GÜL:’’USLU AİLESİ, ŞEHRE DEĞER KATAN KATKI SAĞLAYAN BİR AİLEDİR’’ « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Nisan 2024 - 03:22

GÜL:’’USLU AİLESİ, ŞEHRE DEĞER KATAN KATKI SAĞLAYAN BİR AİLEDİR’’

GÜL:’’USLU AİLESİ, ŞEHRE DEĞER KATAN KATKI SAĞLAYAN BİR AİLEDİR’’
Son Güncelleme :

24 Kasım 2022 - 19:45

96 views

Yaptığı iyilik yatırımlarıyla halkın gönlünde taht kuran Uslu ailesi, en hayırlı yatırımlardan birine daha imza attı. Hayırsever Uslu Ailesi tarafından yaptırılan Gökçe-Gözde Uslu Anaokulu’nun açılışı 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde gerçekleştirildi.

Gaziantep’in sevilen hayırsever ailesi Uslu ailesinin yaptırdığı yeni bir okul daha hizmete açıldı. Şu ana kadar okul, camii, taziye evi, rehabilitasyon merkezi yaptırarak Gaziantep’e büyük bir hizmet veren Uslu Grup birde Anaokulu yaptırdı.

Hayırsever Uslu Ailesi tarafından yaptırılan Gökçe-Gözde Uslu Anaokulu’nun açılışı 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde yapıldı. Gerçekleştirilirken görkemli açılışa Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Uslu Grup yönetimi, Uslu ailesi ve anaokulunun öğretmenleri katıldı.

GÜL:’’USLU AİLESİ, ŞEHRE DEĞER KATAN KATKI SAĞLAYAN BİR AİLEDİR’’

Uslu ailesi hayırseverliğiyle bilinen ve gerçekten şehre değer katan, katkı sağlayan bir ailedir diyen Gaziantep Valisi Davut Gül: ‘’Mesai arkadaşlarım, değerli öğretmenler, sevgili öğrenciler öncelikle 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum. Şehit olan vefat eden öğretmenlerimize de Allahtan rahmet diliyorum. Hayırseverliği ile bilinen Uslu ailesi gerçekten şehre değer katan, katkı sunan bir aile. Aile güzel, çok güzel çocuklar yetiştirmişler ve dolayısıyla hayırlı gelinler almışlar. Bu evlatlarımız pandemi döneminde düğün yapamadılar. Pandemi sonrasında da en doğal hakları olan düğünü yapmak yerine okul açmayı istediler. Gelinlerimizi tebrik ediyorum. Okulumuzun açılışı hayırlı uğurlu olsun’’ şeklinde konuştu.

ŞAHİN: ‘’100. YILDA 100 HAYIRSEVER DEDİĞİMİZDE 132 HAYIRSEVER İLE KARŞILAŞTIK’’

Hepimiz bu hayatta öğrenciyiz. Yaşadığımız her gün bir şeyler öğreniyoruz. Sevgili öğretmenlerimiz bugün sizlerin günü, gününüz kutlu olsun diyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: ‘’Eğitim şehri Gaziantep dediğimizde Gaziantep’in eğitime olan desteğini bu şekilde okullar açan hayırseverlerimiz vasıtasıyla da görüyoruz. 100. Yılda 100 hayırsever programı kapsamında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde İstanbul’da bir toplantı yapmıştık ve o toplantıya 100 değil 132 hayırsever katılım sağladı. Bu şehrin evladı olmaktan ve bu topraklarda yaşamaktan çok mutluyum, şükrediyorum. Uslu ailesinden bahsedecek olursak; bir aile doğumdan ölüme her yere dokunur mu? Dokunuyor. Uslu ailesi Gaziantepli hayırseverler içerisinde ilk 5’e dahil. Bizlerde 25 Aralık tarihinde ‘’Şehre Değer Katanlar’’ adında bir ödül hazırlıyoruz ve bu ödülü Uslu ailesine vermek istiyoruz. Marifet iltifata tabii… Okul içiyle, dış mimarisiyle harika, öğretmenlerimiz genç ve dinamik. Gelinleri adına yaptırdıkları bu okul herkese hayırlı uğurlu olsun diyorum’’ dedi.

