GAZETECiLER SUSTURULMAYA ÇALIŞILIYOR « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

5 Aralık 2022 - 13:21

GAZETECiLER SUSTURULMAYA ÇALIŞILIYOR

GAZETECiLER  SUSTURULMAYA ÇALIŞILIYOR
Son Güncelleme :

29 Haziran 2022 - 22:39

15 views

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kapanmış davaların yeniden açılarak, gazetecilere baskı yapıldığını ve susturulmaya çalışıldığını söyledi. Özel ‘’ Kapanmış davaları yeniden açarak, birtakım konuları takip eden gazetecinin tekrar içeri atılarak susturulmaya çalışıldığı süreçler yaşanıyor!” dedi

GAZETECİLER SUSTURULUYOR

Özellikle 15 gündür Gaziantep’in Türkiye gündemine nelerle geldiğine bir bakın diyerek durumu eleştiren Özel, “Kapanmış davaları yeniden açarak, birtakım konuları takip eden gazetecinin tekrar içeri atılarak susturulmaya çalışıldığı süreçler yaşanıyor!” dedi.

MİÇOTAKİS’İN DÜĞÜNÜNE KİRVELİK YAPARSA ŞAŞIRMAMAK LAZIM

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, “Kendine bu zammı layık görüyorsun da asgari ücretliye neyi layık görüyorsun diye soruyorduk. Susuyordu. Orada da ısrar ettik. Şimdi komisyonun toplanacağı önemli bir bilgidir. Ama sakın kimse dostlar alışverişte görsün diye asgari ücrete göstermelik bir şey değil… Enflasyondaki kayıp kadar zam yapmasını, yüzde 40 zammı asgari ücret için CHP olarak bekliyoruz” diye seslendi. Özel, “Şimdi geçtiğimiz haftalarda yaptığı U dönüşler ve dün akşam yaptığı büyük U dönüşü düşünüldüğünde; ben, ‘Miçotakis ile asla görüşmem’ diyen Recep Tayyip Erdoğan, gelecek ay Miçotakis’in düğününe kirvelik yaparsa şaşırmamak lazım” dedi.

GAZİANTEP’E MÜLTECİLER 

DAYATILMIŞ DURUMDA

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, CHP Gaziantep İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında bir çok konuya değindi. Özel “Esnaflarımızdan, vatandaşlarımızdan verdiği bilgi şu: ‘Niye gelsinler diyor. Niye gelsinler?’ Antep’e, Suriye’deki barış bozulup, Suriye’nin iç işlerine karışılıp, Suriye’deki devlet dışı unsurlar muhatap alınıp, onları getir eğit donat savaştır, Suriye’de üç saatte gireceğiz, cuma namazı kılacağız nidalarıyla bozulan barış ve ilişkiler Suriye’deki iç savaş, Kilis ile birlikte Gaziantep’e ama özellikle Gaziantep’e inanılmaz büyük bir mülteci akını, geçici sığınmacı ve göçmen sorununu getirmiş ve dayatmış durumda. Bu yüzden Gaziantep gibi bir şehirde, dört tane üniversitesi bulunan bir şehirde eğitimde 58. Sıradayız. Bebek ve anne ölümleri bütün Türkiye’de düşerken Antep’te 10 yıldır Türkiye ortalamalarının üzerinde seyrediyor. Antep’te uyuşturucu sorunu bütün Türkiye’nin çok ilerisinde. Hem uyuşturucu açısından belli grupların Gaziantep’i üs olarak kullanması hem de Gaziantep’in değişen demografisi yüzünden gençlerde ciddi bir uyuşturucu sorunu var ve bundan Gaziantep’in AKP’li MHP’li aileleri de rahatsızlık duyuyorlar. İntihar sayılarındaki artış da Gaziantep’in artık özenilir ve yaşanılır değil; çekinilir ve uzak durulur bir şehir haline geldiğini gösteriyor.

SURİYELİ MÜLTECİLER MEMLEKETİNE DÖNECEK GAZİANTEP RAHAT EDECEK.

CHP olarak ilk bir yıl içinde daha önce defalarca söylediğimiz gibi ‘Esat ile görüşmem’ diyenlere bakmayın. Düne kadar NATO’ya giremez diyenler, dönüp dün akşam ne mutabakatlar yaptılar. Esat ile bir araya gelinecek, oturulacak, görüşülecek. Başta Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletlerin eli değil gövdesi taşın altına konulacak. Suriye’de yaşanılabilir, sürdürülebilir bir hayat temin edilecek ve Suriyeli mülteciler memleketine dönecek Gaziantep rahat edecek. Antep’in yoksulu Antep’e; Antep’in işsizi Antep’e yeter. Antep’in gençlerine onların Antep’te hayal kurmasına ihtiyacımız var.

FIRAT’IN SUYUNDAN 

FAYDALANMASI LAZIM”

Karkamış Belediye Başkanımızla konuştuk. Bugün de şehirde gördük ki Fırat’ın suyu boşa akıyor. Barak da buna karşıdan bakıyor ve Karkamış’ın, Nizip’in, Oğuzeli’nin aslında yaptığı tarıma doğrudan verim olarak katkı sağlayacak; ağaçların verimsiz yıllarını çok daha verimli hale getirebilecek; etkin nitelikli bir sulama yapılabilmesi için Fırat’ın suyundan yanından aktığı faydalanması lazım. Bu CHP’nin iktidara geldiğinde ilk bir yılda Gaziantep’e yapacağı ilk önemli beş işten bir tanesi olacak.

“ŞEHİR HASTANESİ’Nİ BİR AN ÖNCE BİTİRİN AMA DİĞER HASTANELERİ KAPATMAYIN”

Şehir Hastanesi’nin 2012’den beri konuşulan, 2016’dan beri inşaatı olan; inşaatı yarım kalmış, işçileri çıkarılmış, terk edilmiş Şehir Hastanesi’nin… Yeni yeni kıpırdanma var. Bunun takipçisiyiz ama Şehir Hastanesi’ni açınca öbür hastaneleri kapayacaklar. Rakamlar önümüze döküldüğünde ciddi bir sağlık krizi çıkar. Şehir Hastanesi’ni bir an önce bitirin. Ama yatak kaybına sebebiyet verecek; diğer hastanelerimizi de sakın kapatmayın.

YÜZDE 40 ZAMMI ASGARİ

 ÜCRET İÇİN BEKLİYORUZ

Kendine bu zammı layık görüyorsun da asgari ücretliye neyi layık görüyorsun diye soruyorduk. Susuyordu. Orada da ısrar ettik. Şimdi komisyonun toplanacağı önemli bir bilgidir. Ama sakın kimse dostlar alışverişte görsün diye asgari ücrete göstermelik bir şey değil… Enflasyondaki kayıp kadar zam yapmasını, yüzde 40 zammı asgari ücret için CHP olarak bekliyoruz.” •AYSUN GÜRLEK

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.