Gofre Ne Demek, Özellikleri Nelerdir? Gofre Kumaş Nerelerde Kullanılır? « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

6 Ağustos 2022 - 16:39

Gofre Ne Demek, Özellikleri Nelerdir? Gofre Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Gofre Ne Demek, Özellikleri Nelerdir? Gofre Kumaş Nerelerde Kullanılır?
Son Güncelleme :

27 Temmuz 2022 - 10:51

Gofre kelimesi yalnızca kumaşlar için kullanılan bir kelime olmamaktadır. Gofre aynı zamanda bir kağıt çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır. Gofre kağıtlar kabartma desenleri olan kağıtlar olarak bilinmektedir. Genellikle kurumsal yerlerde kullanıldığı görülmektedir.

Gofre Ne Demek, Özellikleri Nelerdir?

Gofre, kabartma özelliğine sahip kağıt veya kumaş olmaktadır. Kumaş olan gofre genellikle yaz ayları için üretilen kıyafetlerde kullanılmaktadır. Kağıt olan gofre ise dikkat isteyen işler için kullanılmaktadır. Kabartma özelliği bir ayrıcalık belirtebilmektedir.

Kıyafetler için kullanılan gofre kumaş tamamı ile pamuklu olan bir kumaştır. Yumuşak dokusu ile karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle kabartması bulunan kıyafetler için kolaylıkla kullanabilmektedir. Doğru yıkama ile uzun süre kullanım sağlanabilir. Pamuklu olması nedeniyle fazladan bir yıpranma olması istenmemektedir. Buna rağmen kolaylıkla temizlenebilir. Temizlenmesi fazla bir zahmet ortaya çıkarmamaktadır.

Gofre Kumaş Nerelerde Kullanılır?

Gofre kumaşlar yaz ayları için uygun görülen kumaşlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Çoğunlukla pantolonlarda kullanılan bir kumaş olmaktadır. Bazı gömleklerde de gofre kumaşa rastlanılmaktadır. Bunun yanı sıra tişörtlerde bulunun küçük baskılar da gofre kumaştan yapılmaktadır.

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.