerçekten üzgünken mutlu görünme girişimi veya acıyla gülümseme gibi çok çeşitli duygu ve ifadeleri ifade etmek için kullanılabilir. Ayrıca acı tatlı bir şeye cevap olabilir.

Canı yemek çeken emoji. Bir yemeğin lezzetli olduğunu ifade etmek için yaygın olarak kullanılır. Bir kişinin çekici olduğunu da ifade edebilir. 

Dilini dışarı çıkaran emoji. Eğlence, heyecan, aptallık, sevimlilik, mutluluk veya şaka gibi bir duyguyu çeşitli şekillerde iletebilir.

Gözünü kırpan ve dili dışarda emoji. Genellikle bir eğlence, heyecan, kaçıklık, soytarılık veya şaka duygusu taşır.

Deli gibi bir surat yapan emoji. Genellikle aptalca davranmak, eğlenmek ve parti yapmak gibi aktivitelerin yanı sıra deli gibi argo terimlerin çeşitli anlamlarını genellikle olumlu bir şekilde temsil eder. Daha genel olarak bir tuhaflık ruhu taşıyabilir.

Gözleri içeri bakan dili dışarda emoji. Genellikle eğlence, heyecan, oyunculuk, neşe ve mutluluk duygusu taşır.

Gözleri ve dili para olan emoji. Para kazanmak, zenginliği sevmek, zengin olmak veya zengin hissetmek ve başarı ve mükemmellik kavramları dahil olmak üzere parayla ilgili çok çeşitli anlamlara gelir.

Sarılan yüz emojisi. Teşekkür ve destek sunmak, sevgi ve ilgi göstermek veya daha genel olarak sıcak, olumlu duyguları ifade etmek için kullanılabilir. El hareketi nedeniyle, genellikle caz ellerini temsil etmek için kullanılır ve heyecan, coşku veya gelişme veya başarı duygusu gibi duyguları belirtir.

Eliyle ağzını kapatan emoji. Ciddi bir sürpriz, şok, endişe veya özür nedeniyle nefes nefese kaldığını düşündüren emoji. Utangaç kahkahaları veya utanmayı çağrıştırır.

Sessiz ol emojisi. Sessizlik, gizlilik ve ihtiyatlılık anlamına gelmektedir.

Düşünen yüz emojisi. Düşünen veya derin düşüncelere dalmış bir kişiyi göstermek için tasarlanmıştır. Genellikle bir şeyi veya birini sorgular veya “bunu bilmiyorum” anlamında kullanılır. Ciddi, şüpheci ve alaycı anlamlarına da gelebilir.

Ağızı fermuarlı emoji. Bir sırrı saklamak anlamına veya bir konu konusunda konuşmaması gerektiğini ifade eder.

Kaşı yukarı kalkık emoji. Düz, nötr ağızlı ve çatık kaşlı sarı bir yüz. Şüphe, şüphecilik, endişe, düşünme, inanmama ve onaylamama dahil olmak üzere çok çeşitli duygular taşır.

Tarafsız bir duyguyu betimlemeyi amaçlar. Ancak endişeyi ya da aşırıya kaçan bir mizah anlayışı iletmek için de kullanılır.

Ağızı olmayan emoji. Anlam büyük ölçüde değişir, ancak genellikle suskunluğu, alçakgönüllülüğü ve sessizliği ifade eder. Ayrıca hayal kırıklığı ve üzüntü gibi olumsuz duygu mesajları da içerebilir. 

Ukalaca gülen emoji. Kurnaz, kendini beğenmiş veya yaramaz yüz ifadesidir. Flört anlamı da taşımaktadır. 

Memnun olmayan yüz ifadesi. Hoşnutsuzluk, huysuzluk ve şüphecilik gibi çeşitli olumsuz duyguları yan gözle bakıyormuş gibi ileten anlamına gelmektedir.

Gözlerini deviren yüz. Göz devirme hareketinde olduğu gibi, genellikle küçümseme, onaylamama, hayal kırıklığı veya can sıkıntısı ifade eder. Şakacı, küstah, kırgın, alaycı, her neyse der gibi anlamlara da gelir.

Dişlerini gösteren yüz. Bir dizi olumsuz veya gergin duyguyu, özellikle sinirlilik, utanma veya beceriksizliği temsil edebilir. 

Uykucu yüz. Gözleri kapalı, ağzı hafifçe açık ve burnundan baloncuk çıkıyor. Bu kabarcıklar, bir karakterin yorgun olduğunu veya uyuduğunu gösterir. Bazen üzüntü, memnuniyetsizlik veya hastalık ifade etmek için de kullanılır.

Maskeli yüz. Bir salgın sırasında hastanelerdeki sağlık çalışanlarının yanı sıra genel halk tarafından kullanılan beyaz cerrahi maske takan sarı bir yüz. Hastalığı önlemek veya havadan bulaşan hastalıkları önlemek için giyilebilir.

Ağzında termometre olan yüz. Genellikle kırmızı yanaklar ateşi olduğunu tasvir eder. Bir hasta, soğuk algınlığı veya grip olan bir kişiyi temsil etmek için kullanılabilir.

Bandajlı emoji. Fiziksel yaralanmayı veya acıyı temsil edebilir, aynı zamanda bazen ironik bir etki için duygusal incinmeyi de ifade eder.

