GAZİANTEP VE TÜRKİYE ARTIK BU YÜKÜ TAŞIYAMIYOR « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

8 Aralık 2022 - 05:54

GAZİANTEP VE TÜRKİYE ARTIK BU YÜKÜ TAŞIYAMIYOR

GAZİANTEP VE TÜRKİYE ARTIK BU YÜKÜ TAŞIYAMIYOR
Son Güncelleme :

24 Kasım 2022 - 17:56

28 views

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ,  düzenlediği basın toplantısında  Suriyelilerin ve Afganlıların   Gaziantep’e gelişlerinin artarak devam ettiğini, Gaziantepliler kendi vatanlarında itilmiş, kakılmış ikinci sınıf vatandaşlığa düşürüldüğünü  söyledi.

Partisine randevu vermeyen GTO Başkanı Tuncay Yıldırım’ı ve yönetimi kınayan  Özdağ, “Suriyeli iş adamlarına ise randevu vermişler ve 3 bin Suriyeli girişimci var diye de övünen bir açıklama yapmışlar. Sizin Aklınıza şaşarım” şeklinde konuştu. GTO ise yaptığı yazılı açıklamada  “Odamızın kapısı Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter devlet yapısına ve bayrağına saygı duyan tüm siyasi partilere sonuna kadar açıktır” denildi

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, düzenlediği basın toplantısında, Gaziantep’te yaşayan her 4 kişiden birinin yabancı olduğunu belirterek “ Gaziantep işgal altında, Gaziantepliler kendi vatanlarında ikinci sınıf vatandaşlığa düşürüldüler” diye konuştu.

GAZİANTEP VE TÜRKİYE ARTIK BU YÜKÜ TAŞIYAMIYOR

Özdağ  “Gaziantepliler kendi şehirlerinde itilmiş kakılmış . Yazın parklar işgal altındayken Gaziantepliler kenardan seyrediyorlar. 12 ay boyunca hastaneler işgal altında ve Gaziantepliler hastaneleri kullanamıyorlar özel hastanelere yönelmek zorunda bırakılıyorlar. Resmi rakamlara göre 535 bin Suriyeli 2 milyon 69 bin Türk var bu şehirde ve bebeklerin takviye gıdası için aylık fatura 9 milyon TL , Gazianteplilerin ise sadece 8,5 milyon TL yani Türklerin 4`te biri kadar olan Suriyelilerin yıllık gıda takviyeleri için ödenen para Türk vatandaşları için ödenen paradan daha fazla.  Bu durumu araştırıp eczacı arkadaşlarımızla konuştuk. Bu nasıl oluyor diye?  Aldığımız cevap ise bedava olduğu için!  Türk halkı ödediği için alıp kocasına içiriyorlarmış rezalet bir durum. Daha da rezaleti var. Bunları at çiftliklerine satıyorlar. Gaziantep ve Türkiye artık bu yükü taşıyamıyor. Buradan Gazianteplilere söz veriyorum. Zafer Partisi ne yetki verirseniz bir yıl içerisinde bir tane Suriyeli bir tane Afgan kalmayacak. Hepsini vatanlarına geri yollayacağız. Bunlar gidince Gaziantep’te kiralar düşecek, bunlar gidince temel gıda maddelerinin fiyatı düşecek, bunlar gidince iş bulamayan Türkler iş bulacak, Parklar ve hastaneler rahatlayacak” dedi.

GTO YÖNETİMİNE TEPKİ

Gaziantep Ticaret Odası  başkan ve yönetimine tepki gösteren Özdağ, GTO’nun partisinin  randevu talebini kabul etmemesini sert bir dille eleştirerek: “ Partimizi randevu için bekleten GTO, Suriyeli iş adamlarına ise randevu vermişler ve 3 bin Suriyeli girişimci var diye de övünen bir açıklama yapmışlar. Sizin Aklınıza şaşarım ben! Gaziantep Ticaret Başkanı ve yönetim üyeleri bu yaptığınızı not ediyoruz. Gaziantep halkı bunun hesabını sizden soracak. Siz Zafer Partisine randevu vermeyip bu ülkenin kaynaklarını tüketen, bu şehrin üstüne karabasan gibi çökmüş, Türklerin işlerini elinden alan Suriyelileri kabul edeceksiniz ve bununla övüneceksiniz. Bunu not ettik ve Gaziantep Ticaret Odasını bir daha ziyaret etmeyeceğiz. Bizden resmen özür dileyene kadar bunun hesabını sahada seçim alanında sizden soracağız.” dedi.

