KARNELERİ ZAYIF SINIFTA KALDILAR « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Haziran 2024 - 20:29

KARNELERİ ZAYIF SINIFTA KALDILAR

KARNELERİ ZAYIF SINIFTA KALDILAR
Son Güncelleme :

19 Mart 2023 - 16:29

Gaziantep’in Nizip ve Araban ilçeleri, alt yapı yetersizliği nedeniyle sular altında kaldı. Belediyelerin alt yapı çalışmalarında yetersiz kaldığını belirten ilçe halkı “Araban ve Nizip’te  alt yapı ihalelerine kaç trilyon para harcandı. Neden sular altında kaldık” diye sordular.

Gaziantep’in Nizip ve Araban ilçelerinde yağan yağmur, alt yapı yetersizliği nedeniyle hayatı felç etti. Sokaklar ve caddelerin yanı sıra ev ve işyerleri de sular altında kalırken vatandaşlar belediyelere tepki gösterdi.

KARNELERİ ZAYIF SINIFTA KALDILAR

Belediyelerin yeteri kadar çalışmadığını ve göstermelik projelere imza attığını belirten ilçe sakinleri “Eğer belediyelerimiz düzgün çalışışaydı, sağlam alt yapı yapsaydı böyle olmazdık.  Yağan yağmur belediyelerimize karne vermememize neden oldu. Belediyelerimizin karnesini zayıf olarak veriyoruz. Bir sürü alt yapıya para harcandığını dile getiriyorlar. Alt yapıya bu kadar para harcayacaksın, sonra yağmurda her tarafı sel götürecek. Nasıl alt yapı yapıyorsunuz, kimi kandırıyorsunuz.” Şeklinde tepki gösterdiler.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.