GAÜN DEPREM KOORDİNASYON MERKEZİ HİZMETE AÇILDI « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

21 Haziran 2024 - 20:32

GAÜN DEPREM KOORDİNASYON MERKEZİ HİZMETE AÇILDI

GAÜN DEPREM KOORDİNASYON MERKEZİ HİZMETE AÇILDI
Son Güncelleme :

06 Mayıs 2023 - 13:01

Kamuoyundan gelen talepler doğrultusunda halkın ihtiyaçlarını karşılamak için Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İnşaat Mühendisi öğretim elemanlarının görev aldığı GAÜN Deprem Koordinasyon Merkezi faaliyetlerine başladı.

GAÜN Mühendislik Fakültesi Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıda GAÜN Deprem Koordinasyon Merkezi’nin faaliyetlerini duyuran GAÜN Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bayram, merkezin yürüteceği çalışmalardan bahsetti. Prof. Dr. Mustafa Bayram, “Gaziantep Üniversitesi kurduğumuz koordinasyon merkezimizde deprem sonrası yapının mevcut durumu hakkında gözlemlere dayanılarak hazırlanan teknik raporlar yanı sıra mevcut yapılarda depreme dayanıklılık değerlendirme ve güçlendirme projelerini içerecek daha detaylı projeler de hazırlanacak. Ayrıca proje kontrol ve onay hizmetleri olarak analizlere de başladık” şeklinde konuştu.

Hazırlayacakları detaylı hasar tespit raporu ve diğer hizmetler için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın Yapı İşleri Genel Müdürlüğü’nce hazırlanan hasar tespit çalışmalarından bağımsız olduğunu belirten Prof. Dr. Bayram, “Bu rapor, uzman görüşü olacaktır. Diğer kamu kuruluşlarının yetki alanlarına girilmeksizin halktan gelen talepler değerlendirilip, uzman akademisyenlerin görüşü rapor ve analiz olarak verilecektir” dedi.

Toplantıda, GAÜN Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bayram yanı sıra akademik ve idari personel yer aldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.