Google’ın Merkez Binası Nerededir? Google Merkez Binası Hangi Ülkede? « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

21 Haziran 2024 - 21:31

Google’ın Merkez Binası Nerededir? Google Merkez Binası Hangi Ülkede?

Google’ın Merkez Binası Nerededir? Google Merkez Binası Hangi Ülkede?
Son Güncelleme :

17 Şubat 2023 - 17:03

29 views

Kurulduğu günden bu yana dünyanın en çok kullanılan ara motor Google internet tabanlı hizmet ve ürünler geliştirir. Yaptığı yatırımlar ile sadece arama motoru olmaktan çıkan Google bugün Gamil, Google News, Google Analytics, Google Chrome gibi araçları ile de sektöründe öncü konumdadır.

Arama motorları arasında Google’ın kullanımı yüzde 80 oranındadır. Ayrıca Alexa verilerine göre Google dünyadan en çok ziyaret edilen web sitesi konumunda yer alır. Dünya çapında hizmet verir.

Google’ın Merkez Binası Nerededir?

Google’ın merkez binası Googleplex olarak adlandırılır. Bu ifade Google ve kompleks kelimelerinin birleşiminden oluşturulmuştur. Google merkez binası ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı olan Mountain View şehrinde yer alır. 2006 yılında bu adrese taşınmıştır. Lobisi piyano şeklinde dekore edilen binada lav lambaları, eski server clusterlar ve duvarlarda arama sorgu projeksiyonları bulunmaktadır. Her çalışanın ortak eğlence ve dinlenme alanlarına giriş hakkı bulunur. Çeşitli oyun ve antrenman odaları vardır.

 

Google’ın Kim Tarafından Kuruldu?

Google’ın kurucusu Larry Page ve Sergey Brin’dir. Stanford Üniversite’sinde doktora öğrencisi oldukları zamanlarda kurulmuştur. İlk özel şirket olarak 4 Eylül 1998 kurulmuş ve 19 Ağustos 2004 tarihinde halka arz edilmiştir.

Google’ın Çalışan Sayısı Kaçtır?

Google’ın 2019 verilerine göre 188 bin 899 çalışanı bulunmaktadır. Dünyanın dört bir yanından bulunan çalışanların çoğunluğu ABD’de yer alır.

 Google Ürün ve Hizmetleri

Android AutoAndroid OSAndroid TVGoogle AramaBağlantılı EvCardboardÇeviriChromeChrome EnterpriseChromebookChromecastÇizimlerDokümanlarDriveE-TablolarEarthExposure NotificationsFinansFormlarFotoğraflarGboardGmailGoogle AkademikGoogle AlertsGoogle Arts & CultureGoogle AsistanGoogle CastGoogle ChatGoogle ClassroomGoogle Cloud PrintGoogle DuoGoogle ExpeditionsGoogle ExpressGoogle FiGoogle FitGoogle FontsGoogle GruplarGoogle Harf Çevirme AracıGoogle MeetGoogle OneGoogle PayGoogle PlayGoogle Play BooksGoogle Play FilmlerGoogle Play OyunlarGoogle ShoppingGoogle StoreGoogle Street ViewGoogle TVGoogle Uçuş AramaGoogle WifiHaberlerHangoutsHaritalarKeepKişilerMesajlarPixelPlay ProtectPodcastsSitelerSlaytlarTakvimTilt BrushTravelVoiceWazeWear OS by GoogleYouTubeYouTube KidsYouTube MusicYouTube TV

İşletmeler İçin Google Ürünleri

AdMobAdSenseAnalyticsAndroidBloggerBusiness MessagesChrome EnterpriseData StudioEtiket YöneticisiGoogle AdsGoogle Alışveriş KampanyalarıGoogle AsistanGoogle Benim İşletmemGoogle CloudGoogle Digital GarageGoogle DomainsGoogle Enterprise SearchGoogle Manufacturer CenterGoogle Maps PlatformGoogle Marketing PlatformGoogle Merchant CenterGoogle Podcasts YöneticisiGoogle TrendlerGoogle Web DesignerGoogle WorkspaceOptimizeSearch ConsoleSurveysWaze LocalYerel Envanter Reklamları

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.