GAZİANTEP TÜRKİYE’NİN GIDA MERKEZİ OLACAK « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

20 Haziran 2024 - 21:13

GAZİANTEP TÜRKİYE’NİN GIDA MERKEZİ OLACAK

GAZİANTEP TÜRKİYE’NİN GIDA MERKEZİ OLACAK
Son Güncelleme :

05 Şubat 2023 - 16:46

BÜSEM Gıda İmalatçıları ve Toptancıları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi  ve Gaziantep Gıda Toptancıları Yapı Kooperatifi Başkanı Mehmet Şerif Türk, BÜSEM’in bu yıl içinde tamamlanarak açılış kurdelesinin kesileceğini belirterek, BUSEM’in Gaziantep OSB’den sonraki en büyük istihdam merkezi olacağını söyledi.

Gastronomi kenti Gaziantep’i Türkiye’nin gıda merkezi  yapacak olan BUSEM’deki çalışmalarda sona yaklaşılıyor.

GAZİANTEP’İ TÜRKİYE’NİN GIDA MERKEZİ OLACAK

Gaziantep Gıda Toptancıları Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şerif Türk, Gaziantep’in Türkiye’de örnek bir projeye imza attığını belirterek, Gaziantep’i Türkiye’nin gıda merkezi yapacaklarını söyledi.

GIDA TOPTANCILIĞI İÇİN ÖNCÜ TİCARET MERKEZİ KURUYORUZ

Gıda toptancılarından ayakkabıcılara, fıstıkçılardan nakliyecilere kadar 15 meslek grubunun yer alacağı BUSEM’de, gıda imalatçıları ve toptancıları olarak bu yıl projenin tamamlanacağını belirten Türk “243.000 m2 arazide toplam 185.000 m2 inşaat yaparak Gaziantep’e gıda toptancılığı için bir öncü ticaret merkezi kuruyoruz. Kurduğumuz bu işyerlerinde yangına dayanımı yüksek betonarme cephe panelleri ile PIR adını verdiğimiz yanma mukavemeti yüksek olan sandviç paneller kullanıyoruz, aynı zamanda olası yangın durumuna karşı dakikada 1000 litre su ile yangın müdahalesi yapacak olan spring sistemi kuruyoruz” dedi.

SİTE İÇERİSİNDE RİNG YOLU TASARLADIK

Busem Gıdacılar Kooperatifi olarak lojistiğin büyüyen ticaret hacminde önemine uygun şekilde site içerisinde ring yolu tasarladıklarını da dile getiren Türk “ Bu tasarladığımız ring yolunda minimum 20 metre yol kullandık. İşyerleri içerisinde tasarlamış olduğumuz tır yükleme ve indirme alanımız siteye gelen tırların yaratacağı trafiği rahatlatacak ve toptan malların hızlı ticaretine pozitif katkı sağlayacaktır. “ dedi.

GÜVENLİK ÖNCELİKLİ

Gıdacılar Kooperatifi olarak  güvenliğe de ön verdiklerini anlatan Türk” İşyerlerinin güvenliğini üst düzeye çıkarmak için, sitemizin çevresinde ortalama 3 metre yükseklikten istinat duvarı inşa ettik. Sitede girişlerin kontrollü olabilmesi düzenli olabilmesi için 5 ayrı noktadan giriş veriyoruz.” Dedi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere de teşekkür eden Türk “Bu projenin gerçekleşmesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in çok katkısı var. Emeği var, desteği var. Ayrıca, Gaziantep Valimiz Davut Gül, milletvekillerimiz ve birçok kişinin emekleri var. Bu bir ekip işi. Burada bir başarı varsa bunu yönetim kurulum ile birlikte başardık. İnşallah buranın kurdelesini bu sene içerisinde kesip üyelerimize teslim edeceğiz.” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.