“HUKUK TANIMAZ UYGULAMALARINIZIN HESABINI VERECEKSİNİZ” « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

18 Haziran 2024 - 19:40

“HUKUK TANIMAZ UYGULAMALARINIZIN HESABINI VERECEKSİNİZ”

“HUKUK TANIMAZ UYGULAMALARINIZIN HESABINI VERECEKSİNİZ”
Son Güncelleme :

14 Şubat 2023 - 22:17

15 views

 Telefonda tartıştığı depremzedeyi çadırında gözaltına aldıran Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’na tepkiler çığ gibi büyüyor. 

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun depremzede vatandaşı kaldığı çadırdan gece yarısı gözaltına aldırması sosyal medyada büyük ses uyandırırken, siyasi isimlerden de tepkiler gecikmedi. Sosyal medyada gündem olan Yeşilvadi Konutları sakinlerinin görüntülerinin ardından Depremzede vatandaş Hasip Türkmen Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun şikayeti üzerine sığındığı köyündeki çadırdan jet hızıyla gözaltına alınmasına, siyasi isimlerden  tepki geldi.

Gaziantep CHP Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, CHP Parti Meclisi Üyesi CHP Kadın Kolları Genel Bşk, 24,25,26. Dönem Ankara Milletvekili  Aylin Nazlıaka,  Gaziantep-Şahinbey Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi Üyesi ve CHP Parti Okulu Eğitmeni Hasan Şencan ve 2014-2016, 2018-2021 Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı sosyal medya hesaplarından, Şahinbey Belediyesi tarafından yaptırılan ve depremde zarar gören Yeşilvadi konutlarına girilmesini isteyen Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoglu ile depremzede bir vatandaş arasındaki telefon görüşmesinin ardından, başkan Tahmazoglu’nun şikayeti üzerine kaldığı deprem çadırında gözaltına alınan Depremzede vatandaş Hasip Türkmen’in görüntülerine ve başkan Tahmazoğlu’na yorumlar gecikmedi.

Yılmazkaya: “O ZAMAN BÜTÜN TÜRKİYE’Yİ GÖZALTINA ALSINLAR”

Gaziantep CHP Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, “Gaziantep malesef çok tedirgin, Gaziantep şu an bıçak sırtı. Bütün toplanma alanlarında insanlarımız Suriyeliler ile iç içeler. Gerginlikler başladı. Bence bu bölge patlamaya hazır bir hale geldi. İnsanlarımızın en kısa sürede normalleşmesi lazım. Evlerine girmesi lazım. Devletin en kısa sürede insanların başlarını sokacağı evlerini onarması lazım. Birde böyle bir süreçte Depremzedeye yapılan yanlışı duyup daha sonra da onu içeri attırmak ayrı bir ayıptır. Ayrı bir hakarettir. Adam orada ülke gerçeklerini dillendirmiş. O zaman suslalım, konuşmayalım. Tahmazoğlu’nun hangi ayıbını saymalıyım bilmiyorum artık. Kaçıncı bu? Kendisine inanmayan, yalanlarına inanmayan, kendisinin icraatlerine, faaliyetlerine inanmayan ve kendisinin yanında durmayan insanlara karşı vermiş olduğu bu haksız uygulamanın, yapmış olduğu bu hakaretin hangisini sayayım. İnsanların canı yanmış, insanların yakınları ölmüş, evlerinden barklarından olmuşlar. Yatacak yerleri yok, başlarını sokacak bir evleri yok, sıcak yuvaları yok. İnsanlar depremin ilk 2 günü bir tas çorbaya hasret kaldılar. Bir sıcak ekmeğe hasret kaldılar. Antep 2 gün ekmeksiz, susuz kaldı. Tahmazoğlu’nun bu yaptığı artık bir değil, iki değil. Acılı bir insanın söylemiş olduğu sözlerden dolayı bir insan gözaltına aldırılır  mı? O zaman bütün Türkiye’yi gözaltına alsınlar. Şu an herkes acılı, herkesin gözü yaşlı” dedi.

Şencan: “AYARINI BOZDUĞUN KANTAR, GÜN GELİR SENİ DE TARTAR”

Gaziantep-Şahinbey Belediye Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi Üyesi ve CHP Parti Okulu Eğitmeni Hasan Şencan, “Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanına derdini anlatan vatandaşın, Başkan derdini çözmesi gerekirken depremzede vatandaşı deprem çadırında gecenin bir vakti gözaltına aldıracak kadar vicdansız olduğunu da öğrendik. Unutma; ayarını bozduğun kantar, gün gelir seni de tartar…” dedi.

Nazlıaka: “HUKUK TANIMAZ UYGULAMALARINIZIN HESABINI VERECEKSİNİZ”

CHP Parti Meclisi Üyesi CHP Kadın Kolları Genel Bşk, 24,25,26. Dönem Ankara Milletvekili  Aylin Nazlıaka, “AKP’li Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, depremzedelerin sorunlarını çözmek yerine belediyenin yaptırdığı evlerin hasar görmesini eleştiren bir depremzedeyi geceyarısı çadırında uyurken gözaltına aldırdı!  Hukuk tanımaz uygulamalarınızın hesabını vereceksiniz” dedi.

Şarklı : “GÖZ ALTINA ALINACAK ŞAHISLARI MI KARIŞTIRIYORSUNUZ?”

 2014-2016, 2018-2021 Gaziantep Barosu Başkanı Av. Bektaş Şarklı, “Hani milletin hizmetkarıydınız? Derdini anlatmaya çalışan vatandaşı gece vaktinde göz altına aldırmak ne demek? Bu talimatı yerine getiren savcılığa ne demeli? Nasıl bir suç var bu olayda, ne soruşturması yapıyorsun sen? Belediye başkanlarının talimatını yerine getirmek dışında başka işin yok mu? Enkaz altında kalan vatandaş ne yapsın? Kime derdini anlatsın? Deprem olayında belediyenin  hiç mi ihmali, kusuru yok? Göz altına alınacak şahısları mı karıştırıyorsunuz? Böyle mi adil ve etkin soruşturma yapacaksınız? Yatacak yeriniz yok!” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.