BEYHAN USLU: BİZLER SADECE VESİLE OLUYORUZ

Şu ana kadar okul, camii, taziye evi, rehabilitasyon merkezi yaptırarak Gaziantep’e büyük bir hizmet veren Uslu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Uslu açılışa gösterilen katılımdan ve yoğun ilgiden dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Öğretmenlerimiz eli öpülesi insanlardır diyen Uslu Grup Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Uslu: ‘’Okulumuz adına yaptığınız konuşmalar ve sağladığınız katılım için teşekkür ederim. Bize bu imkanı sunan Rabbime şükürler olsun bizler sadece vesileyiz. Bugün öğretmenler günü olması nedeniyle de daha mutlu ve gururluyuz. Eli öpülesi insanlardır öğretmenlerimiz… Çocuklarımızı 6-7 yaşında okula veriyoruz 18 yaşına kadar öğretmenlerimize emanet ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Ayrıca Karkamış’ta yaşanan hain saldırı sonucu kaybettiğimiz Hasan kardeşimiz, ülkemizin öğrencisi ve Ayşenur öğretmenimizin acısını yaşıyoruz. Eşim Meral Uslu’da aynı duygu düşüncelerle anaokulumuzun iki sınıfına şehit öğretmenlerimizin adını vermeyi istedi… Açılışını yaptığımız okulumuzun sınıflarına şehitlerimizin adını verdik. Bu şekilde de küçükte olsa destek vermek istedik. Şehitlerimiz ölmez! Allah bu millete bu devlete zeval vermesin’’ ifadelerini kullandı.

Yaptırılan anaokuluna isimleri verilen Uslu ailesi gelinleri Gökçe-Gözde Uslu ise başta babaları Beyhan Uslu’ya teşekkür ederek şu ifadeleri kullandılar.

GÖKÇE USLU ‘’EĞİTİME DAHA FAZLA ÖNEM VERMEKTEYİZ’’

Gökçe Uslu: ‘’ Öncelikle üzüntüsünü derinden hissettiğimiz bu hain saldırıda hayatını kaybeden Ayşenur Alkan öğretmenimize ve öğrencimiz Hasan Karataş’a Allahtan rahmet diliyor, kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitim tohumlarının atıldığı okulumuzun açılışına bizleri yalnız bırakmayıp bu özel günümüzü bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım… Uslu ailesi olarak sosyal sorumluluk projelerimizde özellikle eğitime daha fazla önem vermekteyiz. Çünkü vatanımızı ve aziz milletimizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için en önemli yolun eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz. Böyle güzel bir okula ismimi vererek beni onore eden sevgili eşim ve soyadlarını taşımaktan gurur duyduğum Uslu ailesine sizlerin huzurunda bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız… ‘’

GÖZDE USLU ‘’ÖĞRETMENLERİMİZ ÇOCUĞUN HAYATINDA ÖNEMLİ ROL ALAN KİŞİLERDİR’’

Gözde Uslu: ‘’Öncelikle bu okula ismimi veren Beyhan babama ve ailemize çok teşekkür ederim. Konuşmama başlamadan önce Karkamış’ta hayatını kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum. Uslu ailesi olarak hayırlara vesile olacağına inandığımız okulumuzun açılışına katıldığınız için herkese çok teşekkür ediyorum. Okulumuzun açılış töreni 24 Kasım öğretmenler gününe denk geldiği için ayrıca mutluyuz. Öğretmenlerimiz kimi zaman anne baba kimi zamanda çocuğun hayatında önemli rol alan kişilerdir. Öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun. Uslu ailesi olarak bizlerde bundan sonraki projelerimizde eğitimli, inançlı, vatansever nesillerin yetişmesi için üzerimize düşen her türlü sosyal sorumluluk projesine katkı sunmaya devam edeceğiz. Açılışımızın hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum’’ dedi. GÜLBURCU ERMAYASI

 

 

 

 

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.