Mahsun Kırmızıgül: Halkla acının en dibini yaşıyoruz « GAZİANTEP RADYO ZEUGMA

21 Haziran 2024 - 19:11

Mahsun Kırmızıgül: Halkla acının en dibini yaşıyoruz

Son Güncelleme :

13 Şubat 2023 - 13:50

11 views
Mahsun Kırmızıgül: Halkla acının en dibini yaşıyoruz

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma yol açtı.

“BURASI ARTIK ‘ADIYAMAN’ DEĞİL ‘ACIYAMAN’ DEDİ”

Binlerce kişinin yaşamını yitirmesine neden olan depremin ardından Mahsun Kırmızıgül de soluğu Adıyaman’da aldı. Haluk Levent’in başkanı olduğu AHBAP Derneği ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Kırmızıgül, afet bölgesinde yaşadığı duygusal anları anlattı. Ünlü şarkıcı, “Ölen eşinin ve oğlunun yanı başında duran acılı babaya teselli etmek için sarıldım. Babanın gözlerinde yaş kalmamış… Bana bakıp ‘Benim babam, burası ‘Adıyaman’ değil, buranın adı artık ‘Acıyaman’ dedi ve sustu, konuşmadı bir daha” ifadelerini kullandı.

“ACININ EN DİBİNİ YAŞIYORUZ”

Daha sonra “Burası ‘Adıyaman’ değil, artık burası ‘Acıyaman” diyen Mahsun Kırmızıgül, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sahada işimiz şimdi bitti. Burada halkla birlikte acının en dibini yaşıyoruz. Halkın büyük çoğunluğunun yoksul olduğu bölgede halk çok öfkeli, çok kızgın… Bu öfke öyle kolay kolay geçecek türden değil” ifadelerini aktardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRKarnı burnunda depremzedelere yardıma koşan Hazal Kaya anne oldu Haberi Görüntüle

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.