GERİ DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAYACAK PROJELER HAZIRLANIYOR « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

21 Şubat 2024 - 02:12

GERİ DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAYACAK PROJELER HAZIRLANIYOR

GERİ DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAYACAK PROJELER HAZIRLANIYOR
Son Güncelleme :

04 Mayıs 2022 - 21:15

14 views

AK Parti MKYK Üyesi ve Ak Parti Gaziantep eski Milletvekili  Şamil Tayyar, mülteci sorununun siyasi ve sosyal krize dönüşmek üzere olduğunu belirterek, Suriyelinin geri dönüşünü sağlayacak projelerin herkesin yararına olacağını söyledi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, konuyla ilgili olarak twitter hesabından yaptığı açıklamada,  Türkiye’nin terörle mücadelede en başarılı dönemini yaşadığını belirterek ‘’Şartlar oluştuğunda gönüllü ve güvenli geri dönüşler bizlere yakışacak şekilde yapılacaktır.’’ dedi.
 Bazı vatandaşlar ise ‘’Şu anda Gaziantep’te neredeyse her 4 kişiden  biri mülteci.10 yıl sonra yarı yarıya, 15 -20 yıl sonrada azınlık olacağız. Bu kenti mültecilere teslim etmek için Fransızlardan kurtarmadık’’ diye konuştular.
Türkiye’de mültecilerden en çok etkilenen kentler arasında bulunan Gaziantep’te, Suriyelilerin geri gönderilme projesi memnunlukla karşılandı. AK Parti MKYK Üyesi ve Ak Parti Gaziantep eski Milletvekili  Şamil Tayyar’da, mülteci sorununun siyasi ve sosyal krize dönüşmek üzere olduğunu twitter hesabından duyurdu.
GERİ DÖNÜŞÜMÜ SAĞLAYACAK PROJELER HAZIRLANIYOR
AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar, Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın “2016’dan bu yana güvenli bölgelere yaklaşık 500 bin Suriyeli dönüş yapmıştır. Gönüllü geri dönüş projeleri ile destekliyoruz. Briket evler bu adımlardan biriydi. Şimdi de 1 milyon Suriyeli kardeşimizin gönüllü geri dönüşünü sağlayacak yeni projenin hazırlığı içindeyiz” sözlerini değerlendirdi.
HERKESİN YARARINA OLACAK
Tayyar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımız, 500 bin Suriyelinin döndüğünü, 1.5 milyon Suriyelinin dönüşü için proje hazırladıklarını söyledi. Önemli bir açıklama. Bayram kısıtlaması da öyle. Zira mülteci sorunu, siyasi ve sosyal krize dönüşmek üzere. Güvenli dönüş, her kesimin yararına olacaktır” ifadelerini kullandı.
GERİ DÖNÜŞLER BİZLERE YAKIŞACAK ŞEKİLDE YAPILACAKTIR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği, “1 milyon Suriyeli kardeşimizin geri dönüşünü sağlayacak bir projenin hazırlığındayız” açıklamasının ardından twit atan  Gaziantep Valisi Davut Gül, şartların oluşması halinde gönüllü geri dönüşlerin başlayacağını söyledi. Vali Gül, ‘’Türkiye’nin terörle mücadelede başarılı bir dönem yaşadığını, şartların oluşması halinde gönüllü geri dönüşlerin yapılacağını açıkladı.
Gül, provakasyonlara dikkat çekerek,“Türkiye,terörle mücadelede en başarılı dönemini yaşıyor. İçerde ve dışarda alan hakimiyetine sahip, operasyon kabiliyeti yüksek bir Türkiye var. Şartlar olgunlaştığında gönüllü ve güvenli geri dönüşler bizlere yakışacak şekilde yapılacaktır. Provakasyon/operasyonlara dikkat!” dedi.
KENTİN GENETİĞİ BOZULDU
Öte yandan her yaklaşık 500 bin Suriyelinin yaşadığı Gaziantep’te Suriyelilerin geri gönderilmesi projesi vatandaşlar tarafında memnunlukla karşılandı. Bazı vatandaşlar kentteki bir çok mahalle ve semtte, tamamen mültecilerin yaşadığını, mültecilerle ilgili sorunları dile getiremediklerini, mültecilerle ilgili sorunları dile getirmeye çalıştıklarında halkı kin ve nefrete sürüklemekten hemen soruşturma açıldığını, kendi kent ve ülkelerinde kendilerini yabancı hissettiklerini dile getirdiler.
KENTİ MÜLTECİLERE TESLİM ETMEK İÇİN FRANSIZLARDAN KURTARMADIK.

Mültecilerin çocuk yardımı alabilmek için sürekli çocuk yapmalarına da tepki gösteren vatandaşlar ‘’Devlet kaç çocuğa kadar yardım parası veriyor bilmiyoruz ama, bir çocuktan fazla vermemesi lazım. Bu ülkenin hem ekonomik yapısına hem de kentin sosyolojik yapısına zarar veriyor. Şu anda Gaziantep’te neredeyse her 4 kişiden  biri mülteci.10 yıl sonra yarı yarıya, 15 -20 yıl sonrada azınlık olacağız. Bu kenti mültecilere teslim etmek için Franszlar’dan kurtarmadık. 6317 şehidi  boşuna mı? verdik ‘’ diye konuştular.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.