GAZİANTEP ŞAMPİYON, FATMA ŞAHİN ŞAMPİYON BAŞKAN OLDU « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

18 Haziran 2024 - 21:22

GAZİANTEP ŞAMPİYON, FATMA ŞAHİN ŞAMPİYON BAŞKAN OLDU

GAZİANTEP ŞAMPİYON, FATMA ŞAHİN ŞAMPİYON BAŞKAN OLDU
Son Güncelleme :

04 Nisan 2023 - 22:33

Yerel yönetimlerde Gaziantep’in yüz akı yöneticilerinden biri olan Latif Karadağ, bilgi, birikim, donanım ve tecrübelerini ülke yönetiminde kullanmak amacıyla AK Parti’den milletvekili aday adayı oldu. 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Latif Karadağ, kentin altyapı sorununu çözen ekibin içinde yer aldı. Gaziantep’in 9 ilçesi ve 762 mahallesinde hizmetleri ile vatandaşın gönlünü kazanan Karadağ’ın aday olması AK Parti teşkilatları içerisinde de büyük heyecan ve sevince neden oldu. 

Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevinden istifa ederek 14 Mayıs’ta yapılacak olan  seçimlerde aday olan Latif Karadağ, Ay Medya Grubu’nu ziyaret etti. Adaylık çalışmaları ve projeleri ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Milletvekili Aday Adayı Karadağ, “İnşaat mühendisiyim. 30 Yıllık mesleki, 20 yıllık da siyasi yaşamımda edindiğim tecrübelerimi ülke yönetiminde kullanılmak üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşımak istiyorum” dedi. 

22 YILDAN BU YANA SAHALARDAYIZ

 AK Parti’nin kurulması ile birlikte aktif siyasetin içerisinde yer alan Latif Karadağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili, “Cumhurbaşkanımız bizim için hakikaten Dünya lideri. Hem Türkiye için bir şans hem de dediğim gibi Dünya lideri. Bunu zaten dünya kabul ediyor. Dünyada da şu an sözü dinlenen tek lider. Bu anlamda biz liderimizin 2001 yılında Ak Parti’yi kurmasıyla beraber aktif siyasete katılmış olduk ve o günden bugüne de 15 seçim geçirdik. Her seçimde de sahadaydık, aktiftik. Gaziantep’in neredeyse tüm sokaklarını, meydanlarını arşınladık. Bu anlamda benim için burada bir emek var, emek gösteren hem liderimiz hem değerli yöneticilerimiz, dava arkadaşlarımla beraber hep beraber döktüğümüz ter var dolayısıyla bu hareketi kendimizin, hayatımızın bir parçası olarak kabul ediyoruz” dedi. 

EĞİTİM, TECRÜBE VE LİYAKAT BİR ARADA

Şanlıurfa kökenli olan İnşaat Mühendisi Latif Karadağ, Nizip’te doğup büyüdü. Nizip’te AK Parti’nin kuruluşunda itibaren aktif olarak yer alan Latif Karadağ, 2004 yılında da Nizip’teki Belediye Başkanlığı seçimleri ile beraber de aktif olarak belediyede görev almaya başladı. Daha sonra 2009 seçiminde Belediye Meclis Üyesi seçilerek, Belediye Başkan Yardımcısı oldu. Siyaset ve çalışma hayatı ile ilgili bilgiler veren AK Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Karadağ, şöyle devam etti:

“2014 yılında da yine özellikle 6360 sayılı Büyükşehir Kanunu ile beraber de Nizip Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Meclis üyesi seçildim. 2014 yılında Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin’in davetleri ile de Büyükşehir’de görev almış oldum. Son 2019 seçimde de yine Şehitkamil Belediyesi Meclis Üyesi seçildim aynı görevime devam ettim, dolayısıyla 20 yıldır aktif olarak siyasetin içerisindeyim. 20 yıldır hem AK Parti kadrosuyla hem teşkilatımızla bir aradayız hem de belediye hizmetlerinde belediye başkan yardımcısı, belediye başkan vekili olarak da belediyecilik hizmetlerimizle şehirle iç içeyiz. 

