KİRA 20 BİN, ETİN KİLOSU 500 TL  « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

19 Haziran 2024 - 19:54

KİRA 20 BİN, ETİN KİLOSU 500 TL 

KİRA 20 BİN, ETİN KİLOSU 500 TL 
Son Güncelleme :

09 Mayıs 2023 - 22:15

14 views

Gaziantep’te hız kesmeden artan konut fiyatları, kenti yaşanmaz hale getiriyor. Memur ve emekli maaşını geride bırakan kiralar yüzünden yeni atanacak memurlar   tercih sıralamalarından Gaziantep’i çıkartıyor. Mevcutlarda tayin yaptırıp  gitmeye çalışıyor.

Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden bir olan ve  düzensiz göçler yüzünden sıkıntı yaşayan Gaziantep’te, konut kiraları 20 bin TL’ye dayandı. Düzensiz göçlerin yanı sıra deprem nedeniyle de kentte,  kiralık konut bulmak neredeyse imkansız hale geldi.

Gaziantep’te  yaşanan düzensiz göçler nedeniyle yapılan  yatırımlar, yetersiz kalmaya başladı. Yetkililerin yatırım planlarını alt üst eden düzensiz göçler, başta trafik, sağlık, konut ve eğitim hizmetlerini ve yatırımlarını  zora sokuyor. Kent yetkilileri sürekli ileriye dönük yatırımlar yapmaya çaba harcarken, ihtiyaçları karşılamada sıkıntı yaşıyorlar.

KİRA FİYATLARI DURDURULAMIYOR

Sürekli göç alan Gaziantep’te kira fiyatlarını önüne geçilemiyor. Arz ve talep nedeniyle sürekli artan kiralar nedeniyle kentte  yaşam zorlaşırken, yeni atanacak memurlar Gaziantep’i tercih listelerinden çıkartıyor. Memur maaşını geride bırakan kiralara elektrik, doğalgaz ve su faturaları da eklendiğinde kente yaşam imkansız hale geliyor. 20 bin TL’yi bulan kiralar yüzünden  ise kentte sosyal patlamaların yaşanması bekleniyor.

KİRA 20 BİN, ETİN KİLOSU 500 TL 

Kiraların yanı sıra ete ve diğer  gıda ürünlerine de  uygulanan fiyat güncellemeleri, alım gücü düşük olan vatandaşı daha da çok sıkıntıya sokuyor. Bir vatandaş” karı koca çalışıyoruz. Bir çocuğumuz var yine de hayatımızı zor iademe ettiriyoruz. Karı koca evimize 25 bin TL civarında ayık giriyor ama yine de de iki ucunu birleştiremiyoruz. Ekonomik sıkıntı yüzünden evliliğimiz sallanıyor. Ne üstümüzde ne başımızda var. Türkiye’de özelliklede Gaziantep’te neden boşanmalar artıyor.  Boşanmaların tek nedeni ekonomik kriz. Kira 20 bin TL olmuş, et 500 TL olmuş.  Döviz ve altın başını almış gidiyor. Allah bu milletin yardımcısı olsun.” Diye konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.