Kahtalı Mıçe depremde ailesinden 25 kişiyi kaybetti! « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

21 Haziran 2024 - 20:29

Kahtalı Mıçe depremde ailesinden 25 kişiyi kaybetti!

Son Güncelleme :

14 Şubat 2023 - 13:30

Kahtalı Mıçe depremde ailesinden 25 kişiyi kaybetti!

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7.7 ve 7.6’lık depremler, 10 ilimizde büyük yıkım ve binlerce can kaybına sebep oldu. Afet bölgesinde üç ay süreyle OHAL ilen edilirken, depremden en çok etkilenen illerden biri de Adıyaman oldu.

‘Kahtalı Mıçe’ lakaplı usta sanatçı Mustafa Aslan da depreme memleketi Adıyaman’da yakalandı. ‘2. Sayfa’nın haberine göre, 70 yaşındaki Kahtalı Mıçe, Türkiye’yi hüzen boğan iki büyük depremde 25 akrabasını kaybetti.

Kendi sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen usta isim, çok sayıda yakınından gelen vefat haberleri ile acıların en büyüğünü yaşadı.

KAHTALI MIÇE KİMDİR?

Asıl adı Mustafa Aslan olan Kahtalı Mıçe, 1953 yılında Adıyaman’ın Kahta ilçesinde dünyaya geldi. İlkokulu Kahta Kubilay İlkokulu’nda okudu. Çocukluğunda pamuk tarlasında çalıştı, bu sebeple ilkokulu dokuz senede bitirebildi. Ortaokul diplomasını ise daha sonra dışardan imtihanlara girerek aldı. 17 yaşından itibaren Kahta’da türkücülük yaptı, düğün ve konserlerde türküler söyledi. Okulunu bitirdikten sonra Beden Terbiyesi İl Müdürlüğü’nde işe başladı. 2006 yapımı ‘Beynelmilel’ filminde rol aldı.

1989-1990 yıllarında Gaziantep’de yaşayan Kahtalı Mıçe, 1991’de İstanbul’a göç etmiş ve bir süre İstanbul’da yaşadıktan sonra Şanlıurfa’ya yerleşti. Yıllarca Nuri Sesigüzel, Ahmet Sezgin, Sami Kasap, Mahsuni Şerif gibi sanatçıların eserlerini seslendirdi. 1975 yılında Hülya Hanım ile evlenen Kahtalı Mıçe’nin dört çocuğu bulunuyor.

Taha Duymaz'ın kardeşlerinden tepki: Acımızı yaşayamıyoruz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRTaha Duymaz’ın kardeşlerinden tepki: Acımızı yaşayamıyoruzHaberi Görüntüle

Aşkım Burçe Tunay'ı yıkan haber: Yarım kalmadık biz, mahşere kaldık

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRAşkım Burçe Tunay’ı yıkan haber: Yarım kalmadık biz, mahşere kaldıkHaberi Görüntüle

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.