MEGA PROJELERİN YÜRÜTME KURULUNDA YER ALDI

Ben 30 yıllık İnşaat Mühendisiyim. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi mezunuyum. 30 yıllık teknik tecrübe ve emeğim var. Bu anlamda bu 30 yılında neredeyse tamamı belediyeler ve öncesinde belediyelerin altyapı işleri ile geçti dolayısıyla yerel hizmetler yerel yönetimler alanında çok ciddi bir tecrübeye sahip olmuş oldum. Bu hizmetleri yaparken de hem yerelde hem ülke genelinde, Ankara’da ve yurtiçi, yurtdışı tecrübelerimiz de oluştu. Oluşturduğum bilgi ve birikimi şehrimiz adına kullanmak istiyor, şehrimiz adına oluşan, yeni gelişen durumlarda da geliştirmek istiyorum. Mesela Düzbağ projesi, Gaziray projesi gibi hakikaten mega projeler içersinde proje yürütme kurulu içinde oldum.

GAZİANTEP ŞAMPİYON, FATMA ŞAHİN ŞAMPİYON BAŞKAN OLDU

Gaziantep’in 762 mahallesinin tamamını bilirim dolayısıyla 9 ilçenin 762 mahallenin hepsinde bir emeğimiz var, çalışmamız var. Elbette bu anlamda yaptığımız tespitlerimizde var özellikle altyapı belediyeciliği bitmiştir diye Büyükşehir Belediye Başkanımızın bir sözü vardı. Bu 20 yılın neredeyse tamamında altyapısıyla çalıştık. Bu anlamda şehrimizin tamamı için şunu söyleyebiliriz ki içme suyla ilgili bir problemimiz yok, altyapı ile ilgili bir problemimiz yok, arıtma tesisi ile ilgili, çevreyle ilgili bir problemimiz yok, yaptığımız bu çalışmalarla da Gaziantep yeşil şehir oldu, Gaziantep şampiyon şehir oldu, Başkanımız şampiyon başkan oldu,  gastronomi şehri oldu. 

GAZİANTEP, BELEDİYECİLİKTE ÇAĞ ATLADI

Kısacası demek istediğim şu aslında Gaziantep’in altyapı ihtiyaçları karşılandı. Öte yandan şehir çok hızlı büyüyor ve büyük bir sanayi şehri aynı anda bunlarla beraber de sanayileşme de büyümeyle yeni talepte yeni ihtiyaçları beraberinde getiriyor. Bunların tamamlanması çözüme kavuşması içinde zamana ihtiyaç var tabi… Bir yandan da 12 yılı aşkın bir süredir Suriye iç savaşı nedeniyle de şehrimizde 500 bin civarında Suriyeli misafirimiz var. Tabi bunlarda başlı başına yönetilmesi gereken bir konu ve hamdolsun ki biz bu süreçte gerek merkezi yönetimimizin desteği gerek valimizin ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin’in koordinasyonuyla yapılan çalışmalarla bu süreçler yönetilmeye başlandı.”

EN ÖNEMLİ ÖNCELİĞİMİZ DEPREM VE KENTSEL DÖNÜŞÜM

AK Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Latif Karadağ, depremden sonra şehrin önceliklerinin de değiştiğini ifade etti. Karadağ, “6 Şubat‘ta Türkiye, tarihimizin ve dünyanın yaşadığı en büyük depremi yaşadı ve artık şehrimizin sorunları denildiği zaman 1. sıraya depremi ve kentsel dönüşümü koymak durumundayız. Yani aslında şöyle; biz deprem master planını hazırlamıştık bu şehir için ancak tamamlanmaya fırsatımız olmadı işin doğrusu bu kadar yakın bir tarihte beklemiyorduk. Ben 6 Şubat sabahı yani depremin ilk günü sabah saat 5’te Afad’tan çıktım ve saat 07.00’de Nurdağı’ndaydım. Gittiğim zaman gördüğüm manzara hakikaten içler acısıydı ve bir ay kesintisiz bir şekilde Nurdağı’nda kaldım. Hem arama kurtarma çalışmaları koordinasyonu, çadır ve konteyner kurulumu ve ardından kalıcı konutların başlaması ile ilgili oradaki koordinasyon ekibin içerisindeydim” şeklinde açıklamada bulundu. 

