GAÜN NACİ TOPÇUOĞLU MYO MEZUNLARI UĞURLANDI « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

4 Aralık 2022 - 01:23

GAÜN NACİ TOPÇUOĞLU MYO MEZUNLARI UĞURLANDI

GAÜN NACİ TOPÇUOĞLU MYO MEZUNLARI UĞURLANDI
Son Güncelleme :

27 Temmuz 2022 - 19:14

10 views

Uyguladığı eğitim modeliyle Türkiye’de ilki gerçekleştiren ve Türk sanayisi için büyük önem taşıyan Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu, 13’üncü dönem mezunlarını verdi. Eğitimini tamamlayan 416 öğrenci, mezuniyet heyecanı yaşadı.

Mezuniyet töreni öncesi GAÜN Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu El Sanatları Bölümü ve Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü öğrencileri tarafından hazırlanan serginin açılışı Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Bozkurt ve öğretim elemanları tarafından açılışı yapıldı.

HAKKANİYETLİ VE ADİL OLUN

GAÜN Mavera Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törenin açılış konuşmasını yapan GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş, öğrencilerin GAÜN’de aldıkları eğitim ve kazandıkları tecrübeyle kendilerini daha iyi bir geleceğe hazırladıklarını vurguladı. Mezun öğrencilere ‘ülkemizin ilerlemesi için daha çok çalışın’ çağrısı yapan Prof. Dr. Yumrutaş, öğrencilere seslendiği konuşmasında şunları söyledi: “Bu günden itibaren sizler için yeni bir dönem ve yeni bir hayat başlıyor. Çalıştığınız işyerlerinde birçok problemlerle karşılaşacaksınız. Bu problemler ve güçlükler karşısında asla yılmayacağınıza, sorunların üstesinden geleceğinize, Ülkemizin ilerlemesi için çalışacağınıza gönülden inanıyorum. Şu ana kadar Üniversitemizde edindiğiniz bilgi birikiminizi ve donanımınızı ailenizin, Milletimizin ve Ülkemizin faydasına kullanacağınıza inanıyorum. Her şeyden önce de hakkaniyetli ve adil bir insan olmanızı, bildiklerinizi paylaşmanızı, çalışmadan emek vermeden hiçbir şeye sahip olmamanızı, birlikteliğin değerini bilmenizi, ülkemizi geliştirmek için çaba göstermenizi, hâsılı kelam faydalı birer insan olmanızı bekliyoruz.”

SİZLERİ ‘ARANAN’ ELEMANLAR OLARAK YETİŞTİRDİK

Mezun öğrencilere seslenen Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Bozkurt ise “Unutmayın! Hayat sizin hayatınız, geleceğinizi düşünmek, gerekli tedbirleri almak, sorunlarınıza çözüm aramak ta öncelikle sizin göreviniz. Mezun olurken bizler sizlere anahtar olarak diploma veriyoruz. Bu anahtarı kullanmak sizin elinizde. Unutmayın bu diploma ile sizleri ‘Aranan’ elemanlar olarak yetiştirdik, başarılı olacağınızdan eminiz ancak siz de kendinize güvenin ve gayret edin. Sizlerden geleceğe yönelik hedeflerinizi belirlemenizi, amacınız doğrultusunda hareket etmenizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Mezun öğrenciler adına konuşan Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu Birincisi Fadime Zehra Kaplan eğitim sürecinde desteklerinden dolayı ailesine, eğitmenlerine ve arkadaşlarına teşekkür etti.

Yapılan açılış konuşmaları sonrasında, mezun öğrencilere diploma ve hediyeleri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recep Yumrutaş, Genel Sekreter Dr. Öğretim Üyesi Muhammet Musa Budak, Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Bozkurt, Gaziantep Ticaret Borsası Genel Sekreteri Özgür Bayram ve Gaziantep Ayakkabıcılar Odası Başkanı Mehmet Emin İnce tarafından verildi.

GAÜN Naci Topçuoğlu MYO, uyguladığı Trimester eğitim sistemi Üniversite-Sanayi işbirliğinin en iyi modeli olma özelliğiyle de Türkiye’de örnek gösteriliyor. 2007 Yılında iki program ve 25 öğrenciyle eğitim ve öğretime başlayan GAÜN Naci Topçuoğlu MYO, halen 14 programı ve yaklaşık bin 200 öğrencisiyle Türkiye’nin en saygın eğitim kurumlarından birisi olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.