“Gaziantep’in eğitimde bugünü dünden daha iyi, yarını da bugünden daha iyi olacak” « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Nisan 2024 - 01:57

“Gaziantep’in eğitimde bugünü dünden daha iyi, yarını da bugünden daha iyi olacak”

“Gaziantep’in eğitimde bugünü dünden daha iyi, yarını da bugünden daha iyi olacak”
Son Güncelleme :

21 Ekim 2022 - 19:12

59 views

Hayırsever Şerif Dalgıç tarafından “Gaziantep’in Kurtuluşunun 100’üncü Yılında 100 Hayırsever” kampanyası kapsamında Şehitkamil Mahallesine yaptırılan Şerif Dalgıç İmam Hatip Ortaokulu’nun açılışı gerçekleşti.

Yapılan açılış törenine Vali Davut Gül, Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Berk, Şehitkamil Kaymakamı Ömer Kalaylı, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Hayırsever Dalgıç Ailesi, daire amirleri, öğrenciler, öğretmenler, idareciler ve basın mensupları katıldı.

Gaziantep tarihinin en büyük eğitim yatırımlarını aldığını vurgulayan Vali Gül, “Şu anda inşaatı devam eden okul ve derslik sayımız 80 yılda yapılan derslik sayısından daha fazla. Bu yaklaşık 3 milyar liranın üzerinde bir yatırıma denk geliyor. Burada hiç şüphesiz başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Bakanlarımızın ve Milletvekillerimizin çok önemli katkıları var.”dedi

“Gaziantep’in eğitimde bugünü dünden daha iyi, yarını da bugünden daha iyi olacak”

Gaziantep’te çocuk ve genç nüfusunun çok fazla olması sebebiyle okul ihtiyacını her geçen gün arttığını belirten Vali Davut Gül, Cumhuriyet tarihinin en büyük eğitim yatırımını yapmalarına rağmen hala eksik dersliklerin olduğunu söyledi.

Vali Gül, “Bu eksikliğimizi de hayırseverlerimiz kapatıyor. Gaziantep’in eğitimde bugünü dünden daha iyi, yarını da bugünden daha iyi olacak.” sözlerini kaydetti.

2002 yılında göreve başladığında Gaziantep’in 5968 dersliğin olduğunu ifade eden Gaziantep Milletvekili Derya Bakbak, Gaziantep’in sanayi şehri ve ticaret şehri olmasından dolayı eğitim alanında birçok eksikliklerin olduğunu dile getirereksözlerine şöyle devam etti:

“O günden bugüne derslik sayısını 24 bine çıkardık. 6 bin dersliğin yapımı devam ediyor. Bu aşamaya kolay gelinmedi. Başta Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız, Hayırsever Sanayicilerimiz, İş adamlarımızın destekleriyle ve bu zamana kadar ilimizde görev yapan Valililerimizin önderliğinde bu günlere geldik. Okulumuzun yapımında emeği geçen hayırsever Şerif Dalgıç’a teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

İl Milli Eğitim Müdürü Yasin tepe ise 20 derslikli, 20 öğretmenle, 350 öğrenciye hizmet vermeye başlayan Şerif Dalgıç İmam Hatip Ortaokulu’nun eğitim öğretime hayırlı olmasını diledi.

Hayırsever Şerif  Dalgıç yaptığı konuşmada açılışı gerçekleşen okulun, burada eğitim görecek bütün öğrencilere hayırlı olmasını dileyerek bu  değerli günde kendilerini yalnız bırakmayan başta Vali Davut Gül ve protokol üyelerine teşekkürlerini iletti.

Konuşmaların ardından okunan dualar ile okulun açılış kurdelesi kesilirken Vali Davut Gül ve protokol üyeleri okulu gezerek öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.