ERDEMOĞLU AİLESİ NURDAĞI VE İSLAHİYE İLÇELERİNE ÖĞRETMENEVİ YAPACAK. « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

21 Haziran 2024 - 21:23

ERDEMOĞLU AİLESİ NURDAĞI VE İSLAHİYE İLÇELERİNE ÖĞRETMENEVİ YAPACAK.

ERDEMOĞLU AİLESİ NURDAĞI VE İSLAHİYE İLÇELERİNE ÖĞRETMENEVİ YAPACAK.
Son Güncelleme :

03 Mayıs 2023 - 14:43

Hayırsever Erdemoğlu ailesi deprem felaketinden en fazla etkilenen Nurdağı ve İslahiye ilçelerine her birisi 72 odalı öğretmenevi yaptıracak. İki ilçede yaptırılacak olan öğretmenevlerinin yapımı için hazırlanan protokol törenine, Erdemoğlu ailesi adına Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Erdemoğlu, Gaziantep Valisi Davut Gül ve Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe yetkililer katıldılar.

Gaziantep Valiliğinde düzenlenen törende bir konuşma yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, depremden etkilenen bölgelerdeki en önemli yatırımın eğitim olduğuna dikkat çekerek şöyle dedi “ Depremden en çok etkilenen Nurdağı ve İslahiye ilçemizde eğitimin kesintisiz olarak devam edebilmesi için acil yatırımlar yapmamız gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi ise eğitimin temel taşı olan öğretmenlerimizin kalacağı öğretmenevlerinin yapılmasıdır. Bunun için hayırsever Erdemoğlu ailesiyle görüşmemiz neticesinde iki ilçeye öğretmen evini kendilerinin yapmak istediklerini ifade etmişlerdir. Ne zaman bir hayır işi olduğunda ilk akla gelen Erdemoğlu ailesi iki ilçede yapılması planlanan öğretmenevlerinin yapımının tamamını üstlenmek  istediklerini belirttiler. Kendilerine teşekkür ediyorum.  Erdemoğlu ailesi her zaman devletin ve milletin yanında olduğu göstermiş ve bir çok hayır işine imza atmışlardır. Öğretmenevlerinin yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirilmesi için hemen çalışmalara başlayacaklarını ifade etmişlerdir. Teşekkür ediyorum “

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Erdemoğlu, imza töreninde yaptığı konuşmasında şöyle dedi “Her zaman devletimizin ve milletimizin emrindeyiz. Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde eğitimin kesintisiz devam edebilmesi için eğitimin temel taşı olan öğrentmenlerimizin kalabileceği öğretmenevi yapmak için kolları sıvadık. Yeni eğitim ve öğretim yılına yetiştirebilmek için hemen yapımına başlayacağız. Vatana millet hayırlı olsun.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.