KARATAŞ: BU SERGİ SOSYAL YAŞAMA UYUM SAĞLANMASI AÇISINDAN ÖNEMLİ « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

8 Aralık 2022 - 05:25

KARATAŞ: BU SERGİ SOSYAL YAŞAMA UYUM SAĞLANMASI AÇISINDAN ÖNEMLİ

KARATAŞ: BU SERGİ SOSYAL YAŞAMA UYUM SAĞLANMASI AÇISINDAN ÖNEMLİ
Son Güncelleme :

23 Kasım 2022 - 18:49

37 views

Gaziantep L Tipi Cezaevi’nde kalan hükümlü ve tutukluların  yaptığı resimler ve filografi çalışmalarının yer aldığı sergi, Gaziantep Adliyesi Ek Hizmet binasında törenle açıldı. Açılışa Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Karataş, Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, Büyükşehir Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Hakim Yusuf Kaya’nın yanı sıra çok sayıda vatandaş ve davetli katıldı.

Gaziantep L Tipi Cezaevi’nde kalan hükümlü ve tutuklular tarafından yapılan resimler ve filografi çalışmalarının yer aldığı sergi, Gaziantep Adliyesi Ek Hizmet binasında törenle açıldı.

KARATAŞ: BU SERGİ SOSYAL YAŞAMA UYUM SAĞLANMASI AÇISINDAN ÖNEMLİ

Gaziantep Adliyesi Ek Hizmet binasında düzenlenen serginin  açılışında konuşan Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Karataş, tutuklu ve hükümlülerin sosyal yaşama uyum sağlaması açısından  bu serginin önemine değinerek ”Mahkum ve tutuklular cezaevinde el emeği göz nuru eserlerini sergileme imkanı buldular. Bizde Başsavcılık olarak Cezaevi Müdürlerimiz ve protokolün katılımı ile serginin açılışını birlikte yaptık. 28 Kasım 2022 tarihine kadar açık olacak sergimize iştirak edenlere teşekkür ediyor, mahkum ve tutukluların el emeği göz nurlarına gösterilen ilgiden memnun olduk” dedi.

L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda kalmakta olan hükümlü ve tutuklar tarafından yapılan ve büyük beğeni toplayan  filografi ve yağlı boya resimlerinin ek binada 28 Kasım tarihine kadar gezilebilecek.

Sergiye Gaziantep Valisi Davut Gül, Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, İl Jandarma Komutanı Hidayet Arıkan, Büyükşehir Başkan Vekili Dr. Mehmet Berk, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Hakim Yusuf Kaya’nın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.