Endişeli gözleri ve şişmiş, genellikle kırmızı yanakları olan, sanki kusmuğu geri tutuyormuş gibi, hastalıklı yeşil bir yüz. Fiziksel hastalığı veya genel iğrenmeyi temsil edebilir.

Kusan emoji. Genellikle kusmayı ifade etmek için kullanılır. Fiziksel hastalığı veya iğrenmeyi de temsil edebilir.

Kızarmış yüz. Kaşları çatılmış, dili dışarı fırlamış ve yüksek sıcaklıklardan aşırı ısınmış gibi ter damlacıkları olan kırmızımsı-turuncu bir yüz. Fiziksel çekiciliği de temsil edebilir. 

Donan yüz. Aşırı soğuktan donmuş gibi, genellikle yanaklarına veya çenesine yapışan buz sarkıtlarıyla tasvir edilen, dişleri gıcırdayan buz mavisi bir yüz. Ayrıca düşmanlığı veya mükemmelliği temsil edebilir.

Kafası patlayan emoji. Akıllara durgunluk veren ifadenin görsel bir biçimi, şok, huşu, şaşkınlık ve inançsızlık gibi duyguları temsil edebilir.

Parti yüz. Neşeli günleri kutlamak ve daha genel olarak güzel zamanların tadını çıkarmak için kullanılır.

Güneş gözlüklü surat. kendinden emin, cool, kaygısız bir tutum veya bir şeyin mükemmel olduğunu ifade edebilir. 

Tek gözlük takan emoji. Genellikle, sanki dikkatli bir incelemedeymiş gibi kaşı çatık ve baş hafifçe yukarı kalkık olan emojidir. Bazen şüpheci veya ironik bir gözlem duygusuyla veya bazı içeriğe daha yakından bakmayı teşvik ederek birinin bir şey üzerinde kafa yorduğunu, değerlendirdiğini veya sorguladığını gösterebilir.

Şaşıran yüz emojisi. Açık gözleri ve çarpık kaşları, sanki yanaklarını buruşturuyor veya dudaklarını çiğniyormuş gibi. Kendinden emin olmayan bir bakış. Kafa karışıklığını ifade etse de, genellikle üzüntü ve hayal kırıklığı için kullanılır.

Ağzı açık emoji. Olay karşısında yaşanılan şaşkınlık duygusunu iletmek için kullanılır. 

Açık gözleri, kalkık kaşları ve açık ağzı olan sarı bir yüz. Sanki şoktan ya da şaşkınlıktan nefes nefese kalıyor. Genellikle üst dişlerini göstererek tasvir edilmiştir. Huşu, şaşkınlık, hayranlık, inanmama, heyecan veya endişe gibi çok çeşitli duyguları iletebilir.

Utanan emoji. Utanç gibi duyguları tasvir etmek amaçlanmıştır, ancak anlamı çok geniş bir yelpazede değişir. Diğer duyular arasında şaşırma, inanmama, hayranlık, sevgi ve heyecan sayılabilir.

Yalvaran emoji. Yalvarır gibi bakışla kaşları çatılmış bir yüz. Sevgi dolu bir jest tarafından hayranlığı veya duyguyu temsil edebilir.

Soğuk ter döken emoji. Genellikle üzüntü, hayal kırıklığı, korku ve endişe gibi duyguları taşır.

Üzgün ama rahatlayan emoji. Küçük, açık gözleri, hafif çatık kaşları ve endişeden sanki tek bir ter damlası damlayan yüz. Hayal kırıklığına uğramış ama rahatlamış yüz olarak da bilinir, gülen suratın üzgün olduğunu, ancak işlerin daha da kötüye gitmediği için minnettar olduğunu gösterir. Genellikle hafif derecelerde hayal kırıklığı ve üzüntü ifade eder.

Ağlayan emoji. Bir olaya oldukça fazla üzüldüğünü belirtir. Teselli edilemez kederi ve acının yanı sıra gülmekten ağlıyorum anlamında da kullanılır. 

Beyaz kalp, iyi duyguları anlatır, saflığa işaret eder. 

Siyah kalp kederi veya bir tür kara mizahı ifade etmek için kullanılabilir. Üzüntü ve keder ifade etmek için kullanılır.

Mavi kalp emojisi sevgi sadakat ve dostluğu temsil eder. 

Kahve ve çikolata rengi olarak bilinen bu emoji dostluğu ve sevgiyi de ifade eder.

Turuncu kalp tutku, sevgi ve romantizm duygusu taşır. Bununla birlikte çok yakın arkadaşlık ve derin hisleri tanımlamak için de rol oynar.

Arkadaşça sevgiye işaret eder. Bazen kıskançlığı ima etmek için de kullanılabilir. Doğa ve çevreyle ilgili cümlelerde anlamı güçlendirir.

Mor kalp şefkat sevgi, anlayış, beğenme gibi anlamları taşımaktadır. Moda, cazibe, zenginlik ve gösteriş ifadesi olarak da kullanılır.

Kırmızı kalp emojisi aşkı ve sevgiyi temsil etmektedir. Birbirine karşı büyük tutku, sevgi ve romantizm duygusu taşıyan insanlar arasında kullanılır.

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.