FATURA DEPREMİ YAŞIYORUZ « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

21 Mart 2023 - 00:47

FATURA DEPREMİ YAŞIYORUZ

FATURA DEPREMİ YAŞIYORUZ
Son Güncelleme :

12 Mart 2023 - 19:30

14 views

Yaşanan  felaketin ardından yaklaşık 40 gün geçmesine rağmen, depremin şokunu atlatamayan vatandaşlar, simdi de fatura şoku yaşıyorlar. Vatandaşlar doğalgaz, elektrik ve su faturaların yüksekliğinden şikâyet ederken, buna çözüm bunulmasını istiyor. 

 Deprem felaketinin ardından günlerce sokakta ve araç içlerinde kalan vatandaşlar, normalleşme süreci içerisinde döndükleri ev  ve işyerlerinde, yüksek fatura şoku yaşıyorlar.

FATURA DEPREMİ YAŞIYORUZ

Özellikle sosyal medya üzerinden gelen yüksek faturaları paylaşan ve tepki gösteren vatandaşlar ”Depremin şokunu atlatamadan  şimdi de fatura depremi yaşıyoruz . Zaten günlerce evlerimize girmedik. Elektrik, doğalgaz ve su kullanamadık. Ama gelen faturalar, depremden önceki ödediğimiz aylardan daha yüksek. Faturaların deprem bölgesinde erteleneceği söylenmişti. Ama katlanarak geldi.” şeklinde konuştular.

VATANDAŞLAR SIKINTI YAŞIYOR.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in “Olağanüstü bir hal yaşıyoruz. Faturaların tahsilatı ertelenecek” demesine rağmen gelen yüksek faturalar vatandaşları sıkıntıya düşürüyor. Kahramanmaraş merkezli depremlerde 11 ilin hasar gördüğünü anlatan vatandaşlar, bu illerde faturalar konusunda acil önlem alınmasını isterken ”Deprem bölgesindeki illerde faturalar yüksek değil, cüzi olmalıdır. Zaten insanlar deprem  nedeniyle büyük  kayıplar yaşadılar. En azından faturalarını yüksek ödemesinler “diye konuştular.

YETKİLİLER BU KONUYA EL ATSIN

Yüksek faturalar konusuna bir çözüm bulunmasını isteyen vatandaşlar “Yetkililer bu konuya bir çözüm bulsun. Neden faturalarımız bu kadar yüksek gönderiliyor. Aldığımız asgari ücreti faturalara yatırıyoruz. Bir ay boyunca ne yiyip içeceğiz. İhtiyaçlarımızı nasıl karşılayacağız. Bu fatura işine biz çözüm bulunmasını bekliyoruz” dediler.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.