EVLERİMİZDE TEDİRGİN OTURUYORUZ « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

13 Nisan 2024 - 10:50

EVLERİMİZDE TEDİRGİN OTURUYORUZ

EVLERİMİZDE TEDİRGİN OTURUYORUZ
Son Güncelleme :

07 Eylül 2022 - 21:24

11 views

Son dönemde oldukça popüler olan kablo hırsızlığı dur durak bilmiyor. Hırsızlar son olarak Gaziantep Tekstilkent’te aynı mahalledeki birden fazla ev ve iş yerinin internet ve sabit hat kablolarını testere ile keserek çalmaya çalıştılar. Yaklaşık 5 gündür  güvenlik ve internet mağduriyet yaşayan Tekstilkent sakinleri,  yetkililerden  çözüm bekliyor.

Gaziantep Tekstilkent’te 5 gün önce yaşanan kablo hırsızlığı mağduriyeti sürüyor. Mahalleye dadanan hırsızlar sabit hat ve internet kablolarını testere ile keserek çalmaya çalıştılar. Ev ve iş yerlerindeki internet bağlantıları kopan esnaf, durumu polis ve internet şirketi yetkililerine bildirdi. Bölgeye gelen polis, kabloları testere ile keserek çalmaya çalışan kimliği belirsiz kişi ya da kişileri yakalamak için çalışma başlattı. İnternet şirketi yetkilileri ise mahalleliyi operatöre bağlamak yerine otomatik mesajlarla taleplerini geri çevirdi.

HIRSIZLIK CİDDİ ŞEKİLDE ARTTI

Kabloların testere kesilmesi sonucu internet tabanlı hiçbir programın çalışmadığını dile getiren esnaf Murat Kartal: ‘’Bu bölgede esnaflık yapıyoruz. Maalesef kabloların çalınmasıyla da sıkıntı yaşamaya başladık. İşlerimizi yürütürken sorunlarla karşılaşıyoruz. Son zamanlarda bu mahallede hırsızlık ciddi şekilde arttı. Hırsızlar yer altındaki ve logar kapaklarıyla kapalı durumda olan kabloları testere ile kestiler. İnşallah yetkililer bu mağduriyetimizin giderilmesi için bizlere yardımcı olurlar’’ dedi.

EVLERİMİZDE TEDİRGİN OTURUYORUZ

Güvenlik kameraları ve alarm sistemlerinin çalışmamasından ötürü tedirgin olduklarını belirten Tekstilkent esnaflarından  Abdullah Akpınar: ‘’Hırsızlık bizim bu bölgedeki en büyük sorunumuz. Hemen her gün aynı olaylarla karşı karşıya geliyoruz. Sadece bakır bir parça için klima kablolarını, internet ve sabit hat kablolarımızı çalıyorlar. Güvenlik kamerası ve alarm sistemlerimiz sürekli devre dışı. Evimizde otururken bile sürekli tedirginiz, uykularımız bölünüyor. Acaba hırsız girdi mi, girecek mi diye düşünüp duruyoruz. Günlerimiz hırsız kovalamak ile geçiyor. Usandık, bıktık.’’ ifadelerini kullandı.

‘’BU BÖLGEDE HIRSIZLAR KOL GEZİYOR’’

Hırsızlık olaylarının ciddi şekilde artış gösterdiğini anlatan  Mehmet Aytaç: ‘’Bizim buralarda sabit hatlar internetler çalışmıyor. Bu bölgede hırsızlar zaten kol geziyor. Benim evim bir üst sokakta orada da 3 buçuk aydır internet yok. İlgilenecek yetkili bulamıyoruz. Bu konuda çok şikayetçiyiz.’’ diyerek hırsızlara olan tepkisini belirtti.

‘’TELEKOMÜNASYON ŞİRKETİNİ ARADIK CEVAP ALAMADIK’’

Yaşanan hırsızlık olayından sonra telekomünasyon şirketini arayan mahalleli esnaf taleplerinin otomatik mesajlarla geri çevrildiğini söylerken Gaziantep’teki yetkililere çağrıda bulunarak yardım istedi.

GÜVENLİK SİSTEMLERİ ÇALIŞMIYOR

Salih Kartal: ‘’Burada bulunan esnafın tamamı kablo hırsızları yüzünden oldukça mağdur durumda. Güvenlik kamera sistemlerimiz aktif durumda olmadığı için iş yerlerimizi takip edemiyoruz. Alarm sistemlerimiz çalışmıyor bu yüzden herhangi bir güvencemiz yok. Telekomünasyon şirketini aradık cevap alamadık’’ dedi.

‘’HIRSIZLARI ŞİKAYET ETMEYE KORKUYORUZ’’

Hem suçlu hem güçlü tabirinin hayattaki örneğini yaşayan Tekstilkent esnaflarından  Cemalettin Kır, şikayet ettikleri hırsızlardan korktuklarını belirterek  ‘’Buranın esnafıyım ve artık hırsızlardan bıktık. Adamlar geliyor, iş yerlerimizi keşfediyorlar sonra aynı gece soyguna geliyorlar. Para değeri olan ne varsa alıp götürüyorlar. Hırsızlık olayının ardından şikayet etmeye de korkuyoruz. Sonrasında bizlere düşman kesiliyor, karşımıza dikiliyorlar’’ Dedi.

‘’GEÇEN AY İŞ YERİM SOYULDU HİÇBİR ŞEY YAPAMADIM’’

Büyük oranda yaşanan hırsızlıkların çözüme kavuşmamasından ötürü hem öfkeli hem bıkkın mahalleli esnafı  Halil Aksin: ‘’Mahallemizdeki hırsızlardan bıktık. Geçen aylarda benim iş yerim soyuldu. Hiç bir şey yapamadım’’ diyerek mağduriyetini büyük oranla ifade etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.