İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

22 Şubat 2024 - 21:58

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN

İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN
Son Güncelleme :

16 Ağustos 2022 - 21:19

Kapanan Gaziantepspor’da çalışan ve kıdem tazminatlarını alamayanlara, Gaziantep Valisi Davut Gül’den müjde geldi. Gaziantep Valisi Davut Gül, günlerdir demokrasi meydanında eylem yapan Gaziantepspor çalışanlarının tazminatlarının ödeneceğini söyledi. Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkamil belediyelerinin katkılarıyla Gaziantepspor çalışanlarının kulüpten kalan tüm alacakları ödenecek.

27 yıl Süper Lig’de kaldıktan sonra ligden düşen ve iyi yönetilememesi sonucu kapanan Gaziantepspor’da kıdem tazminatları sorunu. Gaziantep Valisi Davut Gül’ün girişimleri ve belediyelerin destekleriyle çözüme kavuştu
İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN
Yaklaşık 4 aydan beri Demokrasi Meydanı’nda Kıdem Tazminatı eylemi yapan Gaziantepspor çalışanlarına Gaziantep valiliği, Büyükşehir, Şahinbey ve Şehitkâmil Belediyeleri el uzattı. Yapılan çalışmalar sonucunda çalışanların hakları Valilik ve üç belediye tarafından karşılanacak. Gaziantep Valisi Davut Gül, yapığı açıklamada “Borç bizim değil ama hemşerilerimiz bizim. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın şeklinde paylaşımda bulundu.
ÇOK MUTLUYUZ
Gaziantep’in Demokrasi meydanın ’da 4 aydan bu yana eylem yapan Gaziantepspor çalışanları, kararın memnunluk verici olduğunu belirterek ”Çok sevinçliyiz. Başta Gaziantep Valimiz Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ve Şehitkâmil Belediye Başkanımız M.Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür ediyoruz. Allah hepsinden razı olsun.” Diye konuştular.
Yıllardır Gaziantepspor’a hizmet eden ancak kulübün kapanmasıyla birlikte tazminatlarını alamadan işten ayrılmak zorunda kalan yaklaşık 20 Gaziantepspor çalışanı, yaklaşık 4 aydır devam eden eylemlerini Valiliğin müjdesi ile sonlandırdılar.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.