Gaziantep’te Malzeme ve Mühendislik Teknolojileri Konferansı « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

7 Aralık 2022 - 19:09

Gaziantep’te Malzeme ve Mühendislik Teknolojileri Konferansı

Gaziantep’te Malzeme ve Mühendislik Teknolojileri Konferansı
Son Güncelleme :

11 Eylül 2022 - 11:17

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) ile Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ve Gaziantep Üniversitesi’nin (GAÜN) üçlü işbirliğinde her yıl düzenlenen Uluslararası Malzeme ve Mühendislik Teknolojileri Konferansı’nın 4’üncüsü gerçekleşti.
Bu yıl İstanbul’da YTÜ’nün ev sahipliğinde; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, ARDEB Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Cengiz Arıcı, TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek ve Konferans Başkanı Prof. Dr. Necip Fazıl Yılmaz’ın katılımlarıyla gerçekleştirildi.
İstanbul’da, YTÜ Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen TICMET’22 Konferansında; Malzeme Bilimi, Bilgisayarla Bütünleşik Üretim Sistemleri, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Tarım ve Gıda Teknolojileri, Yeni Mekatronik Sistemler, Mikro / Nano Biyomedikal Cihazlar ve Sistemler ve benzeri konularda yapılan güncel araştırmalar ile sonuçları katılımcılar tarafından sunuldu ve tartışıldı.
İki gün süren konferans gerek sanayi ve gerekse de akademisyenlere sağlanan akademik teşviklerin tartışıldığı Ar-Ge özel oturumu ile sona erdi. Konferans’ın 5’incisi önümüzdeki yıl Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde (KTÜ) gerçekleştirilecek.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.