KAHRAMAN: DESTEK VEREN VERMEYEN HERKESE TEŞEKKÜR « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

17 Nisan 2024 - 12:20

KAHRAMAN: DESTEK VEREN VERMEYEN HERKESE TEŞEKKÜR

KAHRAMAN: DESTEK VEREN VERMEYEN HERKESE TEŞEKKÜR
Son Güncelleme :

16 Ekim 2022 - 20:41

12 views

Gaziantep Barosu’nun 46. Olağan Genel Kurulu, baro hizmet binasında gerçekleştirildi. Yapılan genel kurulda İskender Kahraman yeniden Gaziantep Baro Başkanı seçildi. Genel kurulda  3 aday yarışırken, İskender Kahraman 876 oy,  Sibel Gürsel 661 oy, Rıza Erkuş ise 265 oy aldı

Gaziantep Barosu 46. Olağan Genel Kurulu tamamlandı.  Yapılan gelen kurulda  İskender Kahraman 876 oy alarak Üçüncü kez başkan seçildi. Diğer adaylardan Sibel Gürsel 661  oy,   Rıza Erkuş ise 265 oy aldı.

Toplamda 2 bin 540 avukatın üye olduğu Gaziantep Barosu’nda seçim heyecanı sona ererken toplamda  1802 avukat oy kullandı.

 YENİ DÖNEMDE DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Seçim sonuçlarından sonra bir teşekkür konuşması yapan  Av.İskender Kahraman, “ Gaziantep baromuz, meslektaşlarımız ve şehrimiz için hayırlı bir sonuç çıktı. Kazanan Gaziantep oldu. Oy veren veya vermeyen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

KAHRAMAN: DESTEK VEREN VERMEYEN HERKESE TEŞEKKÜR

Baromuzun 46. olağan genel kurulu açtık  biz geçen dönem 45. olan genel kurulda biliyorsunuz bir sene gecikmeli olarak 2021 Ekim ayında yapıldı. bundan dolayı 11 aylık bir dönem süremiz oldu. Biz geçen dönem genel kurulda 2 yıllığına seçildiğimiz düşüncesiyle hareket  ettiğimizden en azından bu süreyi devam ettirebilmek adına genel kurulda da tekrar arkadaşlarımızın isteği ve desteğiyle Baro başkanlığına aday olduk. Genel kurul bu yetkiyi tekrar bize verdi. Yeni dönem  de Gaziantep Barosu olarak şehrimiz ve meslektaşlarımız için faydalı işler yapmaya devam edeceğiz.” Dedi.

ŞARKLI ”DEMOKRATİK BİR ORTAM OLUŞMASINI  TEMENNİ EDİYORUM”

Önceki Dönem Baro Başkanı Bektaş Şarklı’da  yeni yönetime başarılar dileyerek “ Yeni Avukat arkadaşların elini taşın altına sokması, bu ortamı soluması, aday olması, bunları elbette güzel şeyler. Yani hepimizde de şu anlayış olmalı. Diğer barolarda da benzer şeyler var.  Neyse iki dönem kuralı Antalya’da, Adana’da hani herkes Bu sürecin nasıl yapıldığını idarecilik anlamında buradan kendi sonuçlar çıkarabilmeli. Davete başladığında da hep eleştirdiğimiz şeyleri kendimiz yapmamalıyız.  Bunlar sözlü meclisten dışarı bugünkü toplantı veya aday olan arkadaşlarla ilgili değil. Bu naçizane benim bundan sonraki en azından Gaziantep barosunda böyle demokratik bir ortam oluşturulması temenni ediyorum. Bartın’da maalesef onlarca insan kaybımızdan bahsedildi bu ne ilk ne son olacak bundan muhtemelen geçen yıl Soma’dan bahsediyorduk daha önce Ermenek’ten bahsettik. Şişli’de asansör faciasında ölen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. “ dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.