FADILOĞLU: “MÜSTESNA ZAMAN DİLİMLERİNDEN BİRİSİDİR” « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

17 Nisan 2024 - 22:32

FADILOĞLU: “MÜSTESNA ZAMAN DİLİMLERİNDEN BİRİSİDİR”

FADILOĞLU: “MÜSTESNA ZAMAN DİLİMLERİNDEN BİRİSİDİR”
Son Güncelleme :

23 Şubat 2024 - 14:17

BAŞKAN FADILOĞLU’NUN BERAT KANDİLİ MESAJI

AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Rıdvan Fadıloğlu, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajda “Dinimizde rahmet, bereket ve mağfiret ayları olarak bilinen üç aylardan Şaban ayının 15’inci gecesine tekabül eden Berat Kandilini hep birlikte idrak etmenin sürur ve mutluluğu içerisindeyiz” ifadesini kullandı.

 

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Berat Kandili nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“Dinimizde rahmet, bereket ve mağfiret ayları olarak bilinen üç aylardan Şaban ayının 15’inci gecesine tekabül eden Berat Kandilini hep birlikte idrak etmenin sürur ve mutluluğu içerisindeyiz.

 

Berat Kandili; Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah’a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri; mili ve manevi değerlerimizi, sosyal dayanışma ve kaynaşma arzularımızı daha da güçlendirmeliyiz. Toplum olarak birbirimize kenetlenip, kendimize ve insanlığa karşı sorumluluklarımızı yeniden hatırlamalıyız. Berat Kandili, Allah’ın kullarına sonsuz bir lütufla bereket ve şifa kapılarını ardına kadar açtığı müstesna zaman dilimlerinden birisidir.

 

Ramazan ayının habercisi ve müjdeleyicisi olan Berat Kandili’nde; daralan kalplere aydınlık, zor durumda olanlara kolaylık imkânı bulunan bu mukaddes günün değerini bilmeliyiz. Bu gecede kulluğun mana sınırlarını yeniden yoklamalı, istikametimizi ve yöneldiğimiz hedefleri yeniden tanımlamalı, akıp giden zamana ve tükenen ömürlere yeniden yoğunlaşmalıyız.

 

Bu günde; milletimizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandili’ni en samimi duygularımla tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini, mutluluk, sağlık ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.