HER ALANDA ÖRNEKSİNİZ « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Haziran 2024 - 19:53

HER ALANDA ÖRNEKSİNİZ

HER ALANDA ÖRNEKSİNİZ
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2023 - 19:12

Depren nedeniyle okul ihtiyacının arttığı Gaziantep’te, hayırseverlerin okul yaptırma yarışı devam ediyor. Bu  anlamda İnal Aydınoğlu ve Gönüllü Hizmet Vakfı tarafından Fıstıklı Mahallesinde yaptırılacak olan 32 derslikli Anadolu Lisesi yapımı ile ilgili protokol  videokonferans  sistemi ile gerçekleştirildi. 

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda başlatılan “Cumhuriyetin 100. Yılında 100 Hayırsever” kampanyasına İnal Aydınoğlu ve Gönüllü Hizmet Vakfından bir destek daha geldi. Video konferans yöntemiyle düzenlenen Okul Yapım Protokol İmza töreni, Gaziantep Valiliği ile Hayırsever Gönüllü Hizmet Vakfı arasında videokonferans yöntemiyle yapıldı.

Valilik Videokonferans salonunda düzenlenen Protokol İmza Töreni’ne; Gaziantep Valisi Davut Gül, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, İl Milli eğitim Müdür Yardımcısı Metin Kılıçparlar, Hayırseverler İnal Aydınoğlu, Can Aydınoğlu ve Orhan Öğücü katıldı.

VALİ GÜL: SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ.  HER ALANDA ÖRNEKSİNİZ

Protokolde konuşan Vali Davut Gül; “Bugün imzalayacağımız protokol ile   10. eseriniz olacak. En sıkışık olduğumuz dönemde el attınız. Malumunuz depremle birlikte okullarımız zarar gördü. Bu proje ile birlikte Gaziantep’ in eğitim mücadelesine çok önemli bir katkı sağlamış olacaksınız. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizlerle gurur duyuyoruz. Her alanda örneksiniz.” sözlerini kaydetti.

Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe; “Bugün Fıstıklık Mahallesinde 32 derslikli Anadolu Lisesi yapımı ile ilgili protokol imzalayacağız. Hem İnal Bey’ e hem de vakıf üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

AYDINOĞLU: İLK OLARAK 300 YATAKLI BİR KIZ YURDU YAPMIŞTIK

Hayırsever İnal Aydınoğlu konuşmasında;” Sayın Valim sizin gösterdiğiniz ilgi, yakınlık ve anlayış bizim yolumuzu hep açıyor ve aydınlatıyor. Yapılan her eserde sizin çok önemli bir payınız olduğu bilmelisiniz. Biz sizin sıcaklığınız ve ilginiz nedeniyle buradayız. İlk eser olarak İstanbul’ da 300 yataklı bir kız yurdu yapmıştık. Bu ailemizin ilk eseriydi. O eserin üzerine aile bireylerimiz eser bağışlamaya devam etti ve ediyor.” ifadelerine yer verdi.

Video konferans şeklinde gerçekleşen protokol atılan imzaların ardından son buldu. 

Yapılan son protokol ile Hayırsever İnal Aydınoğlu ve Gönüllü Hizmet Vakfı tarafından Gaziantep’e yaptırılan eser sayısı toplamda 6’ya yükselirken Türkiye genelinde Gönüllü Hizmet Vakfı tarafından yaptırılan  10. okul eğitim öğretime kazandırılmış olacak.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.