TÜRKİYE, YARALARI KISA SÜREDE ÇÖZECEK GÜÇTEDİR

Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü bir devlet olduğunu ve depremin yaralarının kısa sürede sarılacağını kaydeden Karadağ, “Devletimiz çok güçlü ve geldiğimiz noktada biz üçüncü günde Nurdağı’nda çadır ihtiyacı olan vatandaşımız yoktu, 13. gün konteynırlara vatandaşlarımızı yerleştirmeye başladık ve şimdi de kalıcı konutların inşaatı başladı, bayrama girmeden vatandaşlarımızı evlerine yerleştirmiş olacağız. Daha evvelde söylemiştim ben özelde inşaat mühendisiyim aslında bitirme tezim de yüksek yapılarda deprem analizi idi. Bu alanda da hem edindiğim bilgi, birikim ve eğitimi, yaşadıklarımızı, saha tecrübemizi şehrimizin ve bölgemizin depremden uyanması, hızlı bir şekilde normalleşmesi ve kalıcı konutlara geçmesi ve yeni planlama ile ilgili çalışmaların içerisinde değerlendirmek istiyorum” diyerek gelecek konusunda umut verici bir değerlendirmede bulundu. 

BÜYÜK MİTİNGLER YERİNE ÇADIR KENTLERDE OLACAĞIZ 

Seçim çalışmaları ile ilgili bilgiler de veren Karadağ, şunları söyledi:

“Bu seçim öncesi aday tanıtımları olacak ama bunun yanında Ak Parti tarafından daha önceki seçimlerde olduğu gibi çok büyük, sesli kampanyalar yapılmayacak. Müzikli kampanyalar, büyük mitingler yerine daha çok yerelde vatandaşlarımızla iç içe olacağımız, çadır kentlerde, iftar sofralarında vatandaşlarımızın derdinin dinlendiği, sessiz bir kampanya yürütülecek. Dolayısıyla bu kampanya dönemi her kampanyadan farklı olarak depremin ruhuna uygun ve bölgemizin yaralarını sarmaya dönük çalışmalarla gerçekleşecek.

BENİM EN BÜYÜK DESTEKÇİM GAZİANTEP HALKIDIR

Benim en büyük destekçim Gaziantep halkı. İstifamı açıkladıktan sonra teşkilatımızın tamamından 9 ilçenin tamamından, sokaktaki vatandaşımızdan, muhtarımızdan, temsilcimizden ve bizi tanıyanlardan çok ciddi bir destek aldım. Bu durum büyük bir moral verdi bana. Aynı zamanda şehrimize çok ciddi emek veren hatta hayatını şehir özdeşleştiren bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var, böyle bir niyetimiz olduğunda ve kendisi ile paylaştığım da çok ciddi destek verdi, sağ olsun… Bu bağlamda herkese çok teşekkür ediyorum.

TÜRKİYE, NEREDEN NEREYE GELDİ

14 Mayıs seçimleri şehrimiz için, ülkemiz için hayırlara vesile olsun inşallah. İlk önce pandemi ile zor bir dönem yaşadık. Ardından pandemiden kalkıp yeniden doğrulurken deprem geldi ve hakikaten çok ciddi bir yıkıcı etkisi oldu ama biz güçlü bir devletiz bu yıkıcı etkilerin de üstesinden çok hızlı geleceğiz. Hatta şu mukayeseyi verebilirim; 1999 depreminde mühendislik mesleğimden dolayı çok yoğun bir şekilde takip ettim. 1999 depreminden hemen sonra IMF Türkiye Masası şefi Türkiye’ye gelip üç tane koalisyon ortağından taahhütname aldıktan sonra 1 milyar $ IMF bize borç verdi ve o parayla bizim devletimiz memur maaşlarını ödedi. Şimdiye bakıyorum hamdolsun ki 6 Şubat depreminden hemen birkaç gün sonra Cumhurbaşkanımız çıktı memur maaşlarını tarihinden daha önce ödenmesi yönünde talimat verdi. Mesela depremin şu an bize verdiği zarar 103 Milyar $ ancak kimse mağdur edilmiyor destekler veriliyor. 14 Mayıs’ta da doğru adımlarla yola devam diyeceğiz. Seçimin hem şehrimize hem ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.