VATANDAŞLARIMIZIN KONUT HAKKINI KİMYEYE YEDİRMEYECEĞİZ

TOKİ konutlarına da değinen Özdağ, Gaziantep’te  sonradan TC vatandaşı olmuş 27 Suriyeliye TOKİ’den konut verilmesi  eleştirirken “TOKİ ev yapıyor. Çok güzel yapsın. Elimdeki listede 27 tane Türk vatandaşlığı almış Suriyeliye de TOKİ’den ev çıkmış. Biz bu vatandaşlıkları kontrol edeceğiz. Vatandaşımızın hakkını kimseye yedirmeyeceğiz” dedi.

Özdağ,  daha sonra beraberinde ki parti yöneticileriyle birlikte, roket saldırısı sonucu Şehit düşen vatandaşların yakınlarını  ve yaralıları Karkamış’ta  ziyaret etti.

GTO’DAN JET AÇIKLAMA…

Gaziantep Ticaret Odası’ndan (GTO), Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın “Partimize randevu verilmedi” iddialarına cevap veren bir açıklama yayımladı. Açıklamada, “Odamızın kapısı Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter devlet yapısına ve bayrağına saygı duyan tüm siyasi partilere sonuna kadar açıktır” denildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Sayın Özdağ, Gaziantep Ticaret Odası tarafından partisinin il teşkilatının randevu talebinin kabul edilmediği ve bekletildiğini ifade ederek bunun üzerinden Gazi şehrimizin 124 yıllık köklü geçmişe sahip, bölgesinin ve ülkesinin en güçlü meslek örgütlerinden biri olan kurumumuzu haksız yere itham etmiştir.

İki ay önce seçimlerini tamamlayan kurumumuza yoğun bir şekilde randevu talebi gelmekte ve bu talepler sıra ile kabul edilmektedir. Tüm siyasi partiler, kurum, kuruluş ve kişiler için uygulanan bu standart prosedür Zafer Partisi’nin randevu talebi için de uygulanmış, il teşkilatına da gerekli açıklamalar yapılmıştır. Kısaca, randevu talebi ne bekletilmiş ne de reddedilmiştir. Planlaması yapılarak uygun bir tarihte memnuniyetle kabul edileceği ifade edilmiştir.

Bugüne kadar aynı prosedürün uygulandığı, sıra ile randevu verilen hiçbir siyasi parti ya da kurumdan böylesine bir tepki almamış olmak Sayın Özdağ’ın açıklamalarında art niyet aramamıza sebep olmuştur.

Sayın Özdağ, il teşkilatından aldığı yanlış bilgilendirmelerden dolayı yanlışa düşmüştür. Daha da acı olan ise eski bir Gaziantep Milletvekili olarak şehrin en saygın kurumlarından biri hakkında yaptığı bu mesnetsiz açıklamalarla Gaziantep’e zarar vermiştir.

Gaziantep Ticaret Odası’nın; Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğü, kalkınması için Cumhuriyet kazanımlarına Atatürk ilkeleri doğrultusunda sahip çıkan ve bunu her platformda dile getiren; yerel yatırımcı, tacir, tüccar, işveren ve iş gücünü destekleyen bir kurum olduğunun farkında olmayan Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın bizden bir özür beklemesi ise abesle iştigaldir.

Gaziantep Ticaret Odası siyaset üstü bir kurum olarak; bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı çizgide durmaya devam edecektir. Odamızın kapısı Türkiye Cumhuriyeti’nin üniter devlet yapısına ve bayrağına saygı duyan tüm siyasi partilere sonuna kadar açıktır”

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.