KADINLA İLGİLİ SÖYLENECEK SÖZÜMÜZ VE YAPACAKLARIMIZ VAR « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Nisan 2024 - 01:52

KADINLA İLGİLİ SÖYLENECEK SÖZÜMÜZ VE YAPACAKLARIMIZ VAR

KADINLA İLGİLİ SÖYLENECEK SÖZÜMÜZ VE YAPACAKLARIMIZ VAR
Son Güncelleme :

05 Nisan 2022 - 20:05

10 views
Girişimci, İş Kadınları Federasyonu(GİFED) Kurucu Başkanı Huriye Serter, Anadolu’daki güçlü kadınları ortaya çıkartıp yükselmesini sağlamak istediklerini belirterek ‘’Erkeklerin yoğun olduğu iş insanları federasyonları ve dernekleri, biz kadın derneklerine çok yükselme  şansı vermiyordu. Bu yüzden kendi federasyonumuzu kurduk’’ dedi.
Girişimci, İş Kadınları Federasyonu(GİFED) Kurucu Başkanı Huriye Serter ve GİKAD Başkanı Gamze Aşnük, Ay Medya Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay ve Başkan Yardımcısı Meral Ay’ı ziyaret ederek çalışmaları hakkında çeşitli bilgiler verdi.
Türkiye’de il kez kadın dernekleri,  federasyon çatısı altında bir arata geldi. Şu anda 8 şehirde örgütlenmesini tamamlayan Girişimci İş Kadınları Federasyonu(GİFED), kadının gücünü duyurmak için tüm Türkiye’de örgütlenmeyi hedefliyor.
KADINLA İLGİLİ SÖYLENECEK SÖZÜMÜZ VE YAPACAKLARIMIZ VAR
Girişimci, İş Kadınları Federasyonu(GİFED) Kurucu Başkanı Huriye Serter, iş kadınlarını federasyon çatısı altında toplamaya çalıştıklarını belirterek ‘’Türkiye’de İş Kadınları ilk kez bir federasyon çatında altında örgütlendik. Neden örgütlendik, Çünkü o iş insanları federasyonları, dernekleri biz kadın derneklerine çok yükselme  şansı vermiyor. Bize üye ol, ama yükselme kısmına geldiğinde zorlanıyoruz. Kadınla ilgili söylenecek sözümüz ve yapacaklarımız var. Onları söyleyebilmek ve yapabilmek adına Anadolu’da Anadolu  hareketi başlattık. Daha rol model olsunlar. O kadınlara bakarak başka kadınlarda güçlensin. Bu konuda kamuoyu yaratmak istiyoruz. Tabi ki karar vericilere de bir şeyler söyleyip, kadın hareketinin daha da önemsenmesini sağlamak istiyoruz. Bu yüzden Girişimci, İş Kadınları Federasyonu’nu kurduk. Şu ana kadar Gaziantep, Afyon, Bursa, Adana, Koceli, İzmir Aydın ve Ankara olmak üzere  8 şehirde örgütlendik. Bizim gerçek amacımız ise bu işi kendine dert edinen, kadınla ilgili söyleyecek sözü olan, çalışan, içi dolu, altı dolu, nitelikli derneklerle bir araya gelelim istedik. Hiç acelemiz yok yavaş yavaş büyüyelim ama, nitelikli büyüyelim istedik. Nitelik nicelikten çok daha önemli.’’  Dedi.
GİFED BİR ANADOLU HAREKETİDİR
GİFED’in bir Anadolu Harekatı olduğunu belirten Serter ’’GİFED bir Anadolu Hareketidir. Anadolu’daki o güçlü kadınları ortaya çıkarmak istiyoruz. Türkiye’de ilk kez kadınların çatısı altında toplandığı bir federasyon kuruldu.  Şu anda 8 derneğimizle projeler yapmak istiyoruz. Mayıs ayında Kocaeli’nde yapacağımız çalıştayda projelerimiz konuşacağız ve yol haritamızı belirleyeceğiz. Kadınların girişimcilik yoluyla güçlenmesini istiyoruz, ekonomide daha çok söz sahibi olmasını istiyoruz. Dünya, daha iyi bir dünya olsun istiyorsak eşit temsiliyetimiz olmalı. İş hayatında da eşit olmak istiyoruz, karar mekanizmalarında eşit olmak istiyoruz. Erkekler ve kadınlar başaracaklar, birlikte başaralım istiyoruz. Bu eşitlik hayalimizi tüm insanlarla paylaşmak istiyoruz. Dünya   iyi ve barış dolu olsun istiyorsak bu eşitlik hayalimizin gerçekleşmesi lazım. Bu ne kadar kısa sürede gerçekleşirse o kadar iyi olacak.’’ dedi.
ÇOĞALARAK BÜYÜYORUZ
Ekonomide, üretimde ve istihdamda kadınların  söyleyecek çok  sözü olduğunu da belirten Serter ‘’Ekonomide kadının söyleyecek çok sözü var. Bunun değerlendirilmesini istiyoruz. Anadolu güçlü kadınları bağrında beslemiş ve yaşatmış. Gençlere güçlü kadın olmaları için yol haritalarını belirlenmesinde yardımcı olmak istiyoruz. Başka kadınlara el uzatmak istiyoruz. GİFED olarak büyüyerek ama hiçbir zaman beklediğini üretmekten aciz kalmayarak çoğalarak büyüyeceğiz. Daha çok Anadolu da ses getiren projelerimiz olacak.’’ dedi.
 İLETİŞİM VE ALGIYI DOĞRU KURGULAMAK İSTİYORUZ
Federasyona bağlı üye dernekleri ziyaret ettiğinde belirten Serter ‘’ Üye dernek ziyaretlerime Adana’dan başladım, Gaziantep’te devam ediyorum. GİKAD Başkanımız Gamze Aşnük ve yöneti ile  çeşitli istişarelerde bulunduk. Burada iletişim ve algıyı doğru kurgulamak istiyoruz. Ayrıca  ziyaret ettiğimiz derneklerle proje paylaşımlarında bulunmak istiyoruz. Gaziantep’te güçlü kadınların olduğunu gördüm. Gaziantep her zaman listemde ilk sırada yer alacak’’ dedi.’’
GÜZEL PROJELERİMİZ  VE GÜZEL PAYDAŞLARIMIZ VAR

GİKAD Başkanı Gamze Aşnük’te Federasyon Başkanı Huriye Serter’i Gaziantep’te ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirerek ‘’Federasyonumuz kurulduktan sonra kendi gücümüzün farkına vardık. Güzel projelerimiz  ve güzel paydaşlarımız var. Burada bir işe başlayınca  destek gördüğünüzü hissediyorsunuz. Federasyonumuz  çatısı altındaki derneklerle, federasyonumuz çatısı altında çok güzel projelere imza atacağız’